X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Герої Радянського Союзу Дніпропетровщини"

Завантажити презентацію

"Герої Радянського Союзу Дніпропетровщини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Герої Радянського Союзу Дніпропетровщини

Слайд 2

Актуальність теми: В 2014р. Виконується 70 років з дня визволення українських земель від жорстоких лап окупантів; Ця війна була найкровопролитнішою і найжорстокішою з тих, які знає людство: - приблизно 5,3 млн. осіб загиблих українців; - 2,4 млн. українців було вивезено на примусову працю до Німеччини. Нові документальні джерела, дослідження вітчизняних і зарубіжних дослідників; Та найголовніше те, що і в наш час імена тих людей, подвиг яких з якихось причин залишився не поміченим; люди, які мешкають з нами поруч.

Слайд 3

Хронологічні рамки: ( 22 червня 1941р. – 9 травня 1945р.) Територіальні межі : - Охоплюють територію Дніпропетровської області, в сучасних кордонах; - Конкретно м. Марганець у сучасних межах;

Слайд 4

“ Тяжкі роки окупації ” 17 серпня 1941 року місто було окуповане німецькими військами; 907дня і ночі висіла над м. Марганцем темна ніч окупації; З початку окупації близько 500 родин було евакуйовані на схід СРСР; В будівлі колишньої дитячої поліклініки розташовувалося Гестапо; Фашисти замучили і розстріляли в Марганці понад 500 чоловік, тіла яких скидали поруч з будинком в яму (зараз на цьому місці братська могила у вигляді меморіалу з “Вічним вогнем"); В будівлі музичної школи було казино, де фашисти відпочивали і розважалися. За 2,5 роки окупації загинуло 665 мирних громадян та понад 2 тис військовополонених. За роки окупації жителям міста довелось проявити виключну мужність та витримку.

Слайд 5

Озираючись назад, ми завжди будемо пам'ятати тих, хто не щадив себе для перемоги над ворогом нашої Батьківщини. Георгій Жуков Йде з життя покоління героїв, воїнів, які захистили свою Батьківщину і європейські країни від фашизму. Але в пам'яті народній повинні залишитися імена і діяння Героїв Радянського Союзу, серед яких і наші земляки.

Слайд 6

Більше 79 років тому, 16 квітня 1934р., Засноване звання Героя Радянського Союзу. У роки війни понад 10 тисяч радянських солдатів і офіцерів були удостоєні цього вищого знака військової доблесті. У їх числі і жителі нашої області. За роки Великої Вітчизняної війни звання Героя Радянського Союзу було присвоєно 138-ми уродженцям і жителям Дніпропетровської області. Шістьом з них - двічі.

Слайд 7

Григорій Пантелійович Кравченко Василь Степанович Петров Павло Андрійович Таран Олексій Федорович Федоров Дмитро Борисович Глинка Брандис Анатолій Якович Двічі Герої СРСР, вихідці нашої області

Слайд 8

«Боротьба жителів м. Марганця з окупантами у ланах Червоної Армії.» Пилипенко П. С. Клєвакін Ф.С. Дончик В. Д із внучкою Катею біля «Вічного вогню» Гуськов О. О. та Васильєв І.К.

Слайд 9

« Марганецьке підпілля» Васильєва О. В. (по центру) Гуськов О. О. та Васильєв І.К. З перших днів Великої вітчизняної війни тисячі трудівників нашого міста стали на захист своєї Батьківщини. Серед них і подружжя Васильєвих, які підчас війни діяли в партизанських загонах на території Білорусії. Вони в двох були партизанами в загоні Руднєва С.В., який очолював партизанський загін в Сумській області. А жовтні 1941р. був об’єднаний з Путивльським загоном під командуванням Ковпака С. А.

Слайд 10

Фокін Андрій Петрович 22.08.1902 - 30.08.1980 Герой Радянського Союзу Герої СРСР - жителі міста Марганця: Фокін Андрій Петрович - командир 320-го гвардійського Прешовського стрілецького полку 129-ї гвардійської Житомирської Червонопрапорної стрілецької дивізії 1-ї гвардійської армії 4-го Українського фронту, гвардії полковник. Воював на Правобережній Україні, брав участь у визволенні Житомира та Бердичева.     Брав участь в наступальних Проскурівсько-Чернівецької та Львівсько-Сандомирської операції. Звільняв Закарпаття, Словаччину і східні райони Чехії.      Героїчно діяв в Східно-Карпатської, Західно-Карпатської і Моравська-Остравський                                               наступальних операціях.

Слайд 11

Пам'ятник Фокіну А.П. 29 червня 1945 гвардії полковнику Фокіну Андрію Петровичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» (№ 4236). нагороджений:    двома орденами Леніна (29.06.45; 05.47),   трьома орденами Червоного Прапора (09.02.44; 29.10.44; 03.11.44),   орденами Суворова 3-го ступеня (17.05.45),   Олександра Невського (14.08.44),   радянськими медалями,   а також нагороджений кількома орденами і медалями Чехословацької Соціалістичної Республіки.

Слайд 12

Киселенко Петро Євдокимович 01.08 1919-10.06.1975 Герой Радянського Союзу Киселенко Петро Євдокимович - заступник командира ескадрильї 237-го штурмового авіаційного полку 305-ї штурмової авіаційної дивізії 305-ї штурмової авіаційної дивізії 15-ї повітряної армії 2-го Прибалтійського фронту, старший лейтенант. З січня 1943 - на фронтах Великої Вітчизняної війни. Брав участь у боях на Південно-Західному, Донському, Воронезькому, 1-му, 2-му і 3-му Українських, 2-м і 3-му Білоруських фронтах 18 серпня 1945 за «виконання 106 бойових вильотів і проявлені при цьому мужність і героїзм» старший лейтенант Петро Киселенко був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» (№ 7989)

Слайд 13

Шануймо живих, пам'ятаємо загиблих! Прошла война, прошла страда, Но боль взывает к людям, Давайте, люди, никогда Об этом не забудем. Пусть память верную о ней Хранят… И дети нынешних детей, И наших внуков внуки… (А. Твардовський)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України