X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сонячна система. Рух планет навколо Сонця

Завантажити презентацію

Сонячна система. Рух планет навколо Сонця

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сонячна система або космічна подорож Урок природознавства 4 клас підготувала вчитель початкових класів ЗОШ№ 24 м. Хмельницького Бурова Наталія Володимирівна

Слайд 2

Любі друзі! Сьогодні на нас чекає багато відкриттів. Ми будемо мандрувати безмежними шляхами неосяжного Космосу, пізнаємо таємниці зоряного неба, дізнаємося багато цікавого про денну зірку – Сонце, про нашого найближчого небесного сусіда Місяця. Отож в добру путь. Наша подорож розпочинається.

Слайд 3

СЕКРЕТИ ВСЕСВІТУ ВІД ВСЕЗНАЙКА

Слайд 4

У ясну безхмарну погоду, коли зайде сонце і небо потемніє, вийди на подвір'я і подивися вгору. Перед тобою відкриється неосяжний океан – Всесвіт, усипаний зірками: великими і малими, яскравими і ледь помітними, червоними, ліловими - таємничими і нескінченно далекими.

Слайд 5

На перший погляд, усі ці яскраві цяточки являють собою безладне нагромадження, хаос. Але вони рухаються по небу в певному порядку. Це помітили люди ще в сиву давнину і почали називати видимий світ нічного неба Космосом, що означало “ порядок ”, “ світ ”.

Слайд 6

Всі зірки Космосу утворюють величезні скупчення – так звані галактики ( від грецького слова “ гала ” – молоко). Так називали їх за те, що на небі вони мають вигляд молочних плям. Наша Галактика відома ще під назвою Молочного, або Чумацького Шляху. Вона охоплює понад 150 мільярдів зірок.

Слайд 7

Молочний або Чумацький Шлях

Слайд 8

Крім нашої Галактики, існує безліч інших зоряних систем - галактик, які часто перевищують масштабами нашу Галактику. Вони спостерігаються на небі у вигляді туманних плям різної величини і форм.

Слайд 9

Зорі – небесні тіла, що складаються з розжарених газів і світяться власним світлом, подібно до нашого Сонця. Величина зір різна. Деякі з них не перевищують своїми розмірами Сонце, а є й такі , що в мільярди раз більші від нього ( зорі-гіганти) або в десятки раз менші від нього ( зорі - карлики).

Слайд 10

Від температури зоряного газу залежить колір зірки: білі та блакитні мають температуру поверхні 10- 20 тисяч градусів, жовті - - 6-7 тисяч градусів, червоні - 3 -4 тисячі. Наше Сонце належить до групи жовтих зір.

Слайд 11

Сузір'я – це група довільно взятих зірок. На “ земному ” небі астрономи розрізняють 88 сузір'їв. Деякі з них ми бачимо . Інші знаходяться над територією України, коли настає день. А є й такі сузір'я, які над нашою частиною Землі взагалі ніколи не з'являться. Їх можуть бачити лише жителі іншого боку Земної кулі. Такі сузір'я як Велика та Мала Ведмедиці, Кассіопея, Північна Корона, ми можемо бачити над собою цілий рік.

Слайд 12

Сонце - велетенська зірка. Має діаметр 1 млн. 392тис. кілометрів. Воно могло б умістити 1300 планет такого розміру, як Земля.

Слайд 13

Слайд 14

Сонце виділяє велику кількість тепла та енергії. Тільки за секунду воно випромінює більше тепла і світла, ніж його використали люди за всю історію свого життя на землі.

Слайд 15

Сонце від Землі знаходиться дуже далеко. Час потрібний для подолання відстані до Сонця : 200 років 8 хвилин 3, 5 тис років 20 років

Слайд 16

Планети - це небесні тіла, що не випромінюють світла і тепла. За розмірами вони неоднакові і розташовані на різній відстані від Сонця.

Слайд 17

ЗАПАМ ’ЯТАЙТЕ: СВІТЛО ЗІРОК ВЕСЬ ЧАС МЕРЕХТИТЬ, А ПЛАНЕТИ ЗАВЖДИ ШЛЮТЬ НА ЗЕМЛЮ РІВНЕ, СПОКІЙНЕ СВІТЛО. Як же розрізнити на нічному небі , де зорі , а де планети?

Слайд 18

Парад планет Сонячної системи

Слайд 19

У Сонячній системі 8 планет, бо з 2008 року Плутона відносять до карликових планет поясу Койпера. Ось перелік планет у порядку зростання відстані до сонця: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.

Слайд 20

Щоб краще порядок планет запам'ятати, треба правило таке знати: Маючи великі здібності малий Юрко співає українські наспіви

Слайд 21

Орбіта - шлях, по якому планета рухається навколо Сонця. Кожна планета рухається по своїй орбіті.

Слайд 22

МЕРКУРІЙ МЕРКУРІЙ найближча планета до Сонця. Відстань між ними становить 57 900 000 км. Меркурій можна назвати кам'яною пустелею. Життя на Меркурії не існує.

Слайд 23

ВЕНЕРА ВЕНЕРА - найяскравіша планета Сонячної системи. Її відстань до Сонця дорівнює 108 млн. км. За свій яскравий блиск у нічному небі їй дали ім'я римської богині кохання Венери. За розмірами вона майже така сама , як і Земля. Вона - немов “сестра” нашої планети.

Слайд 24

ЗЕМЛЯ ЗЕМЛЯ – третя планета Сонячної системи, її відстань від Сонця близько 150 млн. км. Вона обертається навколо Сонця за 365 діб 5 годин 48 хвилин і 46 секунд. Єдина планета, що на ній ростуть рослини, живуть тварини і люди. Супутник нашої планети – Місяць.

Слайд 25

МАРС МАРС – четверта й остання планета, що входить до групи внутрішніх планет. Відстань між Марсом та Сонцем близько 228 млн. км. Марсові дали ім'я римського бога війни. Марс – пустельна рівнина з численними скелями, вулканами, поверхня вкрита дрібним піском. На Марсі є пори року. Він має два супутники – Фобос і Деймос.

Слайд 26

ЮПІТЕР – пята планета від Сонця, справжній велетень серед планет. Юпітер назвали на честь головного бога всіх римських богів. Відстань до Сонця – 778 млн.км. Склад Юпітера робить його схожим на склад Сонця. Юпітер – самосвітне небесне тіло. Навколо нього обертається 16 супутників. ЮПІТЕР

Слайд 27

САТУРН САТУРН – шоста планета Сонячної системи, їй дали ім'я бога, який був батьком Юпітера. Сатурн, так само, як і Юпітер, випромінює свою енергію. Навколо Сатурна обертаються дивовижні кільця. Крім них, навколо Сатурна обертаються 19 супутників. Сатурн має вигляд яскравої зірки.

Слайд 28

УРАН УРАН – сьома планета Сонячної системи. Це єдина планета, що обертається, ніби лежачи на боці. Уран має 15 супутників. Крім того, в нього є 11 вузьких кілець. Сам Уран зеленкуватого кольору.

Слайд 29

НЕПТУН – восьма планета Сонячної системи. Має 5 дуже темних кілець. Але на вигляд – це одна з найдивовижніших планет, бо вона незвичайного блакитно-синього кольору. Головні супутники – Тритон і Нереїда. НЕПТУН

Слайд 30

Комети – це не зірки, не планети, а малі небесні тіла. Складаються з ядра та одного або кількох хвостів. Ядро – це брила льоду , каменю, оточена хмарою газу й пилу. Його діаметр може сягати мільйонів кілометрів. Комети обертаються навколо Сонця.

Слайд 31

Метеорити – невеликі тіла ( брили, уламки, дрібні частинки), що рухаються у космічному просторі.

Слайд 32

Астероїди – малі планети. Їх можна назвати літаючими островами.

Слайд 33

Слайд 34

ВІДГДАЙТЕ РЕБУС АСТРОНОМ

Слайд 35

ЦІКАВЕ ЗАВДАННЯ Астроном - це _______________________. Я знаю назви _____________ сузір'їв. Я легко знаходжу на небі такі сузір'я _________________________________ . Я впевнений, що Сонце _____________, а Земля - _____________________________ . Намалюй себе астрономом або космонавтом.

Слайд 36

ПЕРЕВІРТЕ СВОЇ ЗНАННЯ ЗОРІ – ЦЕ: а) РІДКІ ТІЛА б) ПРОЗОРІ ТІЛА в) КОСМІЧНІ ТІЛА г) ГАЗОПОДІБНІ ТІЛА

Слайд 37

Зоря – це : А ) МЕТЕОРИТ Б ) ВЕЛЕТЕНСЬКА РОЗПЕЧЕНА КУЛЯ В ) ВЕЛЕТЕНСЬКА ПЛАНЕТА Г) АСТЕРОЇД

Слайд 38

КОЛІР ЗОРІ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД : А) ТЕМПЕРАТУРИ ПОВЕРХНІ Б) РОЗМІРУ ЗІРКИ В ) ВЗАЄМОРОЗТАШУВАННЯ ЗІРОК Г ) ЧАСУ ІСНУВАННЯ

Слайд 39

НАЙБЛИЖЧА ДО ЗЕМЛІ ЗІРКА: А ) МІСЯЦЬ Б) ПОЛЯРНА ЗІРКА В ) СОНЦЕ Г ) МАРС

Слайд 40

ГРУПИ ЗІРОК НАЗИВАЮТЬСЯ: А) БУКЕТАМИ А) СТОЖАРАМИ А) СУЗІР ЯМИ А) КОМАНДАМИ

Слайд 41

ДО СКЛАДУ СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ ВХОДЯТЬ: А) 10 ПЛАНЕТ Б ) 8 ПЛАНЕТ В ) 9 ПЛАНЕТ Г ) 7 ПЛАНЕТ

Слайд 42

ДЯКУЮ ВСІМ ЗА РОБОТУ В КОСМІЧНІЙ ПОДОРОЖІ

Слайд 43

Урок підготувала вчитель початкових класів ЗОШ № 24 м.Хмельницького Бурова Наталія Володимирівна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство