лисиця що впала із неба
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Неля Шейко-Медведєва «Лисиця, що впала з неба» Урок за п’єсою-казкою на 2 дії за мотивами українських казок
саП'є — ец трів, який знапринийче дял авистви. У тексіт с'єп є осипи міцьс, де бувавідтьсяє ідя, свола дувегочо. П'єса — це твір, який призначений для вистави. У тексті п'єс є описи місць, де відбувається дія, слова ведучого.
Що ви знаєте про п’єсу? З чого починається текст п’єси? З переліку дійових осіб. З чого починається кожна репліка діалогу? Із назви дійової особи, що говорить ці слова.
Що ви знаєте про п’єсу? Що вказується у дужках? Вказівки автора щодо інтонації, темпу мовлення чи дій героя. Про що пишеться у словах автора? Опис місця подій, руху героїв на сцені.
Талановита письменниця Неля Шейко-Медведєва народилася на Львівщині, в місті Бориславі. «У мене не було жодної іграшки, купленої в магазині. Я сама майструвала ляльки, придумувала їм казкові біографії, змушувала їх жити, а вони вчили мене мріяти і фантазувати». Після закінчення школи навчалася в Львівському університеті імені І. Франка, де згодом працювала викладачем літератури. Кандидат філологічних наук, член Національної спілки письменників України, драматург, поетеса, театральний критик.
Мовна розминка Здогадайся: хто це? Ходить сваха руда із мітлою, Заміта до лісу слід, Де недавньою порою Тут відбувсь її обід.
Мовна розминка Здогадайся: хто це? Боюсь я вовка і лисиці, Боюсь мисливської рушниці, Тому від страху перед ними Я сплю з відкритими очима.
Мовна розминка Здогадайся: хто це? На колір – сірувата, На вдачу – хитрувата. Каркає, гукає, Курчат лякає.
Мовна розминка Здогадайся: хто це? Сіроманець лісовий, Зубатий, сильний, злий. До села завітає, Вівцям рахунок знає.
Прочитайте слова з інтонацією вказаного знака ! Сюди Хай живе Попався Слава Постривайте Ого Говори
Прочитайте слова з інтонацією вказаного знака ? Що скажете І він ні разу Чи ні Чому, голубко Де я Хто підняв Хочеш каші
Прочитайте слова з інтонацією вказаного знака . Тут він Я втомився Дякую Не біда На землі Ні, сестрице Вчилася літати
Поміркуй! У яку пору року починається дія п’єси? Чому люди і тварини вирішили засудити Вовка? У чому його звинувачували? Чому Чумак не вбив Вовка? У чому він поклявся?
Поміркуй! Хто не довіряв Вовку? Чому? Ким обрали Вовка? Чи дотримав Вовку свого слова? Коли і як з’явилася Лисиця у Чорнолісі?
Поміркуй! Як Лисиця розмовляє з Вовком, а як – з Вороною? Що почала робити Лисиця в лісі і в селі? Чому Вовк захищав і жалів її?
Знайдіть та прочитайте Слова Вовка: «Каюся!», «Не журися!», «Не біда…». Слова Лисиці: «Журавель…», «Не те слово…», «На!». Слова Ворони: «Тут він…», «Не добрий…», «Все, Лисонько!»
Визначте риси характеру Довірлив… Хитр… Злодійкуват… Правдив… Простодушн… Підступн… Брехлив…
Прочитайте слова Дрижить Укинути Фортеця Завивши Ополонка Паморозь злодійка Сільчани Натомість Замислила Позбутися Пропонує Наставляє цькувати
Поміркуй! Що виробляла Лисиця? Як вона ставилася до Вовка? Хто допомагав їй у злочинах? Чому Лисиця вирішила позбутися Вовка? Як вона хотіла це зробити? Чому Ворона допомагала Вовкові?
Поміркуй! Поясніть вислів «чорна справа». Як усі герої разом перехитрили Лисицю? Від чого автор застерігає читачів? Що засуджує?
Кому належать слова? Дочитай до кінця «Нащо мені той візок...» «Втікай, Вовче!» «Не впіймати вам її» «Шановні сільчани!» «Чого ж ти мовчав?» «Мій кожух!»
Підсумок уроку Хто автор прочитаної казки-п’єси? Хто головні герої твору? Яке ваше ставлення до них? Чия поведінка виявилася несподіваною? Яку роль ви б хотіли зіграти в п’єсі? Чому?
Схожі презентації
Категорії