"Дослідження Сонячної системи"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Сонце Найближча до Землі зоря Куля з розжарених газів, переважно з водню Його діаметр більший за діаметр Землі у 109 разів Температура на Сонці близько 5500°С У ядрі відбуваються ядерні реакції (перетворення водню на гелій) Сонце обертається навколо своєї осі. Н2 → Не
Меркурій Планету дослідив автоматичний міжпланетний зонд “Маринер-10” Меркурій увесь усіяний кратерами Тут в 1 році 88 земних діб (через оберти навколо Сонця) А в 1 добі – 176 земних діб Виходить, рік на цій планеті коротший за добу
Венера Її ще називають “ранковою” чи “вечірньою” зорею (бо у цей час її видно на земному небі). Єдина з планет Сонячної системи, яка обертається проти годинникової стрілки навколо своєї осі (за 243 дні). Поверхня Венери повністю схована за шаром хмар, через це є найспекотнішою планетою. Зонд “Магеллан” у 1990-1994 рр. наніс на карту планети 98% поверхні.
Марс “Червона планета”. Це колір іржі, яку містять марсіанські скелі, поверхня планети і навіть атмосфера. Марс має два неправильної форми супутники – Фобос і Деймос. Виявити життя на планеті намагалися апарати “Вікінг” у 1976 р. А у 1997 р. з Марсу спустився апарат “Слідопит”. Виявилося, на планеті можуть існувати примітивні організми.
Юпітер Найбільша планета Сонячної системи. Має 16 супутників і систему тонких кілець. Один оберт орбітою робить за 12 років. На оберт навколо своєї осі витрачає менше 10 годин. Не має твердої поверхні (гази, рідина, тільки ядро тверде) З 1995 р. апарат “Галілео” протягом двох років досліджував планету.
Сатурн Не має твердої поверхні (гази). Має 18, а, може, понад 20 супутників і найбільшу та найяскравішу систему кілець у всій Сонячній системі. Усі відомості про планету ми знаємо завдяки апаратам: “Піонер-11” (1979), “Вояжер-1” і “Вояжер-2” (1980), “Кассіні” (2004)
Уран Там темно і холодно. Температура дорівнює -200 °С, а Сонце видається далекою яскравою зорею. Планету відкрив Вільям Гершель у 1781 р. за допомогою саморобного телескопа. Апарат “Вояджер-2” у 1986 р. зробив якісні фотографії планети, її 11 кілець та супутників. В Урана точно є 18 супутників, ще 3 – ймовірно.
Нептун Бірюзова газова планета. Холодний голубий і вітряний світ із системою кілець і 8 супутниками. У 1845 р. Джон Коуч Адамс й Урбан Левер’є розрахували положення невідомої планети. У 1846 р. Йоганн Галле відкрив там Нептун. Інформацію про планету дослідив апарат “Вояджер-2” у 1989 р.
Плутон Найменша, найхолодніша і найвіддаленіша планета. Деякі дослідники вважають його не планетою, а малим тілом Сонячної системи. Має супутник Харон, маса якого становить 25% від маси Плутона. На Плутоні температура становить -220 °С, але, коли він підходить найближче до Сонця, частина крижаної поверхні перетворюється на газ і утворює атмосферу. Плутон було відкрито у 1930 р. Клайдом Томбо, а його супутник Харон – у 1978 р. Він так далеко від Землі, що лише у 2004 р. апарат “Експрес Плутон-Койпер” вирушив для дослідження планети.
Пояс астероїдів Кільце між Марсом і Юпітером. Першим у 1801 р. було відкрито астероїд Цереру. Він найбільший. Усього відкрито понад 10 тис. астероїдів, кожен з них має назву Фотографії астероїдів отримані 2 космічними апаратами: зондами “Галілео” та “NEAR”
Схожі презентації
Категорії