X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Стовбурові клітини"

Завантажити презентацію

"Стовбурові клітини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Стовбурові клітини

Слайд 2

Стовбурові клітини — це неспеціалізовані клітини, здатні до необмеженого поділу, що дають початок новим клітинам при формуванні тканин і в процесі їхнього відновлення.

Слайд 3

Поняття «стовбурові клітини» уперше з’явилося ще на початку минулого сторіччя. У 1908 р. російський гістолог Олександр Максимов, вивчаючи процеси кровотворення, дійшов висновку про існування стовбурових клітин.

Слайд 4

Властивості стовбурових клітин: Самовідновлення — здатність проходити величезну кількість клітинних циклів клітинного поділу і залишатися недифференційованими. Безмежні можливості — можливість диффренціюватися у будь-який клітинний тип.

Слайд 5

Існують дві досить широкі категорії стовбурових клітин: 1.Ембріональні стовбурові клітини 2.Стовбурові клітини дорослого організму

Слайд 6

Ембріональні стовбурові клітини Ембріональні стовбурові клітини - це стовбурові клітини, отримані з недиференційованих клітин внутрішньої маси людського ембріона. Ембріональні стовбурові клітини здатні рости. Іншими словами, вони можуть розвиватися в кожній з більш ніж 200 типів клітин в тілі дорослої людини. Ембріональні стовбурові клітини людини.

Слайд 7

Історія дослідження і розробок Мартін Гейл з кафедри анатомії Університету Каліфорнії, Сан-Франциско, опублікував свою доповідь в грудні і придумав термін «ембріональні стовбурові клітини». Вона показала, що ембріони можна культивувати в пробірці, і що клітини можуть бути отримані з цих ембріонів. У 1998 році відбувся прорив у науці, коли дослідники, на чолі з Джеймсом Томсоном в Університеті Вісконсін-Медісон вперше розробили методику, що дозволяє ізолювати і вирощувати ембріональні стовбурові клітини людини в культурі клітин.

Слайд 8

При певних умовах ембріональні стовбурові клітини можуть необмежено розмножуватися. Це дозволяє ембріональних стовбурових клітин використовувати в якості корисних інструментів для наукових досліджень, оскільки вони можуть відтворити безмежне число самих себе для продовження досліджень і клінічного застосування.

Слайд 9

Стовбурові клітини дорослого організму Дорослі стовбурові клітини - це є недиференційовані клітини, які знаходяться поміж диференційованими клітинами в тканинах або органах і можуть диференціюватися в основні спеціалізовані типи клітин цієї тканини або органу. Основною роллю дорослих стовбурових клітин в живому організмі є підтримання та ремонт тканин, в яких вони знаходяться. Деякі вчені тепер використовують термін соматичні стовбурові клітини замість терміну дорослі стовбурові клітини.

Слайд 10

Метод лікування з використанням стовбурових клітин, введених в організм штучно, ефективний при різноманітних захворюваннях шкіри : опіки, екземи, дерматити,дефекти шкіри, виразки, рубці і шрами. При лікуванні стовбуровими клітинами в організм людини за допомогою спеціального апарату вводять декілька сот мільйонів цих клітин, тому що приживаються і утворюють нові здорові клітини тільки самі міцні (живучі) з них.

Слайд 11

Значення стовбурових клітин Стовбурові клітини здатні перетворюватися на клітини всіх типів тканин : клітини крові, внутрішніх органів, м'язових і кісткових тканин, шкірного покриву і нейрони. На ранніх стадіях свого розвитку організм людини практично повністю складається зі стовбурових клітин, з яких поступово і утворюються органи і тканини організму. Вони є будівельним матеріалом, а також беруть безпосередню участь у регенеративних процесах організму і можуть сповільнювати процес старіння.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія