X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЕКОЛОГІЯ

Завантажити презентацію

ЕКОЛОГІЯ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЕКОЛОГІЯ. ПРИРОДА – НАШ ДІМ.

Слайд 2

ПОНЯТТЯ ПРО ЭКОЛОГІЮ. ЕКОЛОГІЯ (від грец. «ойкос»- будинок, житло) - це наука, що вивчає взаємини організмів і їх спільнот з навколишнім середовищем проживання

Слайд 3

ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО СВІТУ. Виснаження і вимирання видів. Проблема води. Теплове забруднення. Радіоактивне забруднення. Парниковий ефект. Автомобільна небезпека. Забруднення грунту. Лісу. Викопне паливо. Ерозія. Забруднення повітря.

Слайд 4

Виснаження і вимирання видів. За останні 4,6 млрд. років Земля стала будинком приблизно для 500 млн. видів рослин і тварин, але тільки близько 5 - 30 млн. цих видів існує сьогодні. Зникло 94 - 99% видів.

Слайд 5

ПРОБЛЕМИ ВОДИ. Від нестачі води потерпають вже 40% землян. Половина річок на планеті обміліла або забруднена, а екосистема 60% (з 227 найбільших річок) зруйнована дамбами і греблями.

Слайд 6

ТЕПЛОВЕ ЗАБРУДНЕННЯ. Загибель великої кількості риб може бути пов'язана з механічним шоком, викликаним скиданням вод, охолоджуючих системи атомних і теплових електростанцій. Риби гинуть як тільки температура води перевищить 1,50 С.

Слайд 7

Радіоактивне забруднення Основне забруднення рослин радіоактивними опадами - через кореневу систему і поверхню листа. Летальна доза 50 - теоретична доза, яка викликає загибель 50% особин.

Слайд 8

ПАРНИКОВИЙ ЕФЕКТ. Парниковий ефект зберігає тепло на Землі і робить її жилої. Але надмірний нагрів в результаті виділення Диоксиду вуглецю, може стати причиною глобального потепління, що викличе наступ океану і підйом рівня моря.

Слайд 9

АВТОМОБІЛЬНА НЕБЕЗПЕКА. Навіть на відстані в 150 км від автостради з напруженим рухом у траві накопичується до 50 мг свинцю на 1 кг сухої маси. При згорянні літра пального в повітря потрапляє 200 - 400 мг свинцю.

Слайд 10

ЗАБРУДНЕННЯ ГРУНТУ. Землі 2,9% міст України віднесені до надзвичайно небезпечної категорії забруднення токсичними речовинами, 7,8% міст - до небезпечної, 11% - помірно небезпечною.

Слайд 11

ЛІСИ. До теперішнього часу з 6 млрд. га лісів залишилося лише 4 млрд. га. Якщо знищення лісів залишиться на рівні 17 млн. га в рік, то ліси зникнуть через 47 років

Слайд 12

Викопне паливо. Запаси нафти скоротилися на 450 млрд. барелів, вугілля - на 90 млрд. тонн, природного газу - на 1100 трлн. м3.

Слайд 13

ЕРОЗІЯ. За останнє сторіччя на нашій планеті піддавалося ерозії близько 2 млрд. га поверхні суші. З ділянок, зайнятих сільськогосподарськими культурами, потоки води щорічно забирають близько 3 млрд. тонн земної маси.

Слайд 14

ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ. Вуглеводні і суспензії. Чадний газ (СО). Оксиди азоту (NOx). Оксиди сірки (SO2). Важкі метали. Кислоти.

Слайд 15

БЕРЕГТИ ПРИРОДУ - МОРАЛЬНИЙ ОБОВ'ЯЗОК КОЖНОГО!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія