X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Моніторинг, аналіз та нормування використання наявних енергоресурсів у бюджетних установах міста Кам’янця-Подільського

Завантажити презентацію

Моніторинг, аналіз та нормування використання наявних енергоресурсів у бюджетних установах міста Кам’янця-Подільського

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Моніторинг, аналіз та нормування використання енергоресурсів у бюджетних установах міста Кам’янця-Подільського червень 2009, м. Бердянськ

Слайд 2

Структура комунальної енергетики Сектор споживання енергоресурсів Бюджетних будівель – ___86___ Житлових буд. комунальної власності – _758_ Сектор виробництва енергоресурсів – 7 котелень та ТЕЦ. Станції очистки та подачі води – 6шт. Сектор доставки Теплові мережі – _____72______ км, Електричні мережі – ___150____ км

Слайд 3

Передумови створення системи управління енергією у місті Одностайне визнання депутатами та керівництвом міста пріоритетності питань енергоефективності та енергозбереження для сталого розвитку міської громади на тривалу перспективу та необхідності створення системи енергоменеджменту у місті. Наявність консультаційної підтримки з боку Європейської асоціації муніципалітетів “Енерджі-Сіте”, консультанта Анатолія Копця. Наявність програмних інструментів, що дозволяють вирішувати проблему збору і обробки інформації про споживання енергоресурсів на чисельних об’єктах бюджетної сфери.

Слайд 4

Етапи створення системи управління енергією у місті Розробка і схвалення стратегічних документів міською радою та її виконавчим комітетом з метою забезпечення довгострокової політичної підтримки процесу створення системи енергоменеджменту у місті: Рішення виконкому від 27.12.2007р. №2897 “Про запровадження системи енергетичного менеджменту у м.Кам’янець-Подільський” Розпорядження міського голови від 18.01.2008р. №33-р “Про створення постійно діючої робочої групи з питань розробки та впровадження енергозберігаючих проектів в м.Кам’янці-Подільському” Рішення XXVII сесії міської ради 26.02.2008р. про затвердження Програми “Підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів в будівлях бюджетних установ міста (енергетичний менеджмент у бюджетних установах)”

Слайд 5

Етапи створення системи управління енергією у місті Започаткування збору даних з рахунків за спожиту енергію та приладів обліку для будівель бюджетної сфери: Організація консультацій для енергоменеджерів з приводу використання програми Енергоплан для збору даних про енергоспоживання у будівлях. Пристосування програми Енергоплан до специфічних умов міста Камянець-Подільського

Слайд 6

Етапи створення системи управління енергією у місті Проведення енергетичної інвентаризації об'єктів бюджетної сфери: Призначення осіб, відповідальних за енергозбереження та операторів, на яких покладено обов’язки по внесенню даних в програму “Енергоплан” наказами начальників управлінь: Добір осіб, які виконуватимуть функції енергоменеджерів в управлінні освіти, управлінні охорони здоров’я, відділі культури. Управління освіти та науки Загальноосвітні школи - 36 осіб Дошкільні навчальні заклади - 34 осіб Позашкільні установи - 10 осіб Управління охорони здоров’я -10 осіб Відділ культури- 3 осіб Організація навчань для енергоменеджерів з приводу використання програми Енергоплан для збору та аналізу даних. Забезпечення перших кроків із формування електронної бази даних про енерговикористання у бюджетній сфері Започаткування енергетичної інвентаризації енергетичної інфраструктури адміністративних будівель міста.

Слайд 7

Результати енергетичної інвентаризації № Підрозділ Постачальників Установ Будівель Підводів Лічильників 1 Управління освіти 3 42 53 197 197 2 Управління охорони здоровя 3 4 17 49 49 3 Відділ культури 3 7 16 40 40

Слайд 8

централізований щоденний моніторинг за споживанням; - комплекс дій спрямованих на раціональне використання та розробку обґрунтованих лімітів споживання енергоресурсів і води бюджетними установами міста; Адміністративні заходи:

Слайд 9

Завдяки плідній співпраці між відділом розвитку ЖКГ та енергозбереження, Асоціацією «Енергоефективні міста України», управліннями освіти та науки, охорони здоров’я та відділу культури, наявності програмних інструментів та комп’ютерних засобів, було вирішено проблему збору і обробки інформації про споживання енергоресурсів на 86 об’єктах бюджетної сфери.

Слайд 10

електроенергії на 14188 кВт. або 0,62%, що становить 4,2 тис.грн. - теплової енергії на 2688 Гкал. або 16,5%, що становить 1 353,5 тис.грн. - холодної води на 16725 м3 або 13,8%, що становить 135,2 тис.грн. - гарячої води на 753 м3 або 10,2%, що становить 21,1 тис.грн. - споживання газу збільшилось на 55101 м3 або 19%, що становить 72,2 тис.грн., (введено в експлуатацію котелені в ДНЗ №5 та МЦБ ім. Затонського). Споживання енергоресурсів в 2008 р., порівняно з 2007 р. зменшилося :

Слайд 11

Аналіз споживання електроенергії бюджетними установами, кВт/год. Споживання електроенергії скоротилось на 0,62%

Слайд 12

Аналіз споживання теплової енергії бюджетними установами, Гкал Споживання теплової енергії скоротилось на 16,5%

Слайд 13

Аналіз споживання холодної води бюджетними установами, м.куб. Споживання холодної води скоротилось на 13,8%

Слайд 14

Аналіз споживання природного газу бюджетними установами, тис. м. куб. Споживання природного газу збільшилось на 19 %

Слайд 15

Загальне зменшення споживання енергоносіїв в грошовому еквіваленті становить 1 441,8 тис.грн. (14,4%) від загального споживання енергоносіїв за 2008 рік . Результат реалізації програми

Слайд 16

В IV кварталі 2008 р., завдяки щоденному моніторингу та впровадженню скоригованих лімітів, споживання: - електроенергії зменшилося на 1915 кВт. або 0,27%, що становить 1,34 тис.грн.; теплової енергії зменшилося на 1474,7 Гкал. або 27,7%, що становить 884,78 тис.грн.; - холодної води зменшилося на 7721 м3 або 25,3%, що становить 70,72 тис.грн.; - гарячої води збільшилося на 178 м3 або 7,9%, що становить 5,6 тис.грн. (почали працювати басейни в ДНЗ №9,№15,№23); - споживання газу збільшилось на 21372 м3 або 24%, що становить 27,7 тис.грн. (введено в експлуатацію котельню в ДНЗ №5).

Слайд 17

Введенно в експлуатацію котельню в ДНЗ №5. Економія бюджетних коштів за 4 квартал 2008 р. в порівнянні з 4 кварталом 2007р. становить 41,1 тис.грн.

Слайд 18

Економія за IV квартал 2008 року становила 934,75 тис.грн. або 64,8% від загальної величини заощаджених коштів в 2008 році. Результат реалізації програми

Слайд 19

Відповідно до ст.. 26 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» подальше застосування адміністративних заходів з метою 20% енергозаощадження без впровадження енергозберігаючих технологій буде проблематичним і може призвести до погіршення умов перебування в бюджетних будівлях. Корегування лімітів у бік їх зменшення (по окремим установам) є неможливим, оскільки економія на споживанні енергоресурсів та води може призвести до порушення санепідеміологічних норм, що може вплинути на здоров’я дітей, школярів та інших.

Слайд 20

Слайд 21

Інформаційно-просвітницька кампанія добровільної сертифікації будівель Display®

Слайд 22

Інформаційно-просвітницька кампанія добровільної сертифікації будівель Display® Сертифікат, виготовляється у вигляді плакату та розміщується на видних місцях в будівлях : подає інформацію про функціонування будівлі в показниках сукупного споживання енергії, води та викидів СО2; вказує місце будівлі за загально-європейською восьмиступеневою рейтинговою шкалою ефективності використання енергії, води та викидів СО2; дозволяє побудувати спрощені системи моніторингу, оцінки та статистичної оцінки для сукупності будівель міста; заохочує власників та користувачів будівель до конкретних дій, спрямованих на більш ощадливе використання енергоносіїв; сприяє пробудженню суспільного зацікавлення проблематикою енергоефективності будівель.

Слайд 23

1. Продовжити контроль за споживанням енергоресурсів в бюджетних установах міста та розроблення плану заходів спрямованих на зменьшення їх споживання; 2. Впровадити другий етапу даної програми, що передбачає придбання спеціалізованого обладнання необхідного для проведення енергетичного аудиту бюджетних будівель та житлового фонду міста як існуючого так і новобудов; 3. Кошти заощадженні установами на споживанні енергоресурсів повинні використовуватись для впровадження енергозберігаючих технологій з метою подальшої економії; 4. Заходи спрямовані на впровадження енергозберігаючих технологій, необхідно погоджувати з відділом розвитку ЖКГ та енергозбереження з метою досягнення більшого економічного ефекту. Пропозиції відділу розвитку ЖКГ та енергозбереження стосовно реалізації комплексної політики у сфері енергоефективності:

Слайд 24

Дякую за увагу !

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Економіка