X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
небесні координати

Завантажити презентацію

небесні координати

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Небесні координати Куценко Анна 11-А клас

Слайд 2

У безхмарну ніч можна розрізнити близько 3000 зірок. Уся небесна сфера містить близько 6000 зірок, видимих неозброєним оком.

Слайд 3

Астрономи старовини розділили зоряне небо на сузір'я. Велика частина сузір'їв, названих за часів Гіппарха і Птоломея, має назви тварин або героїв міфів. "Кассіопея" «Велика Ведмедиця»

Слайд 4

Сузір'ям називається ділянка небесної сфери, межі якої визначені спеціальним рішенням Міжнародного астрономічного союзу (МАС). Всього на небесній сфері - 88 сузір'їв.

Слайд 5

Найяскравіші зірки мають власні назви

Слайд 6

Слайд 7

Небесною сферою називають уявну сферу довільного радіуса з центром у точці спостереження, на яку спроектовані небесні світила. При вивчені зоряного неба використовують математичну модель зоряного неба — небесну сферу. На небесну сферу проектуються зірки, Сонце, Місяць, планети.

Слайд 8

Вісь видимого обертання небесної сфери називається віссю світу. Вісь світу перетинає небесну сферу в точках Р і Р' - полюсах світу. Площина, що проходить через центр небесної сфери і перпендикулярна прямовисній лінії, називається математичним (істинним) горизонтом.

Слайд 9

Проходження світила через небесний меридіан називається кульмінацією. У верхній кульмінації висота світила h максимальна, в нижній кульмінації - мінімальна. Проміжок між кульмінаціями світил дорівнює 12 годинам (1/2 доби).

Слайд 10

При добовому обертанні небесної сфери всі зорі обертаються рівномірно, з однаковою швидкістю паралельно небесному екватору. Положення зір по відношенню до небесного екватора не змінюється. Тому зручно визначати положення окремої зорі відносно небесного екватора. Екваторіальні координати використовуються для створення зоряних карт і атласів. В екваторіальній системі координати зір визначаються їх положенням відносно небесного екватора. Координати зір в такій системі незмінні протягом тривалого часу (сотень чи тисяч років).

Слайд 11

Горизонтальна система координат Вертикал - це велике півколо небесної сфери, що проходить через зеніт, надир і світило. Висота світила (h) - це кутова відстань світила від горизонту (вимірюється в градусах, хвилинах і секундах в інтервалі від 0 до 90о). Азимут (A) - це кутова відстань вертикала світила від точки півдня (вимірюється в градусах, хвилинах і секундах в інтервалі від 0 до 360о).

Слайд 12

Карта зоряного неба — проекція небесної сфери на площину. На карті вказується положення зірок, сузір'їв та інших астрономічних об'єктів. 

Слайд 13

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Астрономія