X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Адам Міцкевич - Патріотизм і ностальгія за далекою батьківщиною як провідний настрій «Кримських сонетів»

Завантажити презентацію

Адам Міцкевич - Патріотизм і ностальгія за далекою батьківщиною як провідний настрій «Кримських сонетів»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

поглибити знання учнів про епоху романтизму, сонет як жанр; розкрити ідейно – тематичний зміст, структуру “Кримських сонетів”; визначити його основні мотиви, провідний настрій; розвивати навички аналізу поетичного твору, виразного читання поезій; виховувати любов до рідного краю, вміння бачити прекрасне

Слайд 3

Писати про Міцкевича значить говорити про прекрасне…, про справедливість, якої був жовніром, про обов'язок, якого був героєм, про свободу, якої був апостолом, і про визволення, просвітником якого він був. Віктор Гюго

Слайд 4

Краєвиди Криму

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Словник : Ностальгія – нудьга за батьківщиною, сум за минулим, втраченим. Пілігрим ( від лат. Peregrinus – іноземний) – мандрівник, прочанин, подорожній. Сонет – це ліричний вірш, що складається з 14 рядків, з чітко вираженою системою римування та строгою будовою. Вперше сонет з'явився на початку ХІІІ століття в Італії. Цикл сонетів – сукупність творів, об'єднаних задумом автора в естетичну цілісність.

Слайд 8

Сонет Італійський – два чотиривірші ( катрени), два тривірші ( терцети) Англійський – три катрени і двовірш. Найвидатніші майстри світового сонета : Ф. Петрарка, В. Шекспір, А. Міцкевич

Слайд 9

“ Кримські сонети”1826 рік Польський літератор Ю. Кляйнер: “Перед обличчям кримських гір, перед обличчям Чатир – Дагу пробудилось в ньому релігійне відчуття світу. У великій природі відкрилась йому вперше велич Бога” 18 сонетів об'єднує спільна ідея - ностальгія за батьківщиною, яку змушений був покинути поет.

Слайд 10

“Бахчисарай”

Слайд 11

“Буря”

Слайд 12

“Пілігрим” Пілігрим – головний герой “Кримських сонетів”, мандрівник, небайдужий, зайнятий не тільки своїми думками. Він – друг землі, яка активізує його уяву… Пілігрим прагне пізнати все.

Слайд 13

“Гробниця Потоцької” Недалеко від ханського палацу підноситься гробниця, збудована в східному стилі, з круглим куполом. Серед мешканців Криму існує переказ, що цей пам'ятник був поставлений Керім – Гіреєм на могилі невільниці, яку він кохав. Була то ніби полька, з роду Потоцьких ( із записів Адама Міцкевича)

Слайд 14

Засоби художньої виразності: Епітети(художні означення) , порівняння(зіставлення двох предметів або явищ), анафора (єдинопочаток), метафори(приховане порівняння),уособлення(зображення неживих предметів, при якому вони наділяються властивостями живих істот). Основні прийоми: Антитеза(протиставлення), психологічний паралелізм Синтаксис збірки: окличні, питальні речення, риторичні запитання.

Слайд 15

Герой “ Кримських сонетів ” : Здійснює подорож невідомою країною і відкриває її красу. Мандри душі. Шукає себе, своє минуле, дорогу серцю країну. Шукає, але не знаходить. Краса Криму зачаровує, але не втішає його. Ліричний герой – патріот, поет, тонко відчуває красу і гармонію природи. Схильний до філософських роздумів. Замріяний і мужній, залишився вірний своїм ідеалам.

Слайд 16

Втілення рис романтизму в збірці “Кримські сонети” Основа віршів – казки, легенди,перекази. За формою сонети – лірична сповідь. Ліричний герой – герой – самітник, мандрівник, людина, яка кидає виклик долі. Картини, що постають перед читачем, тяжіють до екзотичного, виняткового. Пейзаж – трагічний колорит, несе лірично – емоційне навантаження. Мова сонетів насичена яскравими метафорами і порівняннями. Поєднання пейзажної і філософської лірики.

Слайд 17

Іван Костянтинович Айвазовський

Слайд 18

О. С. Пушкін, вражений досконалістю сонетів Міцкевича, поставив його в один ряд з такими визначними майстрами сонету : Данте Петрарка Шекспір

Слайд 19

Новаторське значення “Кримських сонетів”: Ввели в польську літературу новий різновид пейзажної лірики, де поєднуються філософські роздуми і душевні переживання людини. Ліричний герой – герой – мандрівник. Екзотичний колорит Сходу. Образи та мотиви західноєвропейської романтичної поезії. Нові прийоми та принципи побудови літературного твору.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Зарубіжна література