X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Запліднення. Періоди онтогенезу в б агатоклітинн их організмів: ембріогенез і постембріональний розвиток

Завантажити презентацію

Запліднення. Періоди онтогенезу в б агатоклітинн их організмів: ембріогенез і постембріональний розвиток

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Індивіду альний розвиток організмів Запліднення. Періоди онтогенезу в б агатоклітинн их організмів: ембріогенез і постембріональний розвиток

Слайд 2

Заплідненням називають процес з’єднання (злиття) зрілої чоловічої та жіночої статевих клітин, у результаті якого утворюється одна клітина (зигота), що є початком нового організму.

Слайд 3

Ембріональний розвиток тварин

Слайд 4

Наступна стадія ембріонального розвитку називається гаструляцією, а зародок на цій стадії — гаструлою. Період дроблення завершується формуванням бластули. У типовому випадку бластула складається із шару бластомерів, які оточують щільним кільцем порожнину — бластоцель. Після проникнення сперматозоїда в яйцеклітину і злиття їх ядер утворюється одноклітинний зародок — зигота, яка починає ділитися. Ряд послідовних мітотичних поділів зиготи називають дробленням.

Слайд 5

Слайд 6

Постембріональний розвиток — період онтогенезу після народження або виходу із зародкових оболонок до настання статевої зрілості.

Слайд 7

Безпосередньо після народження в більшості багатоклітинних організмів іде період росту. Ріст — збільшення розмірів і маси особини за рахунок збільшення кількості клітин або їх розтягування. Розрізняють обмежений і необмежений типи росту. За обмеженого типу ріст припиняється після досягнення певного віку (більшість ссавців, комах, птахів). У разі необмеженого типу росту особини ростуть упродовж усього життя (молюски, риби, рослини). Процесу росту властива періодичність (сезонна, добова та ін.) — переривчастий ріст. Так, у рослин помірних широт ріст у зимовий час припиняється, а весною поновлюється. Період тимчасового фізіологічного спокою в розвитку називається діапаузою.

Слайд 8

Слайд 9

Постембріональний розвиток тварин може бути прямим або супроводжуватися перетворенням — метаморфозом. За прямого розвитку новонароджені тварини мають усі основні риси організації дорослої особини й відрізняються меншими розмірами й недостатньо розвиненими статевими залозами. У цьому випадку постембріональний розвиток зводиться до росту й досягнення статевої зрілості.

Слайд 10

Глибоке перетворення будови організму, у процесі якого личинка перетворюється на дорослу особину, називається метаморфозом.

Слайд 11

Лабораторна робота Тема. Ембріогенез хордових Мета: ознайомитися з основними стадіями ембріогенезу хордових. Обладнання й матеріали: таблиці, фотографії або малюнки головних стадій ембріогенезу хордових, підручник, робочий зошит. Хід роботи 1. Розгляньте зародок хордових на стадії бластули. Запишіть, з яких основних елементів складається бластула і внаслідок яких процесів вона утворюється. 2. Розгляньте зародок хордових на стадії гаструли. Запишіть, з яких основних елементів складається гаструла і внаслідок яких процесів вона утворюється. 3. Розгляньте зародок хордових на стадії формування тканин і органів. Запишіть, які основні процеси відбуваються на цій стадії. 4. Зробіть висновок, у якому поясніть, чому ембріогенез хордових складається з кількох етапів і чому ранні етапи ембріогенезу різних груп хордових дуже схожі між собою.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія