X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЖИВІ КЛІТИНИ

Завантажити презентацію

ЖИВІ КЛІТИНИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЖИВІ КЛІТИНИ

Слайд 2

ШКІРА Шкіра складається з трьох головних шарів. Найглибший шар - дерма -содержит живі клітини, кровоносні судини і нервові закінчення, чутливі до тиску, тепла; холоду і болю. Над дермою лежить епідерміс - тонкий шар, в якому утворюються нові клітки. Вони відтісняються до поверхні, відмирають, утворюючи захисний зовнішній шар, потім перетворюються на лусочки і слущиваются.

Слайд 3

НЕРВИ Сигнали передаються нервовим волокнам(аксонам) з швидкістю до 400 км/ч. отже сигнал з кисті поступає в спинний мозок за частку секунди.В примітивніших організмів передача сигналів відбувається медленнее:у комах -35 км/ч. а V медузи -3,5 км/ч. '

Слайд 4

КРОВ Найкрупніша артерія називається аортою. У дорослої людини її діаметр досягає 2,5 див. Найкрупніша вена називається порожнистою веною. Стінка її тонша, ніж в аорти, але внутрішній діаметр такий же. Діаметр найдрібніших кровоносних судин -капилляров - може бути рівний всього 0,001 мм. Їх стінки складаються з одного стоячи кліток, тому кисень легко проникає з них в сусідні клітки. Еритроцити живуть в середньому близько 4 місяців, встигаючи за цей термін проподорожувати по всем\; тіл); людини майже 200 000 разів. Лімфоцити живуть декілька років. Кров кожної людини належить до однієї з чотирьох груп: А. В. АВ і О. Прі переливанні крові людині зазвичай вводять кров тієї ж групи, що і його власна, або групи Про -она личить будь-якому'. У організмі дорослої людини близько 5 л крові - 8% загальної ваги тіла. Кров важча, ніж вода, і щільність її приблизно в 5 разів вище.

Слайд 5

МІЦНІСТЬ КІСТОК Міцніше за всіх інших кістки, що захищають головний мозок. Найслабкіші - кістки носа; вони тонкі, як папір. Складають, центральну частину скелета - череп, хребет і грудну клітку. Останні - це кістки рук, ніг, плечового і тазостегнового суглобів.

Слайд 6

вільні кістки Більшість кісток сполучені з іншими кістками, які прикріплені лише до сухожиль. Найбільша з них -коленная чашка, що оберігає суглобів пошкоджень. Вхід в гортань прикриває вільний хрящ, надгортанник, що захищає дихальні дороги попадання в них їжі.

Слайд 7

РОЗМНОЖЕННЯ

Слайд 8

Яйцеклітини утворюються в яєчниках жінки. У кожної жінки два яєчники, що з'єднуються з маткою короткими трубками, в які спускаються яйцеклітини, аби зустрітися із сперматозоїдами. Сперматозоїди утворюються в кулевидних органах -семенниках, що знаходяться в особливому мішечку на телі чоловіка. Яйцеклітини вони досягають, пройдя через статевий член. Відбувається це під час статевого акту між чоловіком і жінкою. У яєчниках новонародженої дівчинки міститься запас яйцеклітин на все життя. Рокам до 13 яйцеклітин дозрівають і щомісячно по одній спускаються в матку. У хлопчика сперматозоїди формуються в 11-12 років. Життя кожного з нас починається з однієї-єдиної клітки - яйцеклітини. У організмі жінки є запас яйцеклітин. Для того, щоб яйцеклітина могла розвиватися, вона повинна з'єднатися із сперматозоїдом чоловіка. Цей процес, званий заплідненням, відбувається в організмі жінки. Після того, як яйцеклітина запліднена, з неї починає розвиватися нова людина. Опісля дев'ять місяців він готовий з'явитися на світ.

Слайд 9

ВНУТРІУТРОБНИЙ РОЗВИТОК Плід зростає в матці матері. Він плаває в прозорому мішку, наповненому рідиною і пов'язаному із слизистим вистиланням матки. І матка і мішок зростають у міру зростання плоду. Коли дитя готове народиться, м'язи матки виштовхують його через піхву (воно ж родовий канал) назовні.

Слайд 10

5 тижнів. Формуються головні органи. Ручки і ніжки коротенькі, ледве намічені. На цій стадії майбутнє дитя іменується зародком. 8 тижнів. Довжина зародка всього 3 див. Починають формуватися кістки. 3дні.Післязаплідненняяйцеклітинаперетворюєтьсязбагатоклітиннапорожнистакуля, якаупроваджуєтьсявстінкуматки. 4 місяці. Всіорганисформувалися. Зцієїмитізародокназиваютьплодом.Довжинайогоблизько12 див. 9місяців, Докінцядев'ятогомісяцяплідлежитьголівкоюдородового каналу - дитяготовенародитися.

Слайд 11

Діти з пробірки Деяким жінкам не удається завагітніти природним чином із-за неможливості запліднення яйцеклітини в її телі. Лікар може узяти у жінки яйцеклітину, запліднити в пробірці спермою її чоловіка, а потім ввести в матку. Яйцеклітина, що упровадилася в слизову оболонку матки, далі рУ яйцеклітину (у центрі) вводять сперматозоїдів.озвивається нормально.

Слайд 12

Як харчується плід, знаходячись в телі матері Поки плід знаходиться в матці, йому не потрібно ні є, ні дихати. І пищу, і кисень він отримує від матері через особливий губчастий орган - плаценту. Одній своєю стороною плацента сполучена із слизистим вистиланням матки, а інший - через пуповину - з плодом. Живильні речовини і кисень поступають з материнської крові через плаценту і пуповини)' у тіло дитяти. Після народження дитяти пуповину перерізують і перев'язують. Про це нагадує пупок, що залишається на животі.Нитка життя. Коли дитя крутиться в матці, пуповина часто перекручується, але зазвичай це не шкодить дитяті.

Слайд 13

Звідки беруться близнята Близнюки народжуються, коли одночасно дозрівають дві або більше яйцеклітини і всі запліднилися. Схожість між ними буває не більше, ніж між звичайними братами і сестрами. Ідентичні близнята в тих випадках, коли одна запліднена яйцеклітина ділиться на дві. < Інколи в матері з однієї яйцеклітини народжується два дитя. Вони називаються однояйцевими близнятами. Це можуть бути два хлопчики або дві дівчинки, які будуть абсолютно схожі один на одного.

Слайд 14

Що могло б статися... Щорік в тілі середнього чоловіка утворюється близько 50 млрд. сперматозоїдів. вистачило б, аби 8 разів змінити все населення Землі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія