Моніторинг поінформованості та поведінки засуджених як компонент епіднагляду за ВІЛ другого покоління
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Моніторинг поінформованості та поведінки засуджених як компонент епіднагляду за ВІЛ другого покоління Проведено: Громадською організацією “Аналітичний центр “Соціоконсалтинг” спільно з Державним Департаментом України з питань виконання покарань
Мета дослідження: Моніторинг поведінки засуджених щодо ВІЛ/СНІД для адекватного контролю за епідемією та оцінки ефективності профілактичних програм у виправних колоніях.
Завдання дослідження: Порівняльний аналіз впливу чинників ризику інфікування ВІЛ серед засуджених на національному та регіональних рівнях. Аналіз основних тенденцій щодо змін у знаннях, ставленні, поведінки засуджених на національному та регіональних рівнях. Збір даних і підрахунок Національних показників моніторингу і оцінки ефективності заходів, що забезпечують контроль стану епідемії ВІЛ/СНІД в пенітенціарних установах. Проведення оцінки охоплення засуджених заходами профілактики ВІЛ/СНІД, їх впливу на рівень знань та поведінку засуджених.
Об’єкт дослідження: Засуджені: різних строків позбавлення волі, різного віку, обох статей, різних установ виконання покарань за видами і регіонами розташування тощо. Всього опитано: 1234 особи, у тому числі 241 жінка і 993 чоловіка.
Регіони дослідження: Одеська область – 3 установи: 1 жіноча, 2 чоловічі. Тернопільська область – 1 установа (жіноча). Львівська область – 2 установи (чоловічі). Житомирська область – 2 установи (чоловічі). Полтавська область – 2 установи (чоловічі). Луганська область – 2 установи (чоловічі).
МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ: Самозаповнення анкет із застосуванням персональних конвертів для забезпечення відвертості респондентів і гарантій збереження конфіденційності їх особистих відповідей.
Епідемічна ситуація в пенітенціарній системі Хворіли під час перебування у ВК на захворювання, пов’язані із ризикованою щодо ВІЛ поведінкою (сифіліс, гонорея, гепатити В і С) – 13% засуджених. Хворіли на сифіліс і/або гонорею - 6% Хворіли на туберкульоз – 22% Хворіли на пневмонію – 23% Порівняно із 2004 р. ситуація суттєво не змінилася.
Доступність тестування на ВІЛ серед засуджених за регіонами Кількість засуджених, яким пропонувалося пройти тестування в СІЗО, %
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОКАЗНИК №3 “Відсоток осіб, які протягом останніх 12 місяців пройшли тестування на ВІЛ-інфекцію та одержали його результати, серед засуджених” = 25%.
Національний показник №14 “Відсоток засуджених, які вірно вказали методи запобігання передачі ВІЛ статевим шляхом і знають, як ВІЛ не передається”, За “старою методикою ”= 39% За “новою методикою ”= 43%
Ставлення засуджених до ВІЛ+ Вважають, що ВІЛ позитивні засуджені мають право на більш комфортні умови утримання – 66%. Вважають, що ВІЛ-інфіковані мають такі ж самі права і повинні утримуватись на загальних умовах – 46%. Заперечують доцільність окремого утримання ВІЛ-інфікованих засуджених – 29% ( у 2004 р. таких було 38%).
Охопленість засуджених інформаційно-просвітницькими та іншими профілактичними заходами Охоплено інформаційно-просвітницькими заходами – 66% (у 2004 р. – 57%). Охоплено іншими профілактичними заходами: - отримували презервативи -13% - отримували дезинфікуючі розчини – 15% - отримували станки/леза для гоління – 22%.
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОКАЗНИК №4 “Відсоток осіб, яких охоплено профілактичними програмами серед засуджених” А саме: Кількість респондентів, які дали ствердні відповіді на запитання: “Чи знаєте Ви, де можна пройти тестування на ВІЛ?” та “Чи отримували Ви презервативи протягом останніх 12 місяців, в тому числі і від громадських організацій?” = 8%.
Формат інформаційних матеріалів, які отримували засуджені, % до засуджених, які охоплені інформаційно-просвітницькими заходами
Доступність пасивних та активних форм інформування для засуджених Пасивні форми інформування (стенд або плакат у медсанчастині, на стінах гуртожитку, на території колонії) доступні 84% засуджених, охоплених інформаційними заходами. Більш активні форми інформування (буклет/брошура, лекція, радіопередача) доступні 62% засуджених, охоплених інформаційними заходами. Індивідуальне консультування доступно 15% засуджених, охоплених інформаційними заходами.
Перспективні напрямки профілактики щодо ВІЛ/СНІД/ІПСШ у ВК Більше використовувати активні форми подачі інформації (бесіди, перегляд відеофільмів, лекції, тренінги, радіопередачі) Збільшення обсягів індивідуального консультування, включаючи до і післятестове консультування Збільшення обсягів інформування для тих, хто вже є ВІЛ-інфікованим (про симптоми, лікування ВІЛ/СНІД), створення для них груп підтримки. Використовування інтерактивні методи отримання інформації – конкурси, вікторини, тренінги. Навчання лідерів з числа засуджених для проведення подальшої роботи за методом “рівний-рівному” Впровадження програм зменшення шкоди: забезпечення засуджених презервативами, дезинфектантами, станками/лезами для гоління. Для СІН – обмін одноразових шприців. Забезпечення засуджених інформацією, де можна пройти тестування на ВІЛ. Стимулювання міжнародних донорів на придбання тест-систем для тестування на ВІЛ.
Схожі презентації
Категорії