X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Життєвий і творчий шлях Олександра Блока"

Завантажити презентацію

"Життєвий і творчий шлях Олександра Блока"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

"Життєвий і творчий шлях Олександра Блока"

Слайд 2

Олександр Олександрович Блок - найбільший поет - символіст «Якщо ви любите мої вірші, подолайте їх отрута, прочитайте в них про майбутнє» (А. Блок)

Слайд 3

28.11.1880 р. Народився в Санкт-Петербурзі. Батько - професор державного права у Варшавському університеті, мати - перекладач художньої літератури.

Слайд 4

1880р. - 1890 р. Дитинство і юність А. Блок проводить в будинку діда А. Бекетова, ректора Санкт-Петербурзького університету.

Слайд 5

Три етапи процесу «воплочення»: 1. «Теза»-перше поклоніння ідеалу. 2. «Антитеза»-пов'язане з втратою ідеалу. 3. «Синтез»-набуття нових позитивних цінностей. Поезія А. Блок - єдина лірична трилогія, унікальний роман у віршах, що оповідає про духовному шляху поета. Блок назвав свою творчість «трилогією воплочення» : «від миті занадто яскравого світла-через необхідний болотистий ліс - до розпачу, прокльонів, відплати, до народження людини громадського»

Слайд 6

«Теза» - 1 книга віршів (1898г.-1904р.) Про неї А. Блок писав так: «Рання ранкова зоря, сни і тумани, самотність, морок, тиша...» Цикли віршів: «Ante Lucem» («До світла») «Вірші про Прекрасну Даму» «Роздоріжжя» Прекрасна Дама- «Цариця чистоти», «Вечірня Зірка», осередок всього Вічного й Небесного.

Слайд 7

1898г. - 1906 р. Навчання в Санкт-Петербурзькому університеті, спочатку на юридичному, потім на філологічному факультеті. У 1902 р. входить у коло поетів-символістів на чолі з Д. Мережковським і З. Гіппіус. Основні ознаки символістської лірики А. Блоку: Музикальність Височина тематики Багатозначність Містична налаштованість Недомовленість Розпливчастість образів.

Слайд 8

1903 р. Перша публікація віршів А. Блоку в журналі «Новий шлях». Дружиною А. Блоку стає Любов Дмитрівна Менделєєва, їй присвячено поетична збірка «Вірші про Прекрасну Даму» (1904 р.). Душевний і поетичний злет А. Блоку почався з зародження любові до Л. Д. Менделєєва. «Вірші про Прекрасну Даму» об'єднані наскрізними мотивами: очікування появи Прекрасної Дами недосяжності мрії лицарського служіння Дамі

Слайд 9

Цикл «Вірші про Прекрасну Даму» Передчуваю Тебе. Року проходять мимо - Усе у вигляді одному передчуваю Тебе. Весь горизонт у вогні - і ясний нестерпно, І мовчки чекаю, - сумуючи і люблячи. У ліричної героїні циклу злилися риси загадкової незнайомки і конкретної жінки, Любові Дмитрівни Менделєєва:

Слайд 10

«Антитеза» -2 книга віршів (1904р.-1908р.)Відхід від містицизму, від ідеалу світової гармонії, спрямованість до обыденнности і повсякденності, занурення у світ людських пристрастей, боротьби і страждань. Цикли віршів: «Бульбашки землі», «Різні вірші», «Місто», «Снігова маска», «Фаїна». Починає звучати одна з головних проблем - народ і інтелігенція.

Слайд 11

«Вірш «Незнайомка», яке увійшло в цикл «Місто», не тільки один із кращих віршів поета, але й одне з найдосконаліших створінь всієї російської лірики А. В. Тернівський Ліричний герой вірша відчужений і самотній. Світ, народжений його фантазією, - це його «скарб», що дає можливість залишитися самим собою. І цей світ натхненний чином прекрасної Незнайомки. Саме вона вселяє віру в світле початок життя.

Слайд 12

1907 р. Цикли віршів «Несподівана радість» і «Сніжна маска». У цих творах А. Блоку з'являється соціальна тема. У ліриці виникає поетичний символ стихії. Герой опиняється перед необхідністю вибору шляху, він повинен знайти в хаосі порядок.

Слайд 13

1906 р. Поставлена перша п'єса «Балаганчик» в театрі Ст. Коміссаржевської під керівництвом Ст. Мейєрхольда. У ній поет проголосив своє відчуття кризи.

Слайд 14

«Синтез» - 3 книга (1909.-1916г.) «Страшний світ»-це викриття буржуазного існування, дисгармонія навколишньої дійсності; світ замкнутий, але поет вірить у перемогу світла і життя Цикли: «Страшний світ» «Танці смерті» Відплата», «Кармен» «Батьківщина» Цикли віршів: «Страшний світ» «Танці смерті» Відплата», «Кармен» «Батьківщина» О, я хочу безумно жити, Все, що існує - увічнити, Безособове - вочеловечить, Несправджене - втілити!

Слайд 15

1907р. - 1913 р. Численні поїздки по країнах Західної Європи (Італія, Франція, Бельгія, Нідерланди, Німеччина). 1908р. Збірки віршів «Земля в снігу», 1911р.«Нічні години», 1913р. лірична драма «Троянда і хрест», цикл «На полі Куликовому». 1916 р. Призваний в армію.

Слайд 16

1917р. -1918 р. Події революції відбилися в поемі «Дванадцять» та вірші «Скіфи» (1918р). Революцію поет приймає як потрясіння космічного масштабу, як аварія колишнього світоустрою.

Слайд 17

Революцію А. Блок відчуває як розвивається хаос, як відплати старому світу. Написавши поему в єдиному творчому пориві, поет вигукнув: «Сьогодні я-геній!» Поема «Дванадцять» - вершина творчості А. Блоку. Велич і правоту «революції-бурі», поет зображує в заключній главі поеми, де попереду дванадцяти червоногвардійців- «апостолів» нового життя виникає образ Ісуса Христа. Кінцівка загадкова. Ймовірно, А. Блок передбачав великі жертви і виявився прав.

Слайд 18

Росія - Сфінкс. Радіючи і засмучений, І обливаючись чорною кров'ю, Вона дивиться, дивиться ,дивиться в тебе І з ненавистю, і з любов'ю! Вірш «Скіфи». У російській історії А. Блок побачив запорука майбутніх успіхів і підйому країни.

Слайд 19

1918 -1921 рр. Як поет після революції замовкає. Багато працює в установах культури, створених новою владою. Пише статті «Інтелігенція і революція» (1918р.), «Крах гуманізму» (1919р.), вірші «Без божества, без натхнення» (1921р.), «Про призначення поета» (1921р.). Останній вірш «Пушкінському дому» звернуто (як і стаття «Про призначення поета») до пушкінської теми. Останні роки життя і творчості Олександра Блока.

Слайд 20

07.08.21 р. Помер Олександр Блок у Петрограді Звучи, лунай, жива мова Поета Олександра Блока. Зустрічей розуму і світла зустрічей У пориві потужному і глибокому. Лунай же, вписуючись одно В світ міст і сіл, листопад туманний, в теплий серпень, І в тяжкий, і в щасливий день. ...І не відкинути, не отречь Рядок від Батьківщини і термінів. Звучи, лунай, жива мова Поета Олександра Блока! Ст. Лазарєв Володимир Лазарєв

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література