X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
екологія7

Завантажити презентацію

екологія7

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Екологія

Слайд 2

Екологія – це наука про взаємодію людини з усім, що її оточує, тобто з довкіллям.

Слайд 3

Довкілля – це навколишня природа, де б ми не знаходилися.

Слайд 4

Це – річки й моря, гори і пустелі, повітря та ґрунти і, перш за все, рослини і тварини нашої планети.

Слайд 5

Найважливіше завдання екологів – захист довкілля від надмірного забруднення.

Слайд 6

Останнім часом у світі виникає все більше організацій, котрі борються за чистоту нашої планети і заохочують людей піклуватися про природу. Одна з найвідоміших таких організацій – Грінпіс.

Слайд 7

Із кожним днем люди все більше й більше завдають шкоди навколишньому середовищу. Вони знищують рослини, вбивають тварин і птахів.

Слайд 8

Люди будують великі заводи, що викидають в повітря багато шкідливих речовин. Мабуть, ти бачив, як із величезних труб виходять великі, темні клуби диму.

Слайд 9

Таке повітря є шкідливим для здоров’я, але, попри небезпеку захворювань, жителям міст доводиться ним дихати.

Слайд 10

Ці ж заводи зливають у річки та моря велику кількість забруднених стічних вод. Потім вода з цих водойм потрапляє в наші помешкання.

Слайд 11

Навіть фільтри та спеціальні очищувальні речовини не спроможні зробити воду чистою. Запам’ятай: воду з крана пити не можна. Спершу її обов’язково слід прокип’ятити.

Слайд 12

Ще одне джерело забруднення – автомобілі, кількість яких зростає з кожним днем, особливо у великих містах.

Слайд 13

Позаду кожної машини є вихлопна труба, звідки виходить небезпечний чадний газ, що також забруднює повітря. Він не має запаху, проте може викликати сильне отруєння. А якщо вдихати його, то можна померти.

Слайд 14

Люди вирубують величезну кількість лісів для спорудження будинків, лісозаготівлі, виробництва паперу.

Слайд 15

Вони забувають, що саме дерева, виробляючи кисень, допомагають очищувати повітря.

Слайд 16

Чи знаєш ти, що кинутий на землю палаючий сірник або непогашене вогнище, залишене після пікніка, можуть призвести до великої пожежі, що здатна знищити безліч дерев?

Слайд 17

Тож із вогнем слід поводитися дуже обережно, щоб не нашкодити собі та довкіллю.

Слайд 18

Екологи постійно думають над тим, як зменшити шкідливий вплив на природу та людину. Тому вони розробляють нові екологічні, тобто безпечні для довкілля види палива.

Слайд 19

Також вони створюють фільтри. Побутові – допомагають очищати питну воду від шкідливих домішок. А промислові фільтри поглинають в себе небезпечні речовини, і у водойму потрапляють більш чисті стічні води.

Слайд 20

Деякі мальовничі місця нашої планети перетворюють на заповідники.

Слайд 21

У заповідниках люди дбають про природу та її мешканців. Вони слідкують за тим, щоб такі куточки залишалися чистими та незайманими.

Слайд 22

Природа споконвіку піклується про людину, оскільки людина є її часточкою. Ти п’єш воду, їси полуниці й інші ягоди, фрукти та овочі, що допомагають тобі рости.

Слайд 23

Коли ти хворієш, мама дає тобі чай з ромашки або малини. Щохвилини ти вдихаєш повітря, наповнене киснем.

Слайд 24

А кисень можуть виробляти тільки зелені рослини. Без нього людина не змогла б жити, рухатися, гратися, радіти і рости.

Слайд 25

А ще природа дає тобі можливість купатися у морі, їздити на пікніки, лазити по деревах, будувати на пляжі піщані замки, спостерігати за білочкою у парку…

Слайд 26

Але ти також повинен турбуватися про природу, тварин і рослини, що оточують тебе. Адже всі вони живі, як і ти. Всі вони хочуть жити у здоровому та гарному світі.

Слайд 27

Не варто топтати зелену траву на клумбах і газонах, адже вона більше не зможе піднятися і бути такою ж гарною.

Слайд 28

Якщо ти зірвеш гарну квітку, то вже за день вона зів’яне, бо не матиме змоги живитися вологою із ґрунту.

Слайд 29

Якщо ти впіймаєш метелика і принесеш його додому, він також скоро загине, бо звик жити на природі, а не в твоїй квартирі.

Слайд 30

Кожна тварина та рослина має своє місце існування, без котрого вона швидко помирає. Милуйся природою і не роби їй боляче.

Слайд 31

Ти також можеш допомагати природі. Наприклад, якщо поливатимеш рослини на дачі у спекотну погоду, коли їм бракує вологи.

Слайд 32

Ти можеш допомагати дорослим садити у парку молоді дерева.

Слайд 33

Можеш змайструвати годівницю для пташок, віддати кістку цуцикові у дворі чи принести молока бездомному кошеняті.

Слайд 34

Ти обов’язково повинен призвичаїтися викидати сміття виключно в урну чи сміттєвий бак. Якщо їх поблизу немає, сміття слід забрати з собою і викинути, коли знайдеш сміттярку.

Слайд 35

Якщо ми кидатимемо сміття просто під ноги, наше місто дуже швидко перетвориться на звалище, стане непривабливим і нездоровим.

Слайд 36

Мабуть, ти бачив дуже засмічені місця. Тобі подобалося дивитися на них? Гадаю, ні. І ти не хотів би там гуляти.

Слайд 37

У лісі, на природі, там, де майже ніхто не гуляє, також не можна кидати сміття на землю. Скло, консервні бляшанки, пластикові пляшки дуже довго не гниють, не піддаються розпаду і залишаються такими ж багато років поспіль. Вони тільки засмічують довкілля, тому важливо, щоб вони потрапляли у сміттєві баки.

Слайд 38

А чи знаєш ти, що у наш час сміття переробляють? Із нього повторно можна отримати скло, папір, картон, будівельні матеріали.

Слайд 39

Але якщо ти залишиш на природі шматочок хліба чи бананову шкірку, то зробиш більш корисну справу. Хліб з’їдять пташки, а банан виявиться ласощами для мурашок та інших комах. Їжу рослинного походження можна залишати на природі, адже вона швидко перегниває та підживлює ґрунт.

Слайд 40

Давай разом піклуватися про довкілля, щоб мати змогу радіти навколишній красі та подарункам, які природа так щедро дарує нам щодня!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство