Вади вдачі й поведінки. Прислів'я та приказки
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ВАДИ ВДАЧІ Й ПОВЕДІНКИ Прислів'я та приказки З досвіду роботи вчителя початкових класів ЗОШ № 18 м. Артемівська Бусел І.С. 2011 рік
ГРЕЧАНА КАША САМА СЕБЕ ХВАЛИТЬ НЕ ВСЕ ТЕ ЗОЛОТО, ЩО БЛИЩИТЬ. ЗО- ЩИТЬ ВСЕ НЕ ТЕ -ЛОТО, ЩО БЛИ-
ГРЕЧАНА КАША САМА СЕБЕ ХВАЛИТЬ СКАЗАНО: ВЕЛИКА ПТИЦЯ – ГОРОБЕЦЬ! ГОРО- -ЦЯ -- ВЕЛИ- -ЗА- ПТИ- БЕЦЬ! -НО: -КА СКА-
ГРЕЧАНА КАША САМА СЕБЕ ХВАЛИТЬ НАЩОПУГАЧЕВІ ДЗЕРКАЛО,КОЛИВІНІ ТАКЗНАЄ,ЩОГАРНИЙ. НАЩО ПУГАЧЕВІ ДЗЕРКАЛО, КОЛИ ВІН І ТАК ЗНАЄ, ЩО ГАРНИЙ.
Поганому виду нема стиду З ПОГАНОЇ ТРАВИ НЕ БУДЕ ДОБРОГО СІНА. НЕ ТРА ДОБ ПОГА НОЇ З СІНА РОГО ВИ БУДЕ
Поганому виду нема стиду ГОЛОСОК ДЗВЕНЯЧИЙ, А СОВІСТЬ СВИНЯЧА. СОК А ДЗВЕ СО ГОЛО НЯЧА НЯЧИЙ СВИ ВІСТЬ
ДІД ТІЛЬКИ ЗА ДУГУ, А БАБА ВЖЕ Й НА ВОЗІ ВБИВ НЕ ПРОДАЄ ШКУРУ А ВОВКА ВЖЕ ВОВКА НЕ ВБИВ, А ВЖЕ ШКУРУ ПРОДАЄ.
ДІД ТІЛЬКИ ЗА ДУГУ, А БАБА ВЖЕ Й НА ВОЗІ ВОНО ТА Б НЕ ЗРОБИЛИ КОЛИ СПІШНО, ВИЙШЛО СМІШНО ЗРОБИЛИ СПІШНО, ТА КОЛИ Б ВОНО ВИЙШЛО НЕ СМІШНО.
В очі лисицею, за очі-вовчицею БІЙСЯПСАНЕТОГО,ЩОГАВКАЄ,АТОГО,ЩО ЛАЩИТЬСЯ БІЙСЯ ПСА НЕ ТОГО, ЩО ГАВКАЄ, А ТОГО, ЩО ЛАЩИТЬСЯ.
В очі лисицею, за очі-вовчицею ХОДИТЬ,ЯКОВЕЧКА,АБУЦЬКАЄ, ЯКБАРАН ХОДИТЬ, ЯК ОВЕЧКА, А БУЦЬКАЄ, ЯК БАРАН.
В очі лисицею, за очі-вовчицею БІЛЬШЕВІР СВОЇМОЧАМ, НІЖЧУЖИМ РЕЧАМ БІЛЬШЕ ВІР СВОЇМ ОЧАМ, НІЖ ЧУЖИМ РЕЧАМ.
Торохтить Солоха, як діжка з горохом ЧАХЕРБ З ИХУМ АНОЛС ЬТИБОРЗ БРЕХАЧ З МУХИ СЛОНА ЗРОБИТЬ.
Торохтить Солоха, як діжка з горохом СЕП ЕШЕРБ, ОБ ИТАВІПС ЕН ЕЖОМ ПЕС БРЕШЕ, БО СПІВАТИ НЕ МОЖЕ.
Торохтить Солоха, як діжка з горохом КЯ ШЄАМ ИТАХЕРБЗ, ОТ ЕЩАРК ИТАЧВОМЗ ЯК МАЄШ ЗБРЕХАТИ, ТО КРАЩЕ ЗМОВЧАТИ.
Ні грач, ні помагач УКАБОС АН ЕКИЛЕВ ,ЕЛАМ -ВИБОРЗ АН А -УКШІК ЗРОБИВ- НА СОБАКУ МАЛЕ, А НА КІШКУ-ВЕЛИКЕ.
Сердите не буває сите 1) ВЕСЬ 4) ЯКБИ 7) ПЕРЕКОЛОЛА 2) СВИНІ 5) Б 3) МИР 6) РОГИ, ______________________________________________________________________________________________________________________________ Самоперевірка 15 35 18 14 +27 +26 +19 - 9 Якби свині роги, весь мир переколола б.
Сердите не буває сите ЯК 4) ГАДЮКА ВКУСИТЬ, 5) НЕ ЗАСИЧИТЬ 6) ТО -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Самоперевірка 70 14 16 - 29 + 38 + 47 Гадюка як не вкусить, то засичить.
Сердите не буває сите 1) ТІЛЬКИ 4) СВАРЛИВА 7) ВРОДЛИВА 2) І 5) І 8) ХОРОША, 3) ШКОДА, 6) ЩО ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Самоперевірка 53 35 18 14 + 27 + 26 + 19 - 9 І хороша, і вродлива, тільки шкода, що сварлива.
ОБРАЗНІ ПОРІВНЯННЯ ТА ПОБАЖАННЯ Аж шкура на ньому горить. Бачив, як свої вуха. Вчепився, як рак. Говорить, мов клоччя жує. Допавсь, як кіт на сало. Жвавий, як рак на греблі. Здібний, як віл до карети. Йому брехати, як собаці мух хапати. Крутиться, як муха в окропі. Лізе, як оса в очі. Меле язиком, як пес хвостом. Набрав, як борщу на шило. Охляв, як щеня в дощ. Помічник, як коневі заєць. Розбирається, як баран в аптеці. Сказав, як одрізав. Така правда, як на вербі груша. Упертий, як цап. Хай тебе курка вбрикне! Чистий, як сльоза. Щоб тобі пусто було! Як лисому гребінь.
Укладач: І.С.Бусел – учитель початкових класів , вчитель вищої категорії. Рецензент: Т.В. Яблокова – заступник директора по НВР, вчитель вищої категорії. До неоціненних коштовностей українського фольклору належать прислів'я та приказки – пам’ять народу, висновки з життєвого досвіду. Різноманітні та цікаві вправи посібника дають можливість у захоплюючій формі розвивати, збагачувати мову учнів, поглиблювати їх знання, виховувати їх. Цей матеріал стане у нагоді вчителям, учням, батькам. Його можна використовувати як на уроках, так і в позаурочний час.
Схожі презентації
Категорії