X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Д. Дефо та його роман „Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо”. Історія створення роману.

Завантажити презентацію

Д. Дефо та його роман „Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо”. Історія створення роману.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Д. Дефо та його роман „Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо”. Історія створення роману.

Слайд 2

“Робінзон Крузо” — це перша книга, яку варто прочитати кожній людині, як тільки вона навчиться читати за букварем. Жан-Жак Руссо

Слайд 3

Анкета письменника Народився бл. 1660 Кріплгейт Помер 26 квітня 1731 Мурфілдс Проживання Англія Відомий автор роману «Робінзон Крузо» Діяльність Письменник, публіцист

Слайд 4

Історія створення роману Перше видання «Робінзона Крузо» було надруковано в Лондоні 25 квітня 1719 року без імені автора. Дефо видав цей твір за рукопис, створений самим героєм історії.

Слайд 5

Ігрове завдання Хто краще перекладе назву книги з англійської українською мовою? The Life And Strange Surprizing Adventures Of Robinson Crusoe; Of York, Mariner: Who lived Eight-and-twenty Years all alone in an uninhabited Iceland on the Coast of America, near the Mouth of the Great River Orooneque; having been cast on Shore by Shipwreck, where — in all the Men perished but Himself. With an Account how he was at last as strangely delivered by Pirates . Written by Himself.

Слайд 6

Повна назва роману (переклад) «Життя, незвичайні і дивовижні пригоди Робінзона Крузо — моряка з Йорка, що прожив двадцять вісім років у повній самотності на безлюдному острові, біля берегів Америки, біля гирла великої річки Оріноко, опинившись на березі після аварії корабля, під час якої загинув весь екіпаж, крім нього, з додатком розповіді про не менш дивовижний спосіб, яким його, врешті-решт, визволили пірати. Писано ним самим».

Слайд 7

Словникова робота Прототип — це реально існуюча особа, яка слугувала авторові про- образом (моделлю) для створення літературного персонажа.

Слайд 8

Прототип Робінзона В основу сюжету книги Дефо покладено історію шотландського матроса Олександра Селькірка, який прожив на острові Мас-а-Тьєрра (біля узбережжя Чілі) у повній самотності 4 роки й 4 місяці. Опинився на острові боцман за своїм бажанням: не міг знайти спільної мови з капітаном, та й судно, на якому вони подорожували, було занадто старим і ненадійним. Селькірк сподівався повернутися додому на одному із суден, що заходили до островів за прісною водою. Так і сталося. Коли корабель «Дьюк» наблизився до острова, моряки побачили людину в звірячих шкурах, яка не могла вимовити жодного слова... Але одразу повернутися Селькірку не судилося. Йому довелося об’їхати навколо світу й повернутися додому капітаном вітрильника «Інкриз».

Слайд 9

Літературний герой і його прототип

Слайд 10

Чи хотіли б ви потрапити на безлюдний острів?

Слайд 11

Висновки уроку Сьогодні ми: дізналися про життя Д. Дефо; ознайомилися з поняттям «прототип»; почали мандрувати разом з героєм роману; помріяли про перебування на безлюдному острові.

Слайд 12

Домашнє завдання Прочитати про життя Робінзона на острові, підготувати стислий переказ пригоди Робінзона Крузо (за вибором учня).

Слайд 13

Використані джерела Хорошилова А. В. Усі уроки зарубіжної літератури. 6 клас. http://uk.wikipedia.org/wiki/Даніель_Дефо http://images.yandex.ua/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література