"Екологія"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Екологія-наука про довкілля Структура науки про довкілля, місце екології в системі наук Мельникова Катерина 11-А
Екологія (грец. «еко» - дім, «логос» - наука) - наука про дім, місце проживання, середовище життєдіяльності. Перше визначення екології як науки дав відомий німецький біолог, природознавець Ернст Геккель у 1866 р.
Знаменною подією в розвитку сучасної екології стала Міжнародна конференція ООН з навколишнього середовища і розвитку, що відбулася в Ріо-де-Жанейро (1992). Резолюцією конференції проголошено міжнародні принципи екорозвитку, які стали фундаментальною основою міжнародної стратегії сталого (узгодженого, збалансованого, виваженого) розвитку. Сутність такого розвитку полягає у гармонійних взаємостосунках суспільства і природи, побудованих на принципах невиснажливості, відповідальності, взаємодопомоги.
Що досліджує екологія? Сучасна екологія досліджує середовище нашого проживання, його структуру, вплив компонентів на умови життя та розвиток різнорангових екосистем.
Навколишнє середовище є поєднанням абіотичного, біотичного і соціального середовищ, що сукупно і безпосередньо впливають на людей і їхнє господарство
Структура науки про довкілля, місце екології в системі наук Оскільки екологія сформувалася в принципово нову інтегровану дисципліну, то не дивно, що існує кілька класифікацій основних складових частин екології. Одні автори приділяють більше уваги загально-філософським і культурним аспектам, другі - соціальним, треті - еколого-економічним, четверті - біоекологічній деталізації.
Сучасна екологія, по суті, розчленована на чотири взаємопов’язаних, але до певної міри самостійних, розділи, що логічно виходять один з одного, і поділяють екологію за розмірами об’єктів вивчення: Аутекологія Демекологія Синекологія Біосферологія
К. М. Ситник та М. І. Будико розділяють екологію на три частини: загальна екологія глобальна екологія прикладна екологія
Г. Білявського та М. Падуна виділяють в екології п’ять основних блоків: біоекологія; геоекологія; техноекологія; соціоекологія; космічна екологія
Таким чином, схема демонструє лише найголовніші з існуючих напрямків розвитку екології як мета науки
За відношенням до предмета вивчення біоекологію поділяють на: екологію мікроорганізмів; екологію грибів; екологію рослин; екологію тварин; екологію людини.
Прикладну екологію за відношенням до предмета вивчення поділяють на: промислову, або інженерну; транспортну; сільськогосподарську; медичну.
Екологія як наука постійно розвивається, з’являються все нові її розділи, найважливішими з яких є: соціоекологія; мілітаризаційна екологія; радіоекологія; космічна екологія; урбоекологія; ландшафтна екологія.
Схожі презентації
Категорії