Земля
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ЗЕМЛЯ – ПЛАНЕТА СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ. ГЛОБУС – МОДЕЛЬ ЗЕМЛІ Підготувала вчитель початкових класів ЗОШ № 24 м. Хмельницького Бурова Наталія Володимирівна
У чорнім кольорі наш Всесвіт, Тому що атмосфери там нема. Ні ночі там нема, ні дня, А нам потрібна лиш …..
ЗЕМЛЯ – НАЙУЛЮБЛЕНІША ДОЧКА СОНЦЯ Наша Земля – найулюбленіша дочка Сонця, бо тільки тут є життя, яке буяє навколо нас. На інших планетах Сонячної системи його не існує. Тільки на ній ростуть рослини, живуть тварини і люди.
До того ж таємниця виникнення розумного життя полягає у віддаленості Землі від Сонця на 150 млн. кілометрів. Таким чином наша планета отримує сонячного тепла рівно стільки, скільки необхідно , і не більше й не менше. Аби Земля була ближче до Сонця, виникненню життя заважала б спека, і навпаки – розташування далі від Сонця викликало б страшенні морози, що теж не дуже корисно.
Яку форму має Земля? В давні часи люди вважали, що Земля плоска і має форму круга, який лежить на спинах великих сильних тварин, наприклад китів , які плавають в океані. Інші уявлення про Землю були такими : Земля стоїть на слонах, слони - на черепасі, а черепаха на змії. ?
За 3 роки важкого небезпечного плавання експедиція під командуванням Фернандо Магеллана обігнула Землю і повернулась до рідних берегів.
В наші дні люди запустили в космос космічні кораблі, космонавти справді побачили на власні очі , що Земля має форму кулі. Наша планета справді найкраща, вона схожа на прекрасний голубий дорогоцінний камінь.
Учені вивчають Землю та інші космічні тіла за допомогою потужних телескопів, штучних супутників, міжпланетних космічних станцій.
Юрій Гагарін - перша людина, яка побувала у космосі. 108 хвилин перебування у кораблі “ Восток ” на орбіті Землі принесли йому всесвітню славу.
У космосі наша планета не самотня - у неї є природний супутник, це - Місяць, який рухається навколо Землі по своїй орбіті.
Поради усім, хто збирається полетіти на Місяць Якщо на Місяці тобі захотілося трішки пострибати, візьми до уваги, що ти підстрибнеш в 6 разів вище, ніж на Землі, і падати будеш дуже повільно. Чому? Тому що сила тяжіння на Місяці в 6 разів менша, ніж на Землі Будеш гуляти по Місяцю – дивись під ноги. На його поверхні дуже багато камінців, які падають із космосу. Не забудь взяти годинник із календарем, а то зовсім заплутаєшся в днях. На місяці 1 день триває 2 наших тижні, а потім на 2 наших тижні наступає ніч.
Парасолька тобі зовсім не потрібна: дощів на Місяці не буває. Та який там дощ - там взагалі немає ніякої води. Немає хмар, туманів, райдуги. Правда дощі там все – таки бувають – метеоритні, камінні. Якщо на Місяці тобі захотілося трішки пострибати, візьми до уваги, що ти підстрибнеш в 6 разів вище, ніж на Землі, і падати будеш дуже повільно. Чому? Тому що сила тяжіння на місяці в 6 разів менша, ніж на землі. Якщо полетиш на місяць із друзями, не забудь, що розмовляти ви там зможете тільки за допомогою радіопередачиків. Звуків на Місяці немає, там навіть метеорити падають безшумно. Це все із-за того, що на Місяці немає атмосфери.
Подумай, як ти будеш там дихати? Адже на Місяці немає повітря. Подумай, що тобі одягнути, так як у довгий двотижневий день поверхня Місяця нагрівається до +130 градусів , а за довгу ніч охолоджується до – 170 градусів.
Глобус - модель Землі. Це точне відтворення Землі, зменшеної у десятки мільйонів разів. Слово “ глобус ” у перекладі з латинської мови означає куля. Глобус нахилений трішки. Саме в такому положенні Земля летить по орбіті навколо Сонця.
Люди, бережіть планету Земля, бо вона у нас одна! День охорони навколишнього середовища відзначають сьогодні у понад 100 країнах світу.
Урок підготувала вчитель початкових класів ЗОШ № 24 м. Хмельницького Бурова Наталія Володимирівна
Схожі презентації
Категорії