X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Ознаки фізіологічної та соціальної зрілості"

Завантажити презентацію

"Ознаки фізіологічної та соціальної зрілості"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема. Ознаки фізіологічної та соціальної зрілості. Соціальні аспекти статевого дозрівання. Шкідливість для здоров’я раннього статевого життя та вагітності неповнолітніх. Спілкування дівчат і хлопців на засадах дружби. Поняття про ІПСШ. Шляхи зараження ІПСШ. Причини, умови розвитку й наслідки СНІД. Мета: поглибити знання учнів про ознаки фізичної та соціальної зрілості, шкідливість для здоров’я раннього статевого життя та вагітності неповнолітніх, СНІД; сформувати уявлення про ІПСШ; розвивати вміння піклуватися про своє здоров’я; виховувати відповідальність за прийнятті рішення.

Слайд 2

У різних культурах тривалість підліткового віку визначається по-різному. В примітивних суспільствах він майже збігається з періодом статевого дозрівання. Коли підліток досягає статевої зрілості проводять спеціальний обряд (ініціацію) і його вважають дорослим.

Слайд 3

У первісному суспільстві, коли юнак вперше здобував здобич на полюванні – з цього моменту його вважали чоловіком.

Слайд 4

У високотехнічному суспільстві цей вік триваліший, адже, щоб стати повноцінним його членом, людині необхідно отримати ґрунтовну освіту і набути життєвого досвіду.

Слайд 5

Робота в групах: Які зміни відбуваються в підлітковий період: Група 1 – в фізичній складовій здоров’я ? Група 2 – в соціальній складові здоров’я ? Група 3 - в духовній складові здоров’я? Група 4 - в психологічній складові ?

Слайд 6

Словникова робота: Стать визначає є людина чоловіком чи жінкою. Вона зумовлена структурою твоїх генів і є поняттям біологічним. Гендер – визначає риси характеру й особливості, які вважаються характерними для чоловіків і жінок у даному суспільстві. Гендер – це поняття психологічне, культурне і соціальне.

Слайд 7

Взагалі стосунки між людьми різної статі встановлюються з раннього дитинства і зазвичай проходять кілька етапів:

Слайд 8

Дитинство. Зовсім маленькі діти граються разом, потім вони починають надавати перевагу своїй статі: дівчатка граються з дівчатками, хлопчики – з хлопчиками.

Слайд 9

Підлітковий вік. З початком статевого дозрівання усе змінюється. Дівчата і хлопці виявляють інтерес одне до одного, починають дружити, разом слухати музику, ходити в кіно. Спілкуються вони переважно групами – компаніями. Проводячи разом дозвілля, більше дізнаються одне про одного. Дівчата починають розуміти, якими вірними друзями можуть бути хлопці. Хлопці вчаться цінувати емоційну підтримку дівчат.

Слайд 10

Юність. Хлопець чи дівчина відчуває симпатію до когось одного протилежної статі. Якщо вона взаємна, молоді люди мають схожі мрії, погляди та інтереси, між ними виникає емоційна близькість, яка з часом може перерости в глибоке й прекрасне почуття – кохання.

Слайд 11

Зрілість. З досягненням біологічної і соціальної зрілості закохані можуть створити родину.

Слайд 12

Як свідчить анонімне опитування 150 твоїх однолітків понад 80% хотіли б мати близького друга протилежної статі. Але тільки одиниці – заради фізичної близькості.

Слайд 13

Ранні сексуальні стосунки призводять до багатьох небажаних наслідків, серед яких: небажана вагітність венеричні хвороби фізичні та психічні травми.

Слайд 14

Венеричні захворювання Хламідіоз - венеричне захворювання збудником, якого є хламідії, що уражають слизові оболонки. Після інфікування людина відчуває дискомфорт при сечовиділенні, а через 2-3 дні з’являються водянисті виділення зі статевих органів. У жінок ці симптоми часто відсутні. Як і при гонорєї, у жінок може спостерігатися запалення органів малого таза. Якщо інфікована жінка народжує дитину, існує ризик розвитку у немовляти пневмонії або запалення очей. Профілактика: утримання від статевих стосунків, взаємна вірність подружжя чи сексуальних партнерів, використання презервативів; а також для захисту новонародженого – повідомити лікарів.

Слайд 15

Венеричні захворювання Геніальний герпес. Збудник – вірус герпесу простого. Симптоми: біль, свербіння, виділення зі статевих органів. Навколо них з’являються пухирці, які через 10-12 днів вкриваються кіркою і зникають. Повторні висипи тривають до 5 днів. У половини інфікованих їх немає, але вірус залишається у крові. Наслідки: визнано, що герпес особливо небезпечний для новонароджених, які були в контакті з вірусом під час пологів. У них можливі запалення очей, шкіри, центральної нервової системи, в окремих випадках настає смерть.

Слайд 16

Венеричні захворювання Геніальні бородавки. Збудник – вірус папіломи людини. Симптоми: бородавки різної форми навколо статевих органів. Інкубаційний період – від двох місяців до кількох років. Це захворювання особливо небезпечне для жінок. Вважають, що ВПЛ спричиняє рак шийки матки.

Слайд 17

Венеричні захворювання Гонорея. Збудник – гонококові бактерії, які вражають слизові оболонки. Симптоми: біль при сечовиділенні, гнійні виділення зі статевих органів. У чоловіків симптоми часто більш виражені, у половини жінок виразних симптомів не спостерігається. Наслідки: у жінок гонорея може спричинити запалення органів малого таза, яке може стати причиною безпліддя або позаматкової вагітності. Профілактика: утримання від статевих стосунків, взаємна вірність подружжя чи сексуальних партнерів, використання презервативів.

Слайд 18

Венеричні захворювання Сифіліс. Збудник – бліда спірохета. При контакті зі шкірою чи слизовою оболонкою збудник “просвердлює” поверхню й проникає в організм. Інфекція може передаватися при будь-яких контактах, навіть через поцілунок або спільний рушник. Симптоми: первинний сифіліс – відкрита виразка (шанкр). Може з’явитися на губах, у роті, навколо статевих органів. Вторинний сифіліс – підвищена температура тіла, висип на шкірі, біль у м’язах, великі геніальні бородавки. Наслідки: за тиждень чи два шанкр може сам по собі загоїтися, і хворий думає, що здоровий. Однак у наступні 2-3 місяці розвивається вторинний сифіліс. Ця стадія також минає, але інфекція продовжує руйнувати організм. Через деякий час настає третя стадія хвороби, яка уражає життєво важливі органи й може спричинити смерть.

Слайд 19

Загальні риси та ознаки ІПСШ. Збудником більшості ІПСШ є віруси і бактерії. Бактеріальні ІПСШ породжують серйозні проблеми для людей, що заразилися, але вірусні – найнебезпечніші, оскільки не існує ліків, здатних знищити вірус в організмі. Загальні ознаки: висипи, виразки, пухирці, бородавки навколо статевих органів; свербіння і печія статевих органів; часте сечовиділення, що іноді супроводжується болем і печією;незвичні виділення зі статевих органів;підвищення температури тіла;опухання лімфовузлів. Хвороби, що в більшості піддаються лікуванню. Якщо не лікувати – передається іншим, викликає ускладнення, може призвести до безпліддя, раку і навіть смерті. Людина може уникнути захворювань на ІПСШ, якщо перш ніж подумати про статевий контакт, подумає про безпечний секс (одним із компонентів якого є додержання профілактики, тобто використання презервативу, обмивання статевих органів після зносин, додержання правил особистої гігієни.

Слайд 20

Вірус імунодефіциту людини

Слайд 21

Дайте відповіді на запитання: Як СНІД передається? Як не передається? Чим характеризується протікання хвороби? Специфічні симптоми. Групи ризику. Профілактика. Які ж наслідки Сніду для людства? Організації та установи, куди можна звернутися по консультацію і допомогу.

Слайд 22

Будь здорова, дитино!

Слайд 23

Здоров'я - це багатство, Яке Господь нам дав, І треба, щоб з дитинства Його ти цінував. Здоров'я не придбаєш За гроші, пам'ятай. Його від Бога маєш, Про це не забувай. Бережи здоров'я змалку, Бо хазяїн тіла - ти. Щоб життя прожити довге, Себе треба берегти.

Слайд 24

Зворотній зв’язок. Сьогодні на уроці я ….

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія