X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про географічні координати

Завантажити презентацію

Поняття про географічні координати

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

6 клас. Тема 2. Географічні координати Лебедівська загальноосвітня школа І-ІІІступенів Кам’янської районної ради Черкаської області Запісочний Олександр Гарійович

Слайд 2

Географічні координати

Слайд 3

Сторони горизонту на глобусі та картах Меридіан на глобусі та картах вказує напрямок «північ – південь». Паралель на глобусі та картах вказує напрямок «схід – захід». Ми звикли, що на «троянді вітрів» напрямки «північ – південь» та «схід – захід» знаходяться під прямим кутом, але на глобусі та географічних картах лінії паралелей та меридіанів перетинаються не завжди під кутом 900. Запам’ятайте: на будь-якій карті напрямок на схід та захід визначається тільки за напрямком паралелі, а на північ та південь – тільки за напрямком меридіана.

Слайд 4

Географічні координати Градусна сітка дозволяє розв’язувати два типи завдань: 1. Визначати координати точок на земній поверхні. 2. Визначати місцезнаходження точок земної поверхні за їх координатами. Географічні координати – це географічна широта та довгота даної точки на земній поверхні (визначають положення даної точки відносно екватора та початкового меридіану). Для визначення географічних координат необхідно визначити географічну широту точки та її географічну довготу. Визначити координати точки – це означає вказати паралель та меридіан, які перетинаються в даній точці. Двох точок на земній поверхні з однаковими координатами не існує.

Слайд 5

Географічна широта Географічна широта – це відстань у градусах від екватора до точки, координати якої потрібно визначити. Географічна широта може бути: північною (пн.ш.), якщо точка розміщена на північ від екватора; південною (пд.ш.), якщо точка розміщена на південь від екватора. Екватор – початковий відлік географічної широти, його широта становить 0 градусів. Кінцеві точки до яких можна визначити географічну широту це: Північний полюс (90 градусів пн.ш.); Південний полюс (90 градусів пд.ш.) Отже, географічна широта на Землі може змінюватись в інтервалі від 0 до 90 градусів. Усі точки, розміщені на одній паралелі, мають однакову географічну широту.

Слайд 6

Географічна довгота Географічна довгота – це відстань у градусах від початкового меридіану до точки, координати якої треба визначити. Географічна довгота може бути: Східною (сх.д.) – якщо точка розміщена на схід від початкового меридіану; Західною (зх.д.) – якщо точка розміщена на заході від початкового меридіану. Початковий меридіан – це початок відліку географічної довготи, він має довготу 0 градусів. Оскільки вся земна куля має 360 градусів, то кожна з півкуль – Східна і Західна - має довготу в інтервалі від 0 до 180 градусів. Усі точки, розміщені на одному меридіані, мають однакову географічну довготу.

Слайд 7

Що означає визначити географічні координати

Слайд 8

Способи визначення географічних координат Географічну широту можна визначити за допомогою: визначення висоти Полярної зорі над горизонтом (висота її збігається з географічною широтою місця спостереження); знання часу в даному населеному пункті та географічної довготи даного часового поясу; системи GPS; карти та глобуса.

Слайд 9

Система GPS У наші дні GPS-вимірювання є найбільш точним, швидким і найзручнішим способом визначення координат точок. Саме в цьому випадку географічні координати точки визначаються за допомогою штучних навігаційних супутників землі і GPS-приймачів (у пересічних громадян часто зустрічається визначення координат через космос та зйомка із супутника). Це ті технології, які створювалися в інтересах збройних сил і використовувалися тільки військовим, але сьогодні в тому або іншому вигляді доступні всім. GPS-вимірювання мають безліч переваг перед іншими методами визначення координат місцевості, а за визначенням координат рухається, GPS практично немає альтернативи. Серед переваг даного способу визначення координат виділяються такі, як: швидке отримання результатів, іноді навіть в режимі реального часу, можливість визначення координат у світлий і темний час доби, можливість експлуатації в складних метеорологічних умовах (правда багато в чому залежить від конкретної моделі, яку застосовує супутникова система). GPS-вимірювання значно підвищують продуктивність праці при визначенні координат, а тому прискорюють проведення інженерно-геодезичних вишукувань, розширюють можливості і технології виконання топографічної зйомки, значно полегшують і здешевлюють виконання кадастрових робіт при межування ділянок. Таким чином, застосування супутникового методу і використання GPS-систем геодезичного класу дозволяє проводити визначення координат значно швидше і точніше, ніж при використанні інших методів, а, значить, є економічно виправданим.

Слайд 10

Слайд 11

В і к т о р и н а

Слайд 12

Визначте координати слідуючих географічних об’єктів:

Слайд 13

48 º Пн.ш.; 3 º Сх.д.

Слайд 14

38 º Пд. ш. 146 º Сх. д.

Слайд 15

К а ї р 31º Пн.ш.; 32º Сх.д.

Слайд 16

м. Вашингтон 39 º Пн. ш. 77 º Зх. д.

Слайд 17

К А Н А Л И: Суецький Панамський 31 º Пн. ш.; 33 º Сх. д. 9 º Пн. ш.; 79 º Зх. д.

Слайд 18

В у л к а н и Камерун Ключевська Сопка 4 º Пн. ш. 9 º Сх.д. 57 º Пн. ш. 162 º Сх.д.

Слайд 19

Домашнє завдання: Опрацювати § 19, с.64 – 66., повторити § 18. Підберіть свої об’єкти для визначення географічних координат.

Слайд 20

Використані джерела: 1. Пестушко В. Ю. Загальна географія: Підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Генеза, 2006. 2. http://school.xvatit.com 3. http://www.osvitanet.com.ua 4. http://geoknigi.com

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія