X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Земля

Завантажити презентацію

Земля

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Збережімо землі рідні для навчання учнів з професій сільськогосподарського напряму

Слайд 2

Держімося землі! Земля... Народ ніколи не уявляв свого життя без землі. Та й хіба може бути інакше? Адже дерево або квітка гинуть, якщо їх вирвуть із грунту. Так і людина. Її душа в`яне, засихає, втративши зв`язок із рідним. Споконвіку люди вважають землю матір`ю. Вона завжди зігріє своєю ласкою, нагодує своєю щедрістю, підтримає і захистить у лиху годину. Все від землі – вважали наші предки. Своїм життям і добробутом людина зобов`язана, насамперед їй. Вона і народжує, і ховає. Стародавня народна притча мудро вчить: „Держімося землі, бо земля держить нас”.

Слайд 3

А й справді так! ПТУ – 35 м. Овруч, маючи своє власне навчальне господарство у 280 га, також тримається землі. Її, орної, має 220 га. Наше навчальне господарство (заповідне урочище „Юліно”) – це власність колишнього капіталіста-цукрозаводчика Терещенка. Було засноване в другій половині 19 ст. для рідної доньки Юлії. В наші часи (1963р.) було передане училищу Гошівським колгоспом ім. Кірова.

Слайд 4

Земля все чує і знає... Український письменник Борис Грінченко писав: „Земля жива – вона все чує і знає. Усі гріхи людські бачить і вгинається, як по ній грішник іде... А як якого, то й з ями викине мертвого. Як люди гарні до неї, вона радіє й пособляє їм, а як ні, то плаче і гнівається. Гнівається, що її не шанують. Вона – наша мати, вона свята! Її цілувати треба, кланяючись”.

Слайд 5

Організація навчально-виробничої діяльності учнів на виробничій базі Майстри в\н проводять заняття з учнями, яких розподілено на ланки. Наприклад, згідно з графіком одна ланка відпрацьовує завдання виробничого характеру з предмету „Підготовка машино-тракторних агрегатів до роботи”, на тему: „Плуги навісні”, інші – вивчають будову культиваторів-плоскорізів чи лущильників, борін, котків, працюють з ними. Приємно спостерігати, яке шанобливе ставлення до землі виховують наші майстри виробничого навчання, готуючи учнів з професії „Тракторист-машиніст с\г виробництва” до праці на ній, здійснюючи професійно-практичну підготовку згідно з робочими навчальними планами і програмами, комплектуючи машино-тракторні агрегати.

Слайд 6

Навчально-виробнича діяльність навчального господарства визначається навчально-виробничим планом. Всі роботи виконуються учнями в процесі виробничого навчання, виробничої та переддипломної практики, самими майстрами в\н, працівниками навчального господарства. До таких робіт належать: оранка, сівба, косовиця, газоелектрозварювання деталей машино-тракторних агрегатів, проведення електропроводки у приміщеннях тваринницької ферми тощо. Електромонтери вчаться ремонтувати електроустаткування. Газоелектрозварювальники зварюють деталі машино-тракторних агрегатів. Така організація занять сприяє високому засвоєнню навчального матеріалу та отриманню міцних практичних навичок, продуктивній діяльності.

Слайд 7

Всіх годує і напуває... Чесна праця завжди вважалась найбільшим проявом поваги до землі, яка чекає від людини допомоги й дбайливого догляду. Захаращена бур`янами, вона не може вільно дихати. Спрагла від спеки хоче пити. Земля сподівається на людські руки. Вона щедро віддячує людям за їхню працю. У нас на Овруччині завжди засуджувались нероби, ледарі і нехлюї, які не докладали рук до своєї землі, не піклувалися про її здоров`я, силу і красу. Народ навіть придумав загадку: Усіх годує, напуває, А про неї – не всяк дбає. Саме такі мудрі настанови дає дітям директор ПТУ-35 Степанчук М.С., який сам натхненно працює разом із учнями в полі, викладаючи організацію технологій виробництва механізованих робіт. Не ображай землі насінням кволим, Сліпим огріхом, клопотом мізерним. Хто чисту совість має перед полем, Тому воно віддячить чистим зерном. (В. Кочевський).

Слайд 8

Матеріально-технічне забезпечення діяльності навчального господарства Та не тільки золоті колосисті поля має наше навчальне господарство, а й відповідну техніку, причіпний інвентар для вирощування сільськогосподарських культур: 60 одиниць с\г техніки (3 комбайни, 9 автомобілів (6 грузових, 2 легкових і автобус), 12 тракторів (2 - МТЗ-82, 4 - ЮМЗ-6, 3 - ДТ-75, 2 - Т-150К, 1 – Т-150Г)). Все це являє собою матеріально-технічну базу ПТУ №35. Трактори, автомобілі, сільськогосподарські машини, обладнання та інвентар, що використовуються в навчально-виробничому процесі, знаходяться на балансі училища.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Гордістю навчального господарства ПТУ-35 м. Овруч є тваринницька ферма, поголів`я худоби якої сягає 115 ВРХ та 22 вівці, навчально-виробничі будівлі, необхідні для забезпечення функціонування навчального господарства.

Слайд 14

Слайд 15

Отже, в училищі формують в учнів вміння та навички, які б в майбутньому дозволили їм зайняти активну життєву позицію, пошук творчого вирішення проблем і здатність до їх реалізації. Оплата праці штатних працівників навчального господарства проводиться за рахунок виробничої діяльності навчального господарства відповідно до галузевих тарифів та законодавства України. Навчальне господарство реалізує свою продукцію (молоко, м`ясо) за цінами й тарифами, що встановлюються на договірній основі, а у випадках, передбачених чинним законодавством, за фіксованими та регульованими цінами і тарифами. Завдяки цьому, ПТУ-35 намагається виживати в сучасних умовах. Професію тракториста-машиніста, люди якої безпосередньо причетні до хліборобської праці, яку здобувають у нас, називають професією хлібороба. В умовах кризової економічної ситуації на Україні вона вкрай необхідна. Це професія майбутнього, адже хліборобська праця нас годує. Саме тому, вважає директор, ми повинні зберегти землі рідні для навчання учнів з професій сільськогосподарського напряму. Любіть працю на землі. Шануйте хліб на столі, бо то найвище благо! – любить повчати всіх директор Степанчук М.С.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія