Дивовижні дерева
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Дивовижні дерева світу Чи справді хліб росте на деревах? Чи дійсно є молочні дерева? Що таке дерево-ліс? Чи може тюльпан бути деревом? Де росте цукеркове дерево? Чи вірите, що полуниці ростуть на дереві? Чи ………………..? Що ……………….? Де ………………..?
Залізні дерева, що твердіші за саме залізо, ростуть в Ірані та Азербайджані і називають їх темир-агач (дамирагач), що в перекладі й означає «залізне дерево». Його деревина дуже важка, тому швидко тоне у воді, а кора досить тонка, що легко руйнується. Воно цікаве ще й тим, що має властивість утворюва- ти непрохідні хащі. Гілки сусідніх дерев, які торкаються одна одну, зростаються у химерні сплетіння. Темир-агач часто використовують для спорудження живих огороджень, які з часом стають дуже міцними, що краще, аніж поставити залізний паркан. Залізне дерево
Вовняні (бавовняні) дерева ростуть в Бразилії, висота їх до 20 м. В період цвітіння гілки вкриваються великою кількістю красивих квітів. Насіння розсіюється з допомогою вітру. До кожної насінини приєднаний «парашутик», який допомагає трима- тися у повітрі та долати великі відстані. Люди збирають з цього оригінального дерева насіння, відокремлюючи «парашутики», а потім виготовляють з них тканину. Вовняне дерево
Дерево-ліс Дерево-ліс це баньян.В центрі знаходиться головний стовбур, а від нього відростають товсті пагони, від яких вниз тягнуться відгалудження, що досягнувши грунту укорінюються. Після цього вони ростуть в товщину. Через деякий час від цих нових пагонів уже відходять нові стовбури. Так продовжується весь час, поки з дерева не виникне цілий ліс. Один із найстаріших баньянів росте в Індії уже більше 3 тисяч років і складається з 3 тисяч маленьких та 3 тисяч великих стовбурів.
Дерево-криниця - равенала – дерево мандрівників і росте воно на Мадагаскарі. Зовнішньо схоже на банан, але бананові листки ростуть прямо від грунту, а в цього дерева є справжній стовбур, від верхівки якого відходять, неначе спиці в колесі, величезні листки, розірвані по краях. Це дерево цікаве ще й тим, що основи листків скручені в трубочку і мають довжину до 7 м. Всередині трубочки знаходиться чиста та прохолодна вода, яку рослина отримує з грунту. Води може бути до 25 л води, тому зустрівши равеналу, втомлений путівник завжди може утолити спрагу. Дерево - криниця
Дерево-пляшка В Австралії ростуть пляшкові дерева, які здатні запасати у стовбурі воду. Вони дійсно схожі на пляшку, тільки на відміну від пляшки у цього дерева два відділення. В нижній частині стовбура між корою та деревиною знаходиться резервуар, що може вміщати значну кількість води. Інший резервуар розміщується в серед- ній частині стовбура, але в ньому не вода, а велика кількість солодкуватого густого, як желе, соку, дуже корисного та поживного. Ці дерева досягають 15 м у висоту та близько 2 м в розрізі. Їхня густа крислата крона складається із вузьких восьмисантиметрових листків.
Дерево-колючка Незвичайне дерево фагара - житель вологих вічнозелених лісів східного узбережжя Південної Африки і Трансвааля - провінції ЮАР. Його стовбур неначе всіяний невеликими шишками з гострими шипами на кінці, схожими на короткі масивні коров’ячі ріжки. Максимальний діаметр дерева досягає півметра, а висота інколи перевищує 20 м. Ці шишки є частиною кори і в деревину вони не продовжу- ються, тому легко відламуються. Їх завжди більше у нижній частині стовбура, а в кроні вони відсутні.
Огіркове дерево На кам’янистих схилах східного узбережжя Африки на о. Сокотра можна зустріти огіркове дерево – рослину з колючими зморшкуватими листками та шипастими, схожими на звичайні огірки плодами, а також товстим, розбухлим від молочного соку стовбуром. Тканина стовбура м’яка, білувата та легко ріжеться ножем. Це єдине дерево з родини гарбузевих. Незначний листяний покрив надає огірковому дереву комічного вигляду, адже зустрічаються екземпляри, що не перевищують 1,5 м у висоту, а діаметр стовбура набагато більший.
Дерево-карлик - вельвічія Батьківщина вельвічії дивної пустеля Наміб. Її низький і товстий стовбур майже повністю схований у землі, і лише на 0,5 м виступає над нею, нагадуючи пень. Він такий міцний, що нічим його не пошкодити. На верхівці стовбура ростуть зеленувато-коричневі листки довжиною від 3 до 8 м та шириною до 1,8 м. З’являються вони, як і всі листочки, маленькими, а з роками стають широкими, товстими, шкірястими та ребристими. Вони ніколи не опадають, а пустельний вітер перетворює їх на розірвані стрічки. Ці рвані листки, які купою лежать на піску, надають дереву подібність із сміттям, а коли розвіваються по вітру, то схожі на кубло змій. Деякі екземпляри вельвічії досягають віку 2 тисяч років.
Мильне дерево Аборигени Америки вирішують проблему миючих засобів з допомогою мильних дерев. Одне з них сапиндус, що росте на півострові Флорида та островах Вест-Індії. Якщо розтерти його плоди, то утворюється велика кількість мильної піни. Тканини, випрані таким милом, ніколи не линяють і не блідіють.
Дерево-свічка-ліхтар Свічкові дерева ростуть в районі Панамського каналу, їх плоди виглядають як справжні свічки і містять багато жиру. Місцеве населення вставляє в їхню середину фітиль та освічує ними будинки. Полум’я таких «свічок» горить яскраво і без кіптяви. У північніших районах росте ще дивовижніше дерево-ліхтар, яке із-за значного вмісту фосфору в корі, випромінює в темряві таке яскраве світло, що при ньому можна, навіть, читати.
Дерево гарматних ядер росте в Південній Азії та Південній Америці. Ідеально округлі плоди дійсно нагадують ядра гармати і мають смак горіхів. Квіти вражають тонким ароматом, тому їх використовують в парфумерній промисловості. Дерево гарматних ядер
Молочне дерево В Бразилії росте дерево під назвою "молочна соска". Досить лише торкнути кінчиком ножа стовбур, як із кори потече рослинне "молоко". За один раз дерево дає до 4 л молока, яке перед використанням необхідно тільки розбавити водою та закип’ятити. На відміну від звичайного молока сок молочного дерева має більш густішу консистенцію та бальзамічний аромат. Воно широко використовується місцевим населенням як заміна коров’ячому молоку і рекомендується як для дитячого харчування, так і для підтримання сил стариків.
Цукеркове дерево Цукеркове дерево – говенія зовнішньо схоже на липу, з великою кількістю квітів, багатих на нектар. На його гілках дійсно ростуть своєрідні «цукерки». Але це не плоди, а гілочки-плодоніжки коричневого кольору, що химерно зігнуті. Містять до 40% фруктози, досить солодкі і нагадують ізюм, а дійсні плоди цього дерева дуже жорсткі. Деревина має красивий колір та малюнок, тому використовується для виробництва меблів та музичних інструментів. В Китаї смачні плодо- ніжки вважають ліками проти алкоголізму.
Шоколадне дерево або дерево какао до 12 м висотою в дикому вигляді росте на узбережжі Мексики, в Центральній та Південній Америці. Дає 2 врожаї на рік. Плід великий, ягодоподібний, за формою схожий на лимон, але має поздовжні борозни, між якими проходять валики. Всередині багато великого насіння - до 50 бобів какао, розміщеного в декілька рядів, оточених м’якіттю. Плід нагадує великий огірок або витягнуту диню, що дозріває за 4 місяці. Дозрілі плоди досягають 30 см довжини та маси до 500 грамів. Високі врожаї дерево дає починаючи з 12 річного віку. Шоколадне дерево
Хлібне дерево Хлібне дерево досить високе, 20-26 м висотою. Кора сіра, гладка. Листя незвичайно різноманітне — навіть на одному дереві можуть зустрічатися і цілісні, і перисторозсечені (більш молоді) листки з різним ступенем опушування. Квітки дрібні, зеленуваті і непримітні: чоловічі зацвітають першими, вони зібрані в подовжені суцвіття; жіночі — великі суцвіття у формі булави. Після запилення жіночі суцвіття поступово зростаються у велике супліддя (плід), що формою нагадує округлу шишкувату диню. На островах Океанії хлібне дерево — важливе джерело харчування. М'якоть доспілих плодів (суплідь) печуть, варять, сушать, зацукровують, їдять сирим і навіть, розминаючи і розтираючи, роблять з неї тісто для своєрідних «млинчиків»
Ковбасне дерево На території екваторіальній Африки на високих деревах ростуть неїстівні плоди, які дуже нагадують ліверну ковбасу довжиною до 60 см і досить апетитні на вигляд. Ці дерева називаються кігелія або "ковбасними" деревами. Ці плоди неїстівні ні для людини, ні для тварин. З їх плодів виготовляють прикраси, посуд і чашки. Іноді плоди розмальовують і підвішують до стелі як амулети.
Бочонкове дерево Джек-фрут или бочонкове дерево – це рослина з найбільшими в світі плодами. Вони дійсно схожі на бочонок діаметром 40 см та довжиною близько 1 м. За смаком вони нагадують диню, манго або папайю, але мають недолік - специфічний одеколоновий запах. Росте бочонкове дерево в Індії.
Канделяброве дерево "Канделяброве" дерево отримало свою назву завдяки розгалудженому стовбуру, який нагадує канделябр. Росте в Центральній та Східній Африці, висотою 20 м. Місцеві жителі добре знайомі з властивостями цього дерева, і знайшли йому хороше застосування. Вони садять навколо свого села ці дерева, роблячи з них "живий" паркан. Коли нападають вороги, жителі села пускають в них стріли таким чином, щоб спочатку стріла пройшла через стовбур дерева, стаючи смертельною, а потім потрапляла в тіло ворога. Крім цього, мисливці виготовляють із соку цього дерева отруту, якою змазують наконечники стріл.
Сирне дерево Сирним деревом називають ноні або моринду цитрусолисту, що росте в південно-східній Азії та Океанії. Сирним його називають із-за запаху, що нагадує запах сиру зі цвіллю - рокфора, але за смаком немає нічого спільного. Місцеві жителі вживають його в їжу лише у крайньому випадку.
Це невисоке струнке дерево з тонким безгіллястим стовбуром висотою 5-10 м та зонтиком пальчасто-разсічених 50-70 см листків на довгих черешках. Квіти развиваються в пазухах черешків, перетворюючись у великі фрукти, діаметром 10-30 см та довжиною 15-45 см. Дозрілі фрукти м’які та мають колір від янтарного до жовтого. Дерево-диня – це не що інше як папайя. Дерево-диня
Полуничне дерево На схилах Гімалаїв, в Австралії, Новій Зеландії, а також на Чорноморському узбережжі Кавказу та Криму росте «смачне» дерево – кизил головчастий, яке називають полуничним. Його плоди зовнішньо нагадують полуниці – яскраво-червоні округлі, розміром з невелике яблуко. Вони їстівні, соковиті і солодкі, всередині наявна приємна м’якоть. З них готують варення, вино та лікери.
Тюльпанне дерево Ліродендрон – дерево висотою до 60 м. Листки ліроподібні з виямчастою верхівкою. Квітки великі, поодинокі, що нагадують квіти тюльпанів. Тому називають їх тюльпановими деревами. Тичинки та плодолистки численні, розміщені по спіралі. Забарвлення квітів зеленувате з великою оранжевою плямою біля основи.
Парфумоване дерево Дерево кеппел, мабуть, найароматніше в усьому світі. Його плоди надзвичайно запашні. Правда чи ні, але, кажуть, що, скуштувавши їх, людина сама починає пахнути фіалками. Ним активно користуються місцеві дон-жуани.
Гвоздичне дерево Це струнке вічнозелене дерево мешканець Молуккських та Філіппінських островів, досягає у висоту 10-20 м. Всі його частини містять запашну ефірну олію. Гвоздична дерево в молодості має пірамідальну форму, з віком гілки відстовбурчується і навіть звисають вниз. Листя шкірясті, яйцеподібні, 5-15-см довжини, голі, супротивні, цілокраї, на просвіт покриті крапочками. У зонтикоподібних суцвіттях зібрані жовтувато-білі квіти з червоною трубкоподібною чашечкою. Використовується у медицині та кулінарії.
Чайне дерево Чайне дерево - мелалеука - «паперова кора», вічнозеле, невисоке дерево з м’якою, світлою корою, що постійно відшаровується. Квітки пухнасті, видовжені, білі або жовтуваті. Листки багаті на ефірні масла, які пахнуть, нагадуючи камфору. З них готують ефірну олію. Але до чаю це дерево ніякого відношення не має.
Нафтове дерево На Філіпінських островах росте дерево, про яке вже давно відомо в нафтовій промисловості. Місцеві жителі називають його «ханга» та використовують олію його плодів замість керосину. Як добути з нього нафту вчені ще не дізналися.
Снодійне дерево В Центральній Америці росте ароматичне дерево флоріфундія. Запах його навіває на людину сон, тому іншими снодійними засобами місцеві жителі не користуються. А на Аравійському півострові та в Південно-Західній Азії росте «квітка сміху». Вона має маленьке насіннячко, що нібито викликає у людини безпричинний сміх на короткий час, після чого людина засинає. Її використовують у медицині.
Дерево ста привітань Дерево ста привітань або «здраствуй, здраствуй, дерево!», що росте в лісах Калімантану і Суматри. Дозріваючи, плоди падають на землю і починають виділяти жахливий запах гнилі. Але, якщо зірвати недозрілий плід та розрізати його, то запах з’явиться тільки через певний час. На думку жителів необхідно саме сказати 100 разів слова місцевого привітання. Плід цього дерева вважається королем фруктів і їсти його необхідно не дихаючи. За смаком воно нагадує солодкий мигдалевий крем.
Дерево-приміщення Інколи деревина старих баобабів із-за великих запасів води згниває і стовбур стає порожнистим. У такій достатньо великій порожнині можуть жити люди. На півночі Австралії дуплистий стовбур баобаба один час використовували для міської тюрьми. Відомий також випадок, що баобаб слугував, навіть, автобусною зупинкою, що вміщала до 30 чоловік.
Дивовижні дерева На планеті зустрічаються ще й такі дерева: з незвичними стовбурами, які ростуть неначе "вгору ногами«; з плодами на листках або коренях; дерева, здатні змінювати стать; дерево-корова, якого дійсно доять, а його сок досить смачний латекс. Заради чого все це? Звичайно, заради життя.
Схожі презентації
Категорії