Що таке “Зелений пакет”?
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Досягнення і перспективи Понад 2 300 000 школярів пройшли курс навчання Понад 22 000 вчителів пройшли підготовку “Зелений пакет” видано 8 мовами (4 - в процесі підготовки до друку).
Що таке “Зелений пакет”? Посібник для вчителя з урочними планами Додаткові матеріали (гра “Дилеми”, компакт-диск, “Відеоколекція” на DVD) Фокус на школярів 11-16 років Інтерактивність (ігри, дискусії, мозковий штурм) 22 теми включені до 5 розділів
22 теми присвячено довкіллю та сталому розвитку Компоненти довкілля: повітря, вода, грунт, біорізноманіття Зовнішні загрози: урбанізація, шум, відходи, хімікати Діяльність людини: енергетика, транспорт, промисловість, сільське господарство, лісове господарство, туризм Глобальні виклики: зміна клімату, руйнування озонового шару, підкислення, моря та океани Цінності: культура споживання, здоров’я та довкілля, права громадян, наша Земля в майбутньому
Посібник для вчителя “Зелений пакет” Основний елемент – це плани уроків. Кожна тема з охорони навколишнього середовища розкривається в одному чи більше тематичних заняттях. Вступ представляє основну інформацію по темі.
Гра “Дилеми” Уявіть, що ви — Міністр охорони навколишнього природного середовища України і бажаєте зменшити обсяги атмосферного забруднення. Ваші експерти пропонують вам кілька альтернатив. Яку з цих альтернатив ви вважаєте найефективнішою?
Гра “Дилеми” 1 Підвищити ціни на електроенергію, щоб сприяти її більш ефективному використанню, а відтак — меншому забрудненню. 2 Закрити старі промислові заводи, що спричиняють значне забруднення атмосферного повітря. 3 Скоротити дозволені рівні атмосферного забруднення, особливо діоксиду сірки, оксидів азоту та викидів пилу. 4 Сприяти впровадженню нових технологій та обладнання для скорочення викидів.
Використання в Україні Посібник рекомендовано Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України (Наказ Міністерства освіти і науки України від 07.12.2009 року № 1/11-9999). Комплекс “Зелений пакет” призначається, насамперед, для вчителів та учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів. Проте його можна використовувати також на інших рівнях освіти та під час проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо захисту довкілля, подій для преси.
Використання в Україні Навчально-методичний комплекс “Зелений пакет” є “відкритим”: при потребі вчителі можуть розробити за його схемою власні урочні плани, доповнюючи та збагачуючи його. Окремі компоненти комплексу можна використовувати самостійно. “Зелений пакет” сприяє розвитку “зелених стандартів” в освіті та обміну досвідом між вчителями. Спрямовано на вчителів різних предметів, які працюють з дітьми різних вікових груп.
Концепція сталого розвитку – домінанта цивілізаційного розвитку Людство може забезпечити сталий та довготривалий розвиток. Експлуатація природних ресурсів обмежена здатністю біосфери до самовідновлення. Сталий та довготривалий розвиток не є можливим без задоволення елементарних потреб людства. Необхідно знайти компроміс між потребами розвитку та збереженням біосфери. Сталий розвиток можливий лише для всієї земної цивілізації.
Стратегія освіти для сталого розвитку Ефективна екологічна освіта – складова гармонійного екологічного безпечного розвитку. Екологізація шкільної освіти та формування екологічної культури. Екологічна освіта – інтегратор в системі освіти. Особиста відповідальність за стан довкілля на місцевому, національному та глобальному рівнях. Від екознань до екомислення, екосвітогляду та екокультури.
“Зелений пакет” в Інтернет Матеріали “Зеленого пакета” вже зараз доступні для використання та впровадження на: www.nenc.gov.ua Дізнатися більше про історію створення “Зеленого пакета” та отримати доступ до різномовних ресурсів комплексу можна на: http://greenpack.rec.org Створюється окремий інтернет-портал “Зеленого пакета” (до кінця 2010 р.) http:// greenpack.in.ua
Канали поширення в Україні Інтегрування “Зеленого пакета” у предмети природничого та суспільно-гуманітарного циклів Гурткова позашкільна діяльність Недержавні молодіжні та дитячі осередки Екологічна освіта студентів педагогічних вищих навчальних закладів Просвітницька діяльність БЕЗКОШТОВНО
Наші партнери Міністерство освіти і науки України Міністерство охорони навколишнього природного середовища України Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
Механізм впровадження 2009 2010 2011 Адаптація Посібника для вчителя та гри “Дилеми” Виробництво відеоколекції та компакт-диску, створення порталу Розвиток мережі впровадження, обмін досвідом Презентація в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Тренінги для тренерів Тренінги в регіонах Тренінги Розвиток онлайн-спільноти Конкурси
Переваги завдяки “Зеленому пакету” Для учня Для вчителя Для місцевої громади На загальнонаціональному рівні Міжнародне співробітництво
Переваги для учня Розвиток аналітичного мислення. Ефективне спілкування та презентаційні навички. Розвиток творчого мислення. Командна робота. Вміння розв’язувати проблеми та приймати рішення. Розвиток відповідальності за майбутнє. Практичні знання для щоденних ситуацій. Сприяє розвитку навичок користування комп’ютером та Інтернет.
Переваги для вчителя Комплексні рішення: Готові рішення для різноманітного використання “Зеленого пакета” на уроках, в позаурочній і позашкільній діяльності. Ефективність: Вчителі розуміють, як використовувати комплекс “Зелений пакет” як ефективний інструмент для організації навчального та виховного процесу. Творчість: Розвивається творчий підхід до навчального та виховного процесу. Учасники курсів отримують практичний методичний досвід створення навчальних матеріалів за моделлю “Зеленого пакета”.
Переваги для вчителя Мультимедійний підхід: Педагоги формують навички мислення високого рівня – аналіз, синтез, оцінювання завдяки різноманітним завданням для учнів, грі “Дилеми”, матеріалам відеоколекції, компакт-диску. Важлива роль вчителя у місцевих громадах: Завдяки методичним рекомендаціям вчителі можуть організувати у громаді обговорення теми сталого розвитку та захисту довкілля, екологічних прав громадян, а не лише в учнівській аудиторії.
Переваги для місцевої громади “Зелена школа” – “зелене село”, “зелений район”, зелене місто”. Приклади (звернення щодо екологічної експертизи). Розвиток громадянського суспільства та знання своїх прав. Корисна інформація для висвітлення в місцевих ЗМІ.
Наступні кроки Тренінги для тренерів та вчителів середніх шкіл, шкіл-інтернатів. Методичні наради щодо “Зеленого пакета”. Створення інформаційного порталу. Проведення конкурсів: “Краще впровадження комплексу “Зелений пакет”, “Нові матеріали для “Зеленого пакету” (урочні плани, дилеми, завдання для учнів, позаурочна діяльність). Ознайомлення з “Зеленим пакетом” студентів педагогічних ВНЗ (педагогічна практика в школах дитячих таборах). Обмін досвідом та майстер-класи (відкриті уроки). Опитування, аналіз впровадження.
Схожі презентації
Категорії