X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Піонери-герої.

Завантажити презентацію

Піонери-герої.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПІОНЕРИ - ГЕРОЇ

Слайд 2

До війни це були найзвичайніші хлопчиська і дівчатка. Вчилися, допомагали старшим, грали, бегали-прыгали, розбивали носи і коліна. Їх імена знали тільки рідні, однокласники та друзі. ПРИЙШЛА ЛИХА ГОДИНА - ВОНИ ПОКАЗАЛИ, ЯКИМ ВЕЛИЧЕЗНИМ МОЖЕ СТАТИ МАЛЕНЬКЕ ДИТЯЧЕ СЕДЦЕ, КОЛИ РОЗГОРАЄТЬСЯ В НІМ СВЯЩЕННА ЛЮБОВ ДО БАТЬКІВЩИНИ І НЕНАВИСТЬ ДО ЇЇ ВОРОГІВ. Хлопчики і дівчатка. На їх малі плечі ляг-ла тяжкість знегод, лих, горя військових років. І не зігнулися вони під цією вагою, стали сильніші духом, мужніші, витрива-ліші.

Слайд 3

Маленькі герої великої війни. Вони билися поряд із старшими - батьками, братами. Билися всюди. На морі, як Боря Кулешин. У небі, як Аркаша Каманин. У партизанському загоні, як Льоня Голиков. У Брестській фортеці, як Валя Зенкина. У керченських катакомбах, як Володя Дубінін. У підпіллі, як Володя Щербацевич. І ні на мить не здригнулися юні серця!

Слайд 4

Їх дитинство, що подорослішало, було наповнене такими випробуваннями, що, придумай їх навіть дуже талановитий письменник, в це важко було б повірити. Але це було. Було в історії країни, було в долях її маленьких громадян - звичайних хлопчиків і дівчаток.

Слайд 5

Боря ЦАРИКОВ Павлуша АНДРЕЄВ Ліда ВАШКЕВИЧ Люся ГЕРАСИМЕНКО Валя ЗЕНКИНА Сашко КОЛЕСНИКОВ

Слайд 6

Її двічі страчували гітлерівці, і бойові друзі довгі роки вважали Надю загиблою. Їй навіть пам'ятник поставили. У це важко повірити, але, коли вона стала розвідницею в партизанському загоні "дядька Вані" Дьячкова, їй не було ще і десяти років. Маленька, худенька, вона, прикидаючись жебрачкою, бродила серед фашистів, усе помічаючи, усе запам'ятовуючи, і приносила в загін цінні відомості. А потім разом з бійцями-партизанами висаджувала в повітря фашистський штаб, пускала під укіс ешелон з військовим спорядженням, мінувала об'єкти.

Слайд 7

Перший раз її схопили, коли разом з Ванею Звонцовым вивісила вона 7 листопада 1941 року червоний прапор в окупованому ворогом Вітебську. Били шомполами, катували, а коли привели до рову - розстрілювати, сил у неї вже не залишалося - впала в рів, на мить, випередивши кулю. Ваня загинув, а Надю партизани знайшли в рові живою.

Слайд 8

Другий раз її схопили у кінці 43-го. І знову тортури: її обливали на морозі крижаною водою, випалювали на спині п'ятикутну зірку. Вважаючи розвідницю мертвою, гітлерівці, коли партизани атакували Карасеве, кинули її. Виходили її, паралізовану і майже сліпу, місцеві жителі. Після війни в Одесі академік В. П. Філатов повернув Наді зір. Через 15 років почула вона по радіо, як начальник розвідки 6-го загону Слюсаренко - її командир - говорив, що ніколи не забудуть бійці своїх загиблих товаришів, і назвав серед них Надю Богданову, яка йому, пораненому, врятувала життя. Тільки тоді і з'явилася вона, тільки тоді і дізналися люди, що працювали з нею разом, про те, якої дивної долі людина вона, Надя Богданова, нагороджена орденами Червоного Прапора, Вітчизняної війни 1 ступеню, численними медалями.

Слайд 9

11 червня 1944 року на центральній площі Києва були побудовані частини, що йшли на фронт. І перед цим бойовим ладом зачитали Указ Президії Верховної Ради СРСР про нагородження піонера Кости Кравчука орденом червоного прапора за те, що врятував і зберіг два бойові прапори стрілецьких полків в період окупації міста Києва. Відступаючи з Києва, два поранених бійця довірили Косте прапори. І Костя обіцяв зберегти їх. Костя Кравчук

Слайд 10

Спочатку закопав в саду під грушею: думалось, скоро повернуться наші. Але війна затягувалася, і, відкопавши прапори, Костя зберігав їх в сараї, поки не згадав про старий, покинутий колодязь за містом, у самого Дніпра. Загорнувши свій безцінний клад в мішковину, обвалявши соломою, він удосвіта вибрався з дому і з полотняною сумкою через плече повів до далекого лісу корову. А там, оглядівшись, заховав згорток в колодязь, засипав гілками, сухою травою, дерном. І усю довгу окупацію не піонер свій нелегкий караул біля прапора, хоча і потрапляв в облаву, і навіть біг з ешелону, в якому викрадали киян в Німеччину. Коли Київ звільнили, Костя, в білій сорочці з червоною краваткою, прийшов до військового коменданта міста і розвернув прапори перед тими, що побачили види та все ж здивованими бійцями. 11 червня 1944 знову сформованим частинам, що йшли на фронт, вручили врятовані Костею прапори.

Слайд 11

Білоруському школяру Марату Казею було трохи більше тринадцяти років, коли він пішов до партизанів разом зі своєю сестрою. Марат став розвідником. Пробирався у ворожі гарнізони, видивлявся, де розташовані німецькі пости, штаби, склади з боєприпасами. Відомості, які він доставляв в загін, допомагали партизанам наносити ворогові великі втрати. Як і Голиків, Марат висаджував в повітря мости, пускав під укіс ворожі ешелони. Марат Казей

Слайд 12

У травні 1944 року, коли Радянська Армія була вже зовсім близько і партизани повинні були ось-ось з нею з'єднатися, Марат потрапив в засідку. Підліток відстрілювався до останнього патрона. Коли у Марата залишилася одна граната, він підпустив ворогів ближче і висмикнув чеку.

Слайд 13

Марат Казей посмертно став Героєм Радянського Союзу.

Слайд 14

У свої 12 років Валя, тоді п'ятикласник Шепетівської школи, став розвідником в партизанському загоні. Він безстрашно пробирався в розташування ворожих військ, добував для партизан цінні відомості про пости охорони залізничних станцій, військові склади, дислокацію ворожих підрозділів. Не приховував своєї радості, коли дорослі брали його з собою на бойову операцію.

Слайд 15

На рахунку Вали Котика шість підірваних ешелонів ворога, безліч успішних засідок. Він загинув в 14 років в нерівному бою з фашистами. На той час Валя Котик вже носив на грудях ордени Леніна і Вітчизняної війни I сткпеню, медаль "Партизанові Вітчиз-няної війни" II ступеню. Такі нагороди зроби-ли б честь навіть командирові партизансько-го з'єднання. А тут хлопчак, підліток. Валентину Котику посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Слайд 16

Пам'ятник Валі Котику в Шепетівці.

Слайд 17

Незвично склалася партизанська доля шестикласника з села Погорільці Василя Коробка. Бойове хрещення він прийняв влітку 1941 року, прикриваючи вогнем відхід наших частин. Свідомо залишився на окупованій території. Одного дня на свій страх і ризик підпиляв палі моста. Перший же фашистський бронетранспор-тер, який заїхав на цей міст, рухнув з нього і вийшов з ладу. Потім Вася став партизаном. Василь Коробко

Слайд 18

У загоні його благословили на роботу в гітлерівському штабі. Там ніхто і подумати не міг, що мовчазний опалювач і прибиральник прекрасно запам'ятовує усі значки на ворожих картах і ловить знайомі з школи німецькі слова. Усе, що Вася дізнавався, ставало відомим партизанам. Якось карателі зажадали від Коробка, щоб він привів їх до лісу, звідки партизани робили вилазки. А Василь вивів гітлерівців до поліцейської засідки.

Слайд 19

У темряві карателі прийняли поліцаїв за партизан і відкрили по них вогонь, знищивши немало зрадників Батьківщини. Згодом Василь Коробко став відмінним підривником, взяв участь в знищенні дев'яти ешелонів з живою силою і технікою ворога. Він загинув, виконуючи чергове завдання партизан. Подвиги Василя Коробка відмічені орденами Леніна, Червоного Прапора, Вітчизняної війни I міри, медаллю "Партизанові Вітчизняної війни" I ступеню.

Слайд 20

Як і Василь Коробко, семикласник Вітя Хоменко робив вигляд, що прислуговує окупантам, працюючи в офіцерській їдальні. Мив посуд, топив плиту, протирав столи. І запам'ятовував усе, про що говорять офіцери вермахту, розслаблені баварським пивом. Віктор Хоменко

Слайд 21

Здобуті Віктором відомості високо цінувалися в підпільній організації "Миколаївський центр". Гітлерівці примітили тямущого розторопного хлопчика і зробили його посильним при штабі. Зрозуміло, партизанам ставало відомим усе, що містилося в документах, які потрапляли до рук Хоменка.

Слайд 22

Вітя загинув в грудні 1942 року, замучений ворогами, яким стало відомо про зв'язки хлопчика з партизанами. Незважаючи на найстрашніші тортури, Вітя не видав ворогам розташування партизанської бази, свої зв'язки і паролі. Вітя Хоменко посмертно удостоєний ордену Вітчизняної війни I ступеню.

Слайд 23

Про нього розповідали легенди: як Володя водив за ніс цілий загін гітлерівців, що вистежують партизан в кримських каменоломнях; як прослизав тінню повз посилені пости ворога; як міг запам'ятати з точністю до одного солдата чисельність відразу декількох гітлерівських підрозділів, розташованих в різних місцях. Володя Дубінін

Слайд 24

Володя був улюбленцем партизан, їх спільним сином. Але війна є війна, вона не щадить ні дорослих, ні дітей. Юний розвідник загинув, підірвавшись на фашистській міні, коли повертався з чергового завдання. Командувач Кримським фронтом, дізнавшись про загибель Володі Дубініна, віддав наказ нагородити посмертно юного патріота орденом Червоного Прапора.

Слайд 25

На згадку про юного піонера-героя в сквері Піонерів по вулиці В. Дубініна в Керчі відкритий пам'ятник. На пам'ятнику напис: "Героєві-піонерові В. Дубініну від піонерів і комсомольців м. Керчі".

Слайд 26

Миколаївський школяр Шура Кобер в перші ж дні окупації міста вступив в підпільну організацію. Його завданням була розвідка передислокації гітлерівських військ. Шура виконував кожне завдання швидко і точно. Коли в партизанському загоні вийшов з ладу радіопередавач, Шурі доручили перебратися через лінію фронту і зв'язатися з Москвою. Що таке перехід лінії фронту, знають тільки ті, хто це робив : незліченні пости, засідки, ризик потрапити під вогонь як чужих, так і своїх.