X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Екологія

Завантажити презентацію

Екологія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Екологія як наука про довкілля

Слайд 2

Мета уроку: Сформувати знання про екологію – науку про довкілля. Розвивати навички застосування знань з інших курсів та систематизувати їх . Виховувати дбайливе ставлення до природи.

Слайд 3

Чи є людина частиною природи? Чи може людина вплинути на довкілля?

Слайд 4

“ Лікує хвороби лікар , але виліковує природа” Гіппократ

Слайд 5

Екологія (від дав.-гр. οἶκος — житло, оселище, будинок, майно і λόγος — поняття, вчення, наука) — наука про взаємодії живих організмів і їх спільнот між собою і з навколишнім середовищем.

Слайд 6

Термін вперше запропонував німецький біолог Ернст Геккель в 1866 р. в книзі «Загальна морфологія організмів» («Generelle Morphologie der Organismen»)

Слайд 7

Екологія вивчає взаємовідносини організмів із довкіллям, досліджує структурно-функціональну організацію надорганізмових систем (популяцій, угруповань, екосистем, біосфери), виявляє механізми підтримання їх стійкості у просторі й часі.

Слайд 8

Екологію поділяють на: біоетику, біоекологію, геоекологію, техноекологію, соціоекологію космічну екологію.

Слайд 9

Слайд 10

Завдання екології: — дослідження особливостей організації життя, в тому числі в зв'язку з антропогенним, що є результатом людської діяльності, впливом на природні системи; — створення наукової основи раціональної експлуатації біологічних ресурсів; — прогнозування змін природи під впливом діяльності людини; — збереження середовища існування людини.

Слайд 11

Слайд 12

Емпіричні дослідження спостереження і дослідження конкретних явищ, експеримент, а також узагальнення, класифікація та опис результатів дослідження і експерименту, впровадження їх у практичну діяльність людей. Спостереження (англ. Observation): збір та групування емпіричних фактів, формування гіпотези. Індукція (англ. Induction): розробка гіпотез. Дедукція (англ. Deduction): дедукція (виведення) послідовності гіпотез, які перевіряються прогнозуванням. Перевірка (англ. Testing): перевірка гіпотези з нового емпіричного матеріалу. Оцінка (англ. Evaluation): оцінка результатів перевірки.

Слайд 13

Слайд 14

Теоретична екологія (біоекологія) — екологія живих організмів: людини, тварин, рослин, мікроорганізмів. Цей розділ виник першим і є фундаментом екології. Практична — а) геоекологія — вивчає охорону і раціональне використання природних ресурсів, ділиться на атмо-, гідро-, літо- та ландшафтну екологію. б) соціоекологія — вивчає вплив соціально-економічних факторів на довкілля. в) техноекологічна — вивчає техногенні фактори забруднення довкілля. Поділяється на екологію промисловості, с/г, транспорту.

Слайд 15

Людина – творіння природи, її унікальна і розумна частина. Природа й людина взаємопов’язані і впливають одна на одну. Людина живе в оточенні тіл природи. Рослини дають їй продукти харчування, корм для свійських тварин, сировину для промисловості, речовину для виготовлення ліків тощо. Людина частина природи

Слайд 16

З природи людина отримує: повітря вода їжа одяг

Слайд 17

Небезпеки: Природні явища голод хвороби

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія