Астрономічні поняття
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Небесна сфера – це уявна сфера довіль- ного радіуса, в центрі якої знаходиться спостерігач і на яку спроектовано всі сві- тила так, як він бачить їх у певний момент часу з певної точки простору.
Ζ (зеніт) Р Q S P' Ζ‘(надир) Q' N Коло схилень Вісь світу Полуденна лінія горизонт Небесний екватор W E Вертикал М Зеніт – це верхня точка перетину прямовисної лінії з небесною сферою, надир – нижня точка. Вертикал – це велике коло, яке проходить через світило, точку зеніту і точку надиру. Небесний екватор – велике коло, площина якого перпендикулярна до осі світу. Вісь світу – лінія навколо якої обертається сфера. Полуденна лінія – пряма лінія, що з'єднує точки півдня і півночі. Коло схилень – велике коло, що проходить через полюси світу і через світи ло М.
Сузір'я Сузір'ям називають ділянку неба в межах певних встановлених границь. Усе небо поділене на 88 сузір’їв. Зорі в сузір'ях мають характерне розташування, і тому багато сузір'їв легко впізнати. Назви сузір'їв пов'язані з грецькою міфологією (Андромеда, Пегас, Оріон), з назвами тварин (Рак, Лев, Скорпіон), предметів (Терези, Трикутник, Стріла).
Найяскравіша зоря в сузір'ї позначається грецькою буквою & і може мати власне ім'я. Наприклад, & Оріона називається Бетельгейзе. Менш яскрава зоря позначається ß і теж може мати власне ім'я. Наприклад, ß Оріона називається Ригель. Третя за яскравістю зоря називається Y . Наприклад, Y Оріона називається Белатрікс.
Ліра Вега Цефей Нассіопея Персей Мала Ведмедиця Полярна Дракон Велика Ведмедиця Міцар Капелла Сузір'я навколо Полярної зорі
Для характеристики зір введено абсолютну зоряну величину М. Абсолютна зоряна величина - це така зоряна величина, яку б мала зоря, якби перебувала від нас на відстані 10 пк. М=m+5-51q r, де r – відстань до зорі, а m – видима зоряна величина.
Схожі презентації
Категорії