Поняття про сонячну активність та її вплив на Землю
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Сонячна активність та її вплив на Землю Сонячна активність — це складний комплекс різноманітних утворень на сонячній поверхні: факелів (ділянок з підвищеною яскравістю), плям (ділянок із зниженою яскравістю), протуберанців (короткочасних яскравих сплахів). Сонячна активність змінюється циклічно. Існує 11-річний цикл активності Сонця. Під час цих явищ відбувається вихід на поверхню Сонця сильних локальних магнітних потоків
Сонячні плями та протуберанці Сонячними плямами називають активні ділянки в фотосфері Температура речовини у них менша, ніж навколо (близько 4500К) Розміри плям близько 40 000 км, а іноді і 180 000 км.
Факели Факели - світлі утворення, які супроводжують плями . Утворюються на ділянці поруч з плямою, де потік енергії більший.
Протуберанець Протуберанець - викиди сонячної речовини, яка піднімається над поверхнею і утримується магнітним полем Довжина може сягати до 200 000 км, а товщина — до кількох тисяч кілометрів. .
Спалахи Створюються над сонячними плямами у хромосфері Спалах розпочинається із швидкого зростання температури корони до 40 млн К та сплеску м'якого рентгенівського випромінювання. За своєю яскравістю сплахи перевищують яскравість фотосфери на 50 %.
Спалах і викид речовини з поверхні Сонця Речовина нагрівається, виникає потужне електромагнітне випромінювання, а в міжпланетний простір викидається вузький струмінь частинок високої енергії зі швидкостями 3000 — 30000 км/с.
Структура магнітного поля в ділянках спалаху Перед початком спалаху над поверхнею Сонця виникає зона, де магнітне поле на невеликому відрізку різко змінюється за величиною та напрямом.
Магнітні бурі Через 1-2 доби після спалаху на Сонці підсилений потік сонячного вітру досягає Землі Під дією потоку земна магнітосфера стискається
Схожі презентації
Категорії