X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Запорізька Січ у ІІ половині XVII ст.

Завантажити презентацію

Запорізька Січ у ІІ половині XVII ст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Запорізька Січ у ІІ половині XVII ст.

Слайд 2

Завдання уроку Визначити особливості розвитку Січі у складі Гетьманщині; Охарактеризувати роль Запорозької Січі у воєнно – політичних подіях другої половини XVII ст.; Познайомити учнів про кошового отамана І.Сірка та його роль у розвитку Запорозької Січі; Вчитися працювати з матеріалами підручника; Шанувати героїв українського козацтва.

Слайд 3

План вивчення Відносини Запорізької Січі з Гетьманщиною. Устрій Січі. Кошовий отаман І.Сірко. Політика московського уряду щодо Запорізької Січі

Слайд 4

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Чортомлицька Січ Опорні дати: 1652 – 1709 рр. – Чортомлицька Січ; 1663 р. – перше обрання І.Сірка кошовим отаманом.

Слайд 5

Актуалізація опорних знань Звідки розпочалася Національно – визвольна війна українського народу XVII століття? Якими були особливості устрою Січі? Яку роль відіграла Запорізька Січ у розгортання визвольної війни українського народу? Яку модель державного управління використав Б.Хмельницький, розбудовуючи Гетьманщину?

Слайд 6

Відносини Запорізької Січі з Гетьманщиною. Опрацювати п.1 § 27 і визначте: Яка роль належала Запорізькій Січі у підготовці і розгортання Національно – визвольної війни XVII ст? Як впливали Зборівський та Білоцерківський договори на відносини між гетьманом і запорізьким козаками? Чому було змінено місце розташування Запорізької Січі? Яку роль відігравала Запорізька Січ в період Руїни?

Слайд 7

Слайд 8

Управління Запорозькою Січчю. КОЗАЦЬКА РАДА Курінні отамани Військова старшина Кошовий отаман Запорозький Кіш ( Січ ) 38 куренів Обозний Писар Суддя Осавули(2) Військо ( полки, сотні, десятки) Полковники, сотники, десятники ( отамани)

Слайд 9

Загуділо Запорожжя, як те Чорне море, Понеслися козаченьки облавою в поле... То ж не вітер в полі грає, не орел витає — Ото ж Сірко з товариством по степу літає. З народної пісні

Слайд 10

Іван Сірко Іва н Сірко (1605 (1610)—1680) — шляхтич подільський, козацький ватажок, кальницький полковник, напівлегендарний кошовий отаман Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового. Здобув перемогу в 65 боях. Турки і татари прозвали Сірка Урус-Шайтан (Руський диявол), Семиголовий дракон. Слово «ciрко» — один з епітетів вовка.

Слайд 11

Кошовий отаман І.Сірко. Монета, на якій зображено Івана Сірка Опрацювати матеріал рубрики “Особистість” ( с.200 підручника ) та джерело ( с.202 підручника ) і визначте: На яких чеснотах кошового отамана наголошує хроніст? Про які прикмети зовнішності наводить свідчення? В чому виявився полководницький талант І.Сірка під час походу на Крим 1675 року?

Слайд 12

Запорожці пишуть листа турецькому султану Турецький султан Мехмед IV І.Рєпін. Запорожці пишуть листа турецькому султану.

Слайд 13

Політика московського уряду щодо Запорізької Січі 1652 р. – виникнення Чортомлицької Січі. У конфліктах між українськими гетьманами і Запорізькою Січчю Москва нерідко підтримувала запорожців, які виступали за обмеження гетьманської влади. 1663 р. – початок перебування московських військ У Чортомлицькій Січі. 1667 р. виведення московських військ із Січі. З 1686 року за умовами “Вічного миру” Запорізька Січ підпорядковувалася царю, що привело до обмеження зовнішньої політики, наступу на права Запорізької Січі.

Слайд 14

Закріплення Як складалися взаємовідносини між Запорізькою Січчю та Гетьманщиною? Як складалися взаємовідносини Запорізької Січі з Московською державою? Яка роль І. Сірка в історії Запорізької Січі?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України