«Заробітна плата, її економічний зміст, форми і системи оплати праці».
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мета уроку: а) навчальна: - оволодіти теоретичними знаннями з теми уроку; - засвоїти особливості оплати праці на підприємствах сфери послуг; - сформулювати поняття, уявлення про систему, форми і види оплати праці; - оволодіти навичками нарахування заробітної плати; - сформувати чітке уявлення про послідовність розрахунку та оподаткування заробітної плати; - закріпити продемонстровані процедури шляхом розв’язання практичних завдань. б) розвивальна: - активізація розумової діяльності учнів; - формування прийомів мислення: аналіз – порівняння – узагальнення – висновок; - розвиток уваги, спостережливості, логічного мислення. в) виховна: - виховання старанності в роботі; - формування інтересу до теми уроку та предмету в цілому; - прищеплення почуття відповідальності; - формування любові до знань, дисципліни, ініціативи; - сприяння формуванню правової грамотності; - розвивання пізнавальних можливостей, самостійності, працелюбства; - формування прагнення до раціонального виконання трудових дій. г) методична: - вивчення методики проведення уроку теоретичного навчання комбінованого типу; - застосування сучасних інноваційних технологій; - демонстрація зв’язку між теорією і практикою на уроці; - використання групової роботи учнів у процесі вивчення нового матеріалу.
Згідно із Законом України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Основою організації оплати праці є тарифна система, яка включає: тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів і тарифно-кваліфікаційні характеристики (довідники). Тарифна система оплати праці використовується для розподілу робіт залежно від їх складності, а працівників – залежно від їх кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Вона є основою формування та диференціації розмірів заробітної плати.
Схожі презентації
Категорії