X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Астрономічні поняття

Завантажити презентацію

Астрономічні поняття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала: Кондратюк Віолетта

Слайд 2

Небесна сфера – це уявна сфера довіль- ного радіуса, в центрі якої знаходиться спостерігач і на яку спроектовано всі сві- тила так, як він бачить їх у певний момент часу з певної точки простору.

Слайд 3

Ζ (зеніт) Р Q S P' Ζ‘(надир) Q' N Коло схилень Вісь світу Полуденна лінія горизонт Небесний екватор W E Вертикал М Зеніт – це верхня точка перетину прямовисної лінії з небесною сферою, надир – нижня точка. Вертикал – це велике коло, яке проходить через світило, точку зеніту і точку надиру. Небесний екватор – велике коло, площина якого перпендикулярна до осі світу. Вісь світу – лінія навколо якої обертається сфера. Полуденна лінія – пряма лінія, що з'єднує точки півдня і півночі. Коло схилень – велике коло, що проходить через полюси світу і через світи ло М.

Слайд 4

Сузір'я Сузір'ям називають ділянку неба в межах певних встановлених границь. Усе небо поділене на 88 сузір’їв. Зорі в сузір'ях мають характерне розташування, і тому багато сузір'їв легко впізнати. Назви сузір'їв пов'язані з грецькою міфологією (Андромеда, Пегас, Оріон), з назвами тварин (Рак, Лев, Скорпіон), предметів (Терези, Трикутник, Стріла).

Слайд 5

Оріон

Слайд 6

Найяскравіша зоря в сузір'ї позначається грецькою буквою & і може мати власне ім'я. Наприклад, & Оріона називається Бетельгейзе. Менш яскрава зоря позначається ß і теж може мати власне ім'я. Наприклад, ß Оріона називається Ригель. Третя за яскравістю зоря називається Y . Наприклад, Y Оріона називається Белатрікс.

Слайд 7

Ліра Вега Цефей Нассіопея Персей Мала Ведмедиця Полярна Дракон Велика Ведмедиця Міцар Капелла Сузір'я навколо Полярної зорі

Слайд 8

Для характеристики зір введено абсолютну зоряну величину М. Абсолютна зоряна величина - це така зоряна величина, яку б мала зоря, якби перебувала від нас на відстані 10 пк. М=m+5-51q r, де r – відстань до зорі, а m – видима зоряна величина.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

L=L *10 0,4(М –М) Де L =1 і М =+4,7-відповідно параметри Сонця

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

The end!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія