X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Особливості вугільної промисловості України

Завантажити презентацію

Особливості вугільної промисловості України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВУГІЛЬНА ПРОМИСЛОВІСТЬ УКРАЇНИ.

Слайд 2

ВУГІЛЬНА ПРОМИСЛОВІСТЬ - ЦЕ ГАЛУЗЬ, ЯКА ВИДОБУВАЄ, ТРАНСПОРТУЄ І ПЕРЕРОБЛЯЄ ВУГІЛЛЯ.

Слайд 3

ЗАПАСИ ВУГІЛЛЯ В УКРАЇНІ За геологічними запасами викопного вугілля Україна посідає перше місце в Європі й восьме місце у світі. Розвідані запаси вугілля в Україні складають близько 50 млрд. т (станом на 1998 р.). Прогнозні запаси – близько 120 млрд. т. У структурі балансових запасів представлені всі марки від бурого вугілля до високометаморфізованих антрацитів.

Слайд 4

Вугілля Чорна металургія Електроенергетика Паливо Сировина для хімічної промисловості

Слайд 5

Кам'яне вугілля Антрацит – найбільшякісний сорт вугілля Кам'яне вугілля - тверда горюча корисна копалина, один з видів вугілля викопного, проміжний між бурим вугіллям і антрацитом.

Слайд 6

Пам'ятник першій шахті у Донбасі (Луганська обл.) Родовища кам'яного вугілля були відкриті в Україні у 1721 р. російським рудознавцем Г.Капустіним поблизу Лисичанська. Тут була у 1795 р. споруджена перша в Україні кам'яновугільна шахта. Нині Донбас дає 98% видобутку кам'яного вугілля України.

Слайд 7

Містить 92% запасів кам'яного вугілля України. Його площа - 50 тис. кв. км. Це найстаріший басейн в Україні. Видобуток вугілля ведеться на глибині 1000 - 1200 м. Найбільша кількість шахт розташовано в Макіївці, Єнакієвому, Красноармійську. ДОНЕЦЬКИЙ БАСЕЙН (ДОНБАС)

Слайд 8

Вугільна вагонетка У Донбасі кам'яне вугілля видобувають шахтним способом. Глибина залягання вугленосних шарів в середньому – 500-750 м. Найглибша шахта – 1405 м.

Слайд 9

Шахтар на шахті “Краснолиманська” Потужність шарів кам'яного вугілля у Донбасі незначна: від 50 см до 2 м.

Слайд 10

Шахтарі у забої Кам'яного вугілля у Донбасі видобувають переважно старим способом – відбійними молотками.

Слайд 11

Вугільний комбайн у шахті Новий спосіб видобутку вугілля – вугільними комбайнами.

Слайд 12

Терикон у Донбасі 3 Після збагачення вугілля залишаються гори пустої породи – терикони, які димлять, забруднюючи повітря.

Слайд 13

Завал на шахті Шахтний спосіб видобутку вугілля дуже небезпечний. У шахтах трапляються обвали та вибухи природного газу. За аварійністю шахт Україна поступається в світі лише Китаю.

Слайд 14

ОПЛАТА ПРАЦІ ГІРНИКІВ. У 2002 р. середня заробітна плата українського шахтаря по Мінвуглепрому складала 564 грн. (прожитковий мінімум на той час – 365 грн.), у 2007 році середня заробітна плата українського шахтаря – менше 2 000 грн. Серед 14 перших вуглевидобувних країн – це один із найгірших показників. У 2008 р. відбулося зростання середньої заробітної плати на 18 % – до 2683 грн. Прогнозується, що після прийняття закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» вже в січні 2009 р. середня заробітна плата на підземних роботах складе 5019 грн., гірників очисного вибою – 6370 грн., прохідників – 6010 грн. Загальна кредиторська заборгованість вугледобувних підприємств перевищує 7 млрд. грн., більшість із них банкрути. 

Слайд 15

Нелегальні шахти на Донбасі Великих збитків вугільній промисловості Донбасу наносять нелегальні шахти. До того ж у них гине багато шахтарів.

Слайд 16

, Розташований в межах Львівської та Волинської областей. Його площа-10 тис. кв. км. Видобуток вугілля почалася в 1950-х рр.. Якість вугілля гірше, переважають високо зольні вугілля, що містять велику кількість вологи, сірки і азоту.

Слайд 17

Шахта “Нововолинська” у Львівсько-Волинському басейні Львівсько-Волинський басейн. Нині він дає 2% кам'яного вугілля України. Тут вугілля видобувають шахтним способом. Глибина залягання вугленосних шарів в середньому – 300-700 м. Їх товщина 60 см – 2,8 м.

Слайд 18

Буре вугілля Лігніт – низькоякісне буре вугілля Буре вугілля менш якісне, ніж кам'яне. При спалюванні воно дає вдвічі менше тепла, оскільки утворилося значно пізніше, ніж кам'яне: у палеогеновий період кайнозойської ери.

Слайд 19

ДНІПРОВСЬКИЙ БАСЕЙН Басейн займає територію Кіровоградської, Черкаської і Житомирської областей. Видобуток вугілля ведеться відкритим способом, почалася в XVΙΙΙ столітті.

Слайд 20

Відкритий спосіб видобутку

Слайд 21

РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ  Реструктуризація була започаткована в 1996 р. згідно з Указом Президента України «Про структурну перебудову вугільної промисловості». Європейські країни-аналоги з точки зору реструктуризації вугільної галузі: Бельгія, Великобританія, Іспанія, Німеччина, Франція, Польща.

Слайд 22

ОСНОВНІ ЦІЛІ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ: Забезпечення економіки країни вітчизняним вугіллям. Досягнення економічної рентабельності й екологічної безпечності роботи вугільних підприємств. Соціально-економічна стабільність у вугільних регіонах.

Слайд 23

ПЕРЕДУМОВИ, ПРИНЦИПИ ТА ЗАХОДИ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ. УСПІХ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ЗА РОЗРОБКАМИ МІЖНАРОДНОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО АГЕНТСТВА З ДОСЛІДЖЕНЬ У ВУГІЛЬНІЙ ГАЛУЗІ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КІЛЬКОХ УМОВ: створення довготривалої стратегічної програми реструктуризації, розробка та прийняття якої, по-перше, передбачає участь усіх зацікавлених сторін – керівництва держави, профспілок, місцевих громад, роботодавців; керівна структура, якій доручена координація дій при реструктуризації, також включає представників усіх зацікавлених сторін; по-друге, програма реструктуризації відповідає мобілізованим (наявним і залученим) ресурсам для реалізації заходів реструктуризації;

Слайд 24

жорсткого контролю з боку держави за використанням ресурсів на реструктуризацію. Якщо ця умова не виконується, то змінюють розпорядника фінансів (досвід Бельгії). Для залучених інвестиційних ресурсів можуть створюватися спеціальні агентства (Велика Британія); реструктуризація обов’язково передбачає заходи відновлення економічної активності шахтарських регіонів, забезпечення зайнятості населення.

Слайд 25

Реструктуризація вугільної промисловості України не завершена, що вирішальним чином впливає на реалізацію її потенціалу. Причини такого стану – у неефективній участі держави в процесі реструктуризації, відсутності її комплексної програми, непослідовності дій, протидії приватних компаній, не зацікавлених у прозорих ринкових відносинах у галузі (Центр Разумкова). Згідно з Концепцією реформування вугільної галузі (05.2008) приватизуються підприємства Міністерства вугільної промисловості, у його структурі після створення Українського паливно-енергетичного концерну (УПЕК) і приватизації шахт, що видобувають коксівне вугілля, залишаться тільки науково-дослідні інститути та різного роду спеціалізовані підприємства – такі як Вуглереструктуризація, Укргідрозахист, шахтобудівні та допоміжні підприємства.  ВИСНОВОК

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Економіка