Аудиторські процедури
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Аудиторська процедура - це певний порядок і послідовність дій аудитора для отримання необхідних аудиторських доказів на конкретній ділянці аудиту.
Проте серед економістів спостерігаються різні підходи щодо визначення суті аудиторських процедур та їх ролі в процесі аудиту. Проф. М.Т. Білуха розглядає аудиторські процедури як "систему методичних дій на суб'єкти і об'єкти розширеного відтворення суспільно необхідного продукту, які здійснюються органами управління за допомогою контрольних функцій аудиту".
У визначенні суті аудиторських процедур проф. В. Труш акцентує увагу на сукупності певних дій аудитора з перевірки фінансової (бухгалтерської) звітності . Але, при визначенні суті аудиторських процедур нелогічно обмежуватись лише перевіркою фінансової звітності. Аудиторська діяльність, крім перевірки фінансової звітності, включає також виконання аудиторами (аудиторськими фірмами) різноманітних послуг.
На зміст аудиторських процедур впливають такі фактори: види діяльності суб'єкта перевірки; форма і система обліку; система внутрішнього контролю; застосування електронної обробки даних в системі бухгалтерського обліку.
До погоджених процедур аудиту належать: - вивчення; - спостереження; - опитування та аналіз; - перерахунок, порівняння та інші види перевірки точності; - одержання підтверджень.
Аудиторський процес поділяється на стадії перевірки, а останні, в свою чергу, поділяються на етапи. На кожній стадії та її етапах використовуються притаманні їм аудиторські процедури.
На початковій стадії аудиторського процесу, якщо аудит орієнтований на систему внутрішнього контролю і аудиторського ризику, найбільш характерними є такі аудиторські процедури: вибір суб'єкту аудиту, ознайомлення з його бізнесом і станом обліку; ознайомлення зі статутом, установчими документами та правовими зобов'язаннями клієнта; процедури оцінки системи обліку і внутрішнього контролю; оцінка аудиторського ризику та його елементів; визначення обсягу робіт, узгодження суми оплати та складання угоди; процедури розробки плану та програми аудиту.
Для стадії дослідження у практичній діяльності аудиторських фірм найбільш вживаними є такі процедури: перевірка господарських операцій та облікових записів, оцінка фінансової звітності тощо. На завершальній стадії в аудиторській практиці широко використовуються аналітичні процедури. Конкретними процедурами цієї стадії є оцінка і аналіз результатів перевірки, процедури написання звіту і підготовки пропозицій для керівництва, процедури зі складання аудиторського висновку і оформлення акту виконання робіт тощо.
Схожі презентації
Категорії