X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Герої Радянського союзу

Завантажити презентацію

Герої Радянського союзу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Герої Радянського союзу Дерев'янко Кузьма Миколайович

Слайд 2

Народився 14 листопада 1904 року в селі Косенівка на Уманщині у родині каменотеса. Восени 1912 року пішов у місцеву церковну школу, а в 1917 році на останні копійки батьки відрядили здібного хлопця навчання в першу українську гімназію імені Б. Грінченка в Умані. З третього класу через злидні він залишає гімназію.

Слайд 3

У 1922 році Кузьма вирушив на навчання у Київську військову школу. Згодом, після її розформування Дерев'янка разом з іншими найбільш здібними курсантами переводять для подальшого навчання у Харківську школу червоних старшин. Там він, зокрема, опановує японську мову. Служив Дерев'янко - відмінно вже через рік отримав першу нагороду – іменний портсигар. З 1933 року слухач спец факультету з підготовки воєнних розвідників у Москві, де він вивчає англійську та польську мови.

Слайд 4

Після навчання, з 1936 року виконував особливе завдання уряду – організував і керував перевальною базою на станції Сари-озек у Казахстані. За виконання цього завдання 1938 року він був нагороджений найвищим у СРСР орденом Леніна. Такої відзнаки в той час удостоювались одиниці.

Слайд 5

Учасник Радянсько-фінської війни 1939-1940, відзначений орденом Червоної зірки та позачерговим званням полковника. З початком Великої Вітчизняної війни 27 червня 1941року призначений начальником розвідувального відділу Північно-Західного фронту.4 травня 1942 року він отримує звання генерал-майора і призначається начальником штабу 53-ї армії Північно-Західного фронту.

Слайд 6

З грудня 1943 року Дерев'янко, як начальник штабу 57-ї армії, а потім – 4-ї гвардійської армії бере участь у битві за Дніпро. За ратні подвиги, високе військове мистецтво він був удостоєний звання генерал-лейтенанта (14.04.1945), найвищих державних нагород, зокрема став одним з небагатьох генералів, які були нагороджені всіма трьома орденами імені видатних полководців – Б. Хмельницького, Суворова і Кутузова.

Слайд 7

Коли настав час підписувати Акт капітуляції Японії, саме йому було доручено зробити це від імені СРСР, хоча до такої місії готувалися й інші. 2 вересня 1945 року відбулась заключна подія Другої Світової війни.

Слайд 8

30 грудня 1954 року Кузьма Миколайович Дерев'янко помер від раку. Похований у Москві на Новодівичому кладовищі.

Слайд 9

Указом президента України Віктора Ющенка 7 травня 2007 року Кузьмі Дерев'янко було посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “ Золота Зірка ”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України