X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
сонячна система в міфах

Завантажити презентацію

сонячна система в міфах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сонячна система в міфах

Слайд 2

Так стародавні люди уявляли Землю

Слайд 3

Меркурій у римській міфології бог торгівлі, покровитель мандрівників. Меркурій дуже швидко обертається навколо Сонця. Мабуть тому цій планеті надали ім’я крилатого бога, який дуже швидко пересувався, маючи крилаті сандалі. Давні греки говорили, що ті, кому треба поспішати будь-куди, нехай вчаться у Меркурія. І тому всі мандрівники, всі подорожуючі вважали Меркурія своїм вчителем, покровителем. Адже купці завжди намагалися відвезти свій товар швидше. Швидше відвезеш – швидше продаси, швидше отримаєш гроші. Так і став Меркурій покровителем торгівлі.

Слайд 4

Венера - богиня кохання і краси. Чарівна донька головного римського бога Юпітера . За яскравий блиск у нічному небі давні астрономи дали їй ім’я римської богині кохання і краси.

Слайд 5

Марсу надали ім’я римського бога війни, тому що ця планета має червоно-жовтогарячий колір, колір людської крові. За кольором Марс схожий на полум’я, на вогонь. Дивлячись на цю червону планету, люди мимоволі згадували пожежі, війни. Вони боялися Марса: думали, що, з’являючись на небі, він навіює на них війни, а з війнами і інші лиха. Проте, полководці вважали Марса своїм покровителем і сподівались, що він допоможе їм перемогти ворога.

Слайд 6

Юпітер – верховний бог, головний бог у римлян. Це справжній велетень серед планет, тому його назвали на честь головного бога всіх римських богів Юпітером.

Слайд 7

Сатурн – друга планета за розмірами після Юпітера, тому їй надали ім’я бога, що був батьком Юпітера. Сатурн – бог посівів, покровитель землеробства.

Слайд 8

Спочатку Уран був головним богом, та під його владою залишилося небо. Тому у грецькій міфології Уран – бог неба.

Слайд 9

Нептун – бог морів у римлян.

Слайд 10

Плутон – бог підземного царства.

Слайд 11

У стародавніх єгиптян покровителем порядку був найвідоміший з усіх богів бог Сонця – Ра, а зображували його у вигляді сокола із сонячним диском на голові. Стародавні греки називали бога Сонця Геліосом, який щодня проноситься по небу у вогняній колісниці, запряженій вогненними кіньми. У міфах скандинавських народів жінка-сонце Соль править двома кіньми, запряженими в колісницю, іскри з-під якої освітлюють Землю.

Слайд 12

Сонячне затемнення провіщало голод і війни.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство