"Сонячна система"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема: Розвиток уявлень про Сонячної системи Уявлення про навколишній світ у стародавній Індії. Плоска Земля з величезною горою в центрі підтримується 4 слонами, які стоять на величезній черепасі, що плавають в океані. Воронецький Микита
У своїх уявленнях про навколишній світ стародавні народи виходили з показань своїх органів почуттів: Земля здавалася їм плоскою, а небо величезним куполом, що розкинувся над землею. Уявлення про будову Всесвіту французького астронома Каміла Фламмариона (1842-1925) Цей малюнок знаходиться в одній з пірамід в Єгипті. ФАЛЕС Мілетський (625-547, Ін.Греція) вважав Землю плоским диском, оточеним недоступним морем. Зі східного моря в золотій колісниці піднімався щоранку бог Сонця Геліос і здійснював свій шлях по небу.
Система світу Аристотеля взяв його назва планет на ім'я богів : Гермес - Меркурій, Афродіта - Венера, Арес - Марсом, Зевс - Юпітер, Кронос - Сатурн. Визнаючи кулястість Землі, Місяця і небесних тіл, відмовляється від руху Землі і ставить її в центр, так як вважав, що зірки повинні були б описувати кола, а не перебувати на місці (що було доведено лише в 18 столітті). Аристотель (384-322) В книзі "Про небі" (355г до НЕ) Аристотель опублікував першу науково обґрунтовану теорію будови світу. Система отримала назву геоцентричної (Гея - Земля). Розвинувши більш детально вчення Платона, перейнявши у нього обертаються кришталеві сфери, розрахував радіуси сфер, ввів подлунную сферу комет (вважаючи їх лише земним випаровуванням),
До 150г олександрійський астроном Птолемей (87-165) у творі з 13 книг "Велика математична побудова астрономії" (Альмагест) (зліва титульний аркуш) створив нову геоцентричну систему будови світу.
Великий польський астроном Микола Коперник (1473-1543) обґрунтував до 1539г геліоцентричну систему будови світу в книзі "Про обертання небесних сфер" (1543 р) Коперник пояснив видимий рух небесних світил обертанням Землі навколо своєї осі й обертанням планет, у тому числі Землі навколо Сонця, обчислив відстань планет від Сонця і періоди обертання.
Галілео Галілей (1564-1642), італійський фізик і астроном, вперше направив на небо телескоп і зробив відкриття, підтвердив вчення Н. Коперника. = відкрив зміну фаз Венери, яка доводить її обертання навколо Сонця; = відкрив 4 супутника Юпітера, довівши, що не тільки Земля (Сонце) може бути центром; = відкрив гори на Місяці і визначив їх висоту - значить немає суттєвої різниці між земним і небесним; = спостерігав плями на Сонце і зробив висновок про його обертанні; = розклав Чумацький шлях зірки і робить висновок про відмінності відстаней до зірок і не існування сфери нерухомих зірок". Телескоп Галілея Галілео ГАЛІЛЕЙ (Galilei, 15.02.1564-8.01.1642, р. Піза, Італія)
Послідовники вчення Н. Коперника Йоганн Кеплер (1571-1630, Німеччина) розвинув вчення Н. Коперника, відкрив закони руху планет. Ісаак Ньютон (1643-1727, Англія) відкрив закон всесвітнього тяжіння і продовжив працю Р. Галілея і В. Кеплера. У Росії вчення Н. Коперника підтримував Михайло Васильович Ломоносов (1711-1765) не тільки висміюючи ідеї геоцентризма у віршах, але і відкрив атмосферу на Венері в 1761г при проходженні її по диску Сонця.
Схожі презентації
Категорії