X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Росія наприкінці 17 - в І половині 18 ст.

Завантажити презентацію

Росія наприкінці 17 - в І половині 18 ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Росія в кінці XVII в першій половині XVIII століття

Слайд 2

Завдання уроку Познайомити учнів з процесом становлення Російської імперії; Розкрити передумови та суть реформ Петра І; Розвивати вміння визначати передумови,суть і значення історичних явищ,давати характеристику історичному діячу; Виховувати непримиренне ставлення до жорстокості й насилля.

Слайд 3

План вивчення Початок правління Петра І. Північна війна. Ніштадтський мир. Реформи державного управління. Зміни в культурі та освіті. Епоха двірцевих переворотів.

Слайд 4

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Імперія; Північна війна; Реформа; двірцеві перевороти Опорні дати: 1689 – 1725 рр. - правління Петра І; 1700 – 1721 рр. – Північна війна; 27.07.1709 р. – Полтавська битва; 1725 – 1762 рр. – період двірцевих переворотів

Слайд 5

Слайд 6

Актуалізація опорних знань Пригадайте основні риси соціально – економічного розвитку Росії в XVI – на початку XVII століття. Як за рівнем розвитку економіки Росія відрізнялася від провідних європейських держав ( наприклад Англії)? Якою державою була Росія в політичному відношенні? Які зміни відбувалися в організації армії в Росії?

Слайд 7

З якими іноземними загарбниками довелося боротися Росії на початку XVII століття? На основі карти, визначте, до яких морів мала Росія вихід? Як це могло впливати на розвиток зовнішньої торгівлі?

Слайд 8

Висновки Росія була аграрною, феодально - кріпосницькою державою; У політичному відношенні Росія була абсолютною ( самодержавною ) монархією; Надзвичайно повільний розвиток ринкових відносин, внутрішнього ринку; Поява перших мануфактур; Зовнішня торгівлі розвивалася слабо через відсутність виходу до морів; Збройні сили складалися з дворянського ополчення, стрілецького війська та полків “нового строю”.

Слайд 9

Початок правління Петра І Петро І в дитинстві. Невідомий художник Царівна Софія Олексіївна В 1682 році помирає російський цар Федір Олексійович. В 1682 році царями проголошуються малолітні сини Олексія Михайловича Петро І та Іван V. Фактично державою правила сестра Петра Софія Олексіївна. В серпні 1689 після спроби вчинити державний переворот її було позбавлено влади і заслано в монастир. З цього часу Петро І і став фактично, а після смерті Івана V (1696) і юридично єдиноначальним правителем, монархом.

Слайд 10

Петро І З Петра І починаються особливо вражаючі і особливо близькі й зрозумілі нам жахи російської історіі... Скажений, п'яний, …. звір чверть століття губить людей, страчує, палить, закопує живцем у землю, ув'язнює дружину, живе розпустою... Сам, забавляючись, рубає голови, блюзнірствує, їздить з подобою хреста із цибухів…. і подобою Євангелій - ящиком з горілкою... коронує шльондру свою і свого коханця, руйнує Росію і карає сина... І не тільки не розуміють його лиходійства, але до сих пір не спиняють вихваляння доблестей цього чудовиська, і немає кінця всілякого роду пам'ятників йому. Після нього починається ряд жахів і неподобств подібних до його царювання... Л. Толстой ПЗТ. — М., 1936. — Т. 26. — С. 568

Слайд 11

Петро І Під час подорожі по Європі Петро І відвідав Голландію та Англію, де оволодів 14 ремеслами. Прочитайте документ на с.192 підручника і визначте: Як наведені вислови характеризують царя? Яке ваше особисте ставлення до Петра І ?

Слайд 12

Початок правління Петра І. З вирішення якої проблеми, на вашу думку, розпочав свою діяльність Петро І? 1695 та 1696 рр. – два походи на Азов. Боротьба за вихід до Балтійського моря. Пошуки союзників у Європі. Велике посольство ( 1697 – 1698рр.) В 1698 році терміново повернувся додому через бунт стрільців, який нещадно був придушений ( страчено близько 1000 стрільців) В.Суриков. Утро стрелецкой казни

Слайд 13

Північна війна. Ніштадтський мир. 1700 р. – поразка російської армії під Нарвою. 1700 – 1702 рр. – перебудова російської армії. 1702 – 1703 рр – здобуття Росією Дерпта, Нарви, фортеці Орєшек, земель по берегах Неви. 1703 р. – будівництво нової столиці Росії – Санкт – Петербургу. 1708 р. розгром шведського корпусу біля села Лісового ( Білорусія ). 1709 р. – розгром шведської армії під Полтавою. 1714 р. – перемога російського флоту біля мису Гангут. 1720 р. – перемога російського флоту біля острова Гренгам. 1721р. – підписання Ніштадтського миру. «Перемога шведів в битві при Нарві 1700». Густав Седерстрем 1910

Слайд 14

Умови Ніштадтського миру Росія закріпила за собою узбережжя Балтійського моря. Отримала вихід до Балтійського моря. Росія перетворилася на могутню європейську державу. Розширення зовнішньої торгівлі. Економічне і культурне піднесення країни.

Слайд 15

Реформа управління ІМПЕРАТОР СЕНАТ К О Л Е Г І Ї Військова Морська Камер - колегія Берг - колегія Мануфактур - колегія Комерц - колегія Ревізіон - колегія Штатс - колегія Іноземних справ

Слайд 16

Губернська реформа 1708 року Губернія Провінція повіти Губернатор Воєвода Воєвода Органом управління в містах були магістрати

Слайд 17

Реформи Петра І Церковна реформа: утворення Синоду, перетворення церкви на один з органів державного управління, втрата частини майна. Реформа державної служби - “ Табель про ранги ” . 1714 р. – ліквідація різниці між боярством і дворянством. Запровадження європейського літочислення. Здійснено перепис населення, введення подушного податку.

Слайд 18

Зміни в культурі та освіті. На основі п.4 § 22 визначте: Які заходи приймалися для розвитку освіти в Росії? На основі якої книги вироблялися правила поведінки в суспільстві? Які зміни відбулися в способі життя дворян? Чи торкнулися ці зміни широких верств населення Росії?

Слайд 19

Епоха двірцевих переворотів Катерина I (*5 (15) квітня 1682 — 6 (17) травня 1727) — російська імператриця (28.1.1725-17.5.1727); друга дружина Петра I.

Слайд 20

Епоха двірцевих переворотів Петро ІІ ( 1727 – 1730 рр.) – онук Петра І Анна Іванівна ( рос. Анна Иоанновна, 28 січня (7 лютого) 1693 - 17 жовтня (28 жовтня) 1740) - російська імператриця з 21 січня (5 лютого) 1730-1740 з династії Романових. Племінниця Петра I.

Слайд 21

Єлизавета Петрівна Єлизаве та Петрі вна російська імператриця ( 1741 1761 рр.), дочка Петра I і Катерини I. Вступила на престол внаслідок палацового перевороту і усунення від влади російського імператора Івана VI Антоновича (царював номінально, бо йому йшов лише другий рік). У 1744 взяла таємний шлюб з молодим співаком О.Розумовським.

Слайд 22

Єлизавета Петрівна Основні напрямки політики: Проголосила вірність заповітам Петра І; Скасувала внутрішні митні кордони; Скорочено кількість іноземців при дворі, на державній службі; Подальше зміцнення влади поміщиків над селянами; Успішна участь Росії у Семилітній війні

Слайд 23

Петро ІІІ Прихильник прусського короля Фрідріха ІІ; Уклав мирний договір з Пруссією; Перевід російської армії на прусський зразок; Указ про перехід церковних земель до держави; Послабив гоніння на старообрядців; Маніфест про вольності дворянства Петро III Федорович — імператор Росії (1761—1762 рр.).

Слайд 24

Закріплення Які зміни відбулися в Росії за Петра І? Чи змінилося ваше ставлення до Петра І? Що таке двірцеві перевороти?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія