X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Земля - наш космічний дім

Завантажити презентацію

Земля - наш космічний дім

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Галактика – це велика зоряна система що складається із зір, зоряних скупчень, пилових і газових туманностей, розсіяного газу і пилу. Галактика, в перекладі з грецької мови – молоко. Назва нашої Галактики – Чумацький Шлях (Молочний Шлях). Вона має вигляд смуги, за якою орієнтувались чумаки, їдучи у Крим по сіль. До нашої Галактики входять Сонце і сонячна система. Вік Галактик понад 10 млрд. років.

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Зорі розташовані групами, їх називають сузір'ями. У давнину люди замальовували їх і давали їм назви.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Сонце — центральне тiло Сонячної системи.

Слайд 9

Сонце являє собою розпечену плазмену кулю ; Сонце — найближча до Землi зiрка. Сонце є джерелом усiх видiв енергiї, які використовує людство (крiм атомної енергiї). Це — енергiя вiтру, води, котра падає, енергiя, що видiляється при згоряннi всiх видiв пального.

Слайд 10

Планети — великi небеснi тiла, що рухаються навколо Сонця i свiтяться вiдбитим сонячним свiтлом. Ще в давнинi були вiдомi сiм небесних свiтил, що змiнюють своє положення серед зiрок: Сонце, Мiсяць, Меркурій, Венера, Марс, Юпiтер, Сатурн. Уважалося, що всi цi свiтила, обертаються навколо Землi. Лише на початку 16 ст. Н. Коперник показав, що тiльки Мiсяць рухається навколо Землi, а iншi планети, як i Земля, рухаються навколо Сонця, яке є централним тiлом Сонячної системи.

Слайд 11

Назву дали на честь римського бога Меркурія, швидкокрилого вісника богів. Меркурій – найменша планета Сонячної системи й найближча до Сонця. Опівдні температура 420ºС, вночі мінус 180 ºС.

Слайд 12

Венера – друга від Сонця планета. Відома багатьом народам як вранішня й вечерня зірка, бо вона така яскрава, що сяє навіть при світлі Сонця в проміннях зорі. Назву дали на честь римської богині кохання, краси і шлюбу Венери.

Слайд 13

Земля – третя планета від Сонця, мешканцями якої ми є.

Слайд 14

Марс четверта планета від Сонця. Назву дали на честь римського бога війни марса, через червоний колір її поверхні. Фото на поверхні Марса

Слайд 15

Найбільша планета Сонячної системи, в 120 разів більша за Землю. Назву дали на честь римського верховного бога Юпітера - царя неба, богів і людей. Поверхня Юпітера – суцільний океан, схожий на вязкий пекучий кісель із розріджених газів. Юпітер має 16 супутників. Кольца Юпітера

Слайд 16

Сатурн – шоста планета від Сонця, свою назву дістала на честь бога часу. Сатурн має навколо свого екватора чудові кільця, які складаються зі шматочків льоду й обертаються навколо нього. Має 15 супутників. Поверхня Сатурна – рідка.

Слайд 17

Уран – сьома планета від Сонця, свою назву дістала на честь грецького бога неба Урана. Доба на Урані триває 1 годину 14 хвилин. Нещодавно вчені виявили темні кільця навколо Урану. Має 5 супутників.

Слайд 18

Нептун – восьма планета від Сонця, свою назву дістала на честь бога морів і водоймищ Нептуна. Орбіту обходить за 165 “земних років”, знаходиться в 30 разів далі від Сонця ніж Земля. Має 2 супутники і кільця навколо свого екватора.

Слайд 19

Плутон – остання, дев'ята планета в Сонячній системі, свою назву дістала на честь бога підземного царства й душ померлих людей Плутона. Рік на Плутоні дорівнює майже 250 “земним” рокам, доба – тижню на Землі. Має 1 супутник.

Слайд 20

До Сонячної системи входять: дев’ять великих планет (Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун), супутники ціх планет, малі планети (астероїди), комети і метеорні тіла

Слайд 21

Астероїди космічні тіла Сонячної системи Наближення астероїда до Землі Астероїд довжиною 500 метрів

Слайд 22

Комета - це крижана брила з домішками льоду. Наближаючись до Сонця, комета «відрощує» газопилового хвоста, завздожки до сотень километрів. Наближення комети До Землі

Слайд 23

Метеори – тверді маленькі камінці, що прилітають з космічного простору. Під час падіння камінець-прибулець так розжарюється, що починає світитися, як маленька зірочка. Метеоритами називають лише ти камінці, які долітають до Землі

Слайд 24

Слайд 25

Презентацію підготував: учень 4-Б класу Дасюк Антон

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія