X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Ринок капіталу"

Завантажити презентацію

"Ринок капіталу"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ринок капіталу як ринок кредитних ресурсів та фізичного капіталу

Слайд 2

Ринок капіталів – це частина фінансового ринку, де форму ються попит і пропозиція в основному на середньо- і довго строковий позиковий капітал, специфічна сфера ринкових відносин, де об'єктом угоди є наданий у позику грошовий капі тал і де формуються попит і пропозиція на нього

Слайд 3

Лінія ринку капіталів

Слайд 4

Позиковий капітал - це кошти, віддані в позику під певний відсоток за умови повернення. Формою руху позикового капіталу є кредит; Основним його джерелом служать кошти, що вивільняються в процесі відтворення ; На ринку капіталів кредити надаються на термін понад рік.

Слайд 5

Ринок капіталів сприяє : зростанню виробництва ; збільшенню товарообігу ; руху капіталів усередині країни; трансформації грошових заощаджень у капіталовкладення ; відновленню основного капіталу.

Слайд 6

 Економічна роль цього ринку полягає в його спроможності об'єднати дрібні, розрізнені кошти й у такий спосіб активно впливати на концентрацію і централізацію виробництва та капіталу.

Слайд 7

З функціональної точки зору ринок капіталів — це система ринкових відносин, що забезпечує акумуляцію і перерозподіл грошових капіталів з метою забезпечення процесу відтворення; з інституційної точки зору цей сегмент фінансового ринку виступає як сукупність кредитно-фінансових установ, фондових бірж, через які рухається позиковий і акціонерний капітал.

Слайд 8

З точки зору джерел залучення коштів ринок капіталу включає  боргові ринки, або ринки кредиту. За допомогою фінансових інструментів суб'єкти господарювання беруть гроші в борг і використовують їх на свої потреби. Основними фінансовими інструментами на цих ринках є облігації, закладні та векселі термін обігу яких перевищує 1 рік; ринки акціонерного капіталу. За допомогою акцій інвестори мають можливість об'єднати гроші, вкласти їх у певний проект, а прибутки розподіляти пропорційно до вкладених коштів.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Основними учасниками цього ринку виступають : первинні інвестори, тобто власники вільних фінансових ресурсів, які мобілізовані банками і перетворені у позиковий капітал; спеціалізовані посередники — кредитно-фінансові організації, що здійснюють безпосереднє залучення (акумуляцію) коштів, перетворення їх у позиковий капітал і подальшу тимчасову передачу його позичальникам на зворотній основі за плату у формі відсотків; позичальники — юридичні і фізичні особи, а також держава, що відчувають нестачу у фінансових ресурсах і готові заплатити спеціалізованому посереднику за право тимчасового користування ними.

Слайд 12

Складові ринку капіталів: Фондовий ринок або ринок довгострокових цінних паперів ; Кредитний ринок

Слайд 13

Слайд 14

Основними причинами відставання національних ринків капіталу є : відсутність скоординованої державної політики, спрямованої на перетворення ринків капіталу в один з головних механізмів реалізації інвестиційного потенціалу національної економіки; недосконалість законодавства, що регулює діяльність на ринках капіталу;  недостатньо сформована інфраструктура ринків капіталу.

Слайд 15

Україна має усі об'єктивні передумови для динамічного поступу до цивілізованих ринків капіталу,але ті проблеми, які постійно виникають через недосконалість економічних методів управління і закономірностей розвитку ринкових структур, значні недоліки в правовому забезпеченні розвитку ринку цінних паперів та інших фінансових інструментів справляють негативний вплив на економічний стан країни, позначаються на формуванні економічної політики і фінансовій безпеці держави.

Слайд 16

Дякую за увагу !

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Економіка