"Воднева енергетика"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ВОДНЕВА ЕНЕРГЕТИКА Основні поняття Методи Виробництва Сучасні Ринкові показники Перспективи застосування Розвиток в Україні
Водень – найпоширеніший елемент на поверхні Землі та у космосі, має найбільшу енергоємність, а продуктом його згоряння є тільки вода. Використання водню: паливо для будь-яких транспортних засобів; паливо для задоволення енергетичних потреб будівель; живлення для побутової техніки.
Сучасний ринок водню Виробництво водню: 48% — з природного газу 30% — з нафти 18% — з вугілля 4% — електроліз води Виробництво водню – велика галузь, що швидко зростає. У 2004 році в усьому світі було вироблено близько 50 мільйонів тонн водню. Темп росту галузі становить близько 10% на рік. У 2005 році вартість усього виробленого у світі водню становила близько $ 135 мільярдів на рік.
Зберігання Три типи водневих заправних колонок. Зліва-направо: на 700 бар, на 350 бар та для рідкого водню. Підземне зберігання водню — в підземних сховищах з соляним склепінням і в вичерпаних нафтових і газових родовищах. Зберігання водню на борту сучасних автомобілів відбувається у вигляді стиснутого газу. Існуючі моделі баків вироблених з вуглепластикового волокна легкі та надійні.
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ПРОЕКТИ Лондонський автобус на паливних елементах. У 2004 році у Великобританії стартувала експериментальна програма використання водневого палива. Рейк'явік, Ісландія, невеликий експериментальний автобусний парк, в якому міські автобуси працюють на стиснутому водні.
Кілька внутрішніх автомобільних компаній США виділили ресурси на розробку автомобілів на водневому паливі. Десрибюція водню для транспорту наразі випробовується в усьому світі. У деяких лікарнях були встановлені комбіновані установки з електролазерів та паливних елементів для аварійного електроживлення. Вони вигідні для використання в надзвичайних ситуаціях, бо майже не потребують технічного обслуговування, зручно розташувуються в порівнянні з генераторами внутрішнього згоряння.
Експериментальний проект, що демонструє можливості водневої енергетики, працює на норвезькому острові Утсіра. Споруда виробляє енергію вітру і водневе паливо. Сьогодні Воднева Експедиція працює над створенням корабля на водневих паливних елементах, щоб здійснити на ньому кругосвітну подорож. Діма Карабка:
Воднева енергетика в Україні Дуже перспективним є метод отримання водню із води Чорного моря. Кількість сірководню, розчиненого у воді, оцінюється у 4,5 млрд тон. Перспективним для України є спосіб одержання водню шляхом газифікації вугілля, запасів якого в Україні достатньо. Водень може використовуватися в паливних елементах для виробництва електричної і теплової енергії на електростанціях.
Схожі презентації
Категорії