X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Заг принципи

Завантажити презентацію

Заг принципи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Форми міжклітинної сигналізації A) Контакт-залежна сигналізація, що потребує безпосереднього контакту між мембранами; (B) Парактинна сигналізація, яка здійснюється через сигнальних молекул, що виділяються в екстраклітинний простір і локально впливають на сусідні клітини; (C) Синаптична сигналізація здійснюється нейронами через виділення нейротрансмітерів в синапсах; (D) Ендокринна синалізація, яка здійснюється через виділення гормонів в кровоток з подальшим широким розповсюдженням в організмі.Багато з сигнальних молекул діють одночасно через паракринні, ендокринні і синаптичні механізми, а ефект залежить від швидкості доставки і селективності сигналів до їх мішеней.

Слайд 2

Способи міжклітинної сигналізації Клітинна сигналізація може відбуватися або через прямі контакти між клітинами, або через дію секретованих сигнальних молекул. (A) При ендокринній сигналізації гормони діють через циркуляторну систему, впливаючи на віддалені (B) При паракринній сигналізації молекули, що виділяються клітинами, діють на клітини-мішені, що розташовані близько до них. (C)При аутокринній сигналізації клітини відповідають на речовини, які самі секретують.

Слайд 3

Гіпотетичний сигнальний шлях з зазначенням модульних складових

Слайд 4

Різні типи внутрішньоклітинних сигнальних білків

Слайд 5

Внутрішньоклітинна трансдукція екстраклітинного сигналу через каскад відповідних реакцій , що значно підсилюють сигнал Зв язування молекули епінефрину з рецептором індукує синтез великої кількості молекул cAMP. Це, в свою чергу активує молекули ферментів, кожен з яких виробляє молекули продуктів. Більша кількість етапів в таких каскадах забеспечує підсилення (ампліфікацію) сигнала.

Слайд 6

Два типи сигнальних білків, які діють як молекулярні перевмикачі В обох випадках сигнальні протеїни активуються при додаванні фосфатної групи і інактивуються при її видаленні. (A) Фосфат приєднується ковалентно до сигнального протеїну протеїнкіназою. (B) Сигнальні протеїни індукують обмін GDP на GTP.

Слайд 7

Сигнальна інтеграція (A) Екстраклітинні сигнали A і B обидва активують різні серії протеїнів через фосфорилювання, що призводить до фосфорилювання протеїну У, але в різних його сайтах.Протеїн У активується тільки в тому випадку, коли одночасно діють сигнали А і В. Білок У виступає інтегративним (синхронізуючим) протеїном. (B) Екстраклітинні сигнали призводять до фосфорилювання двох різних протеїнів a і b, які згодом об єднуються і складають активний білок.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія