X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Карл Великий (742 - 814)

Завантажити презентацію

Карл Великий (742 - 814)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Цікаві факти з біографії ▲ Карл в молоді роки. Портрет XIX ст. Піпін III Короткий ► Карл Великий – другий правитель із франкської династії Каролінгів, названої на його честь (започаткував династію Піпін Короткий – батько Карла). Прізвисько “Великий” отримав у зв’язку зі своєю діяльністю,спрямованою на створення могутньої та сильної централізованої держави. Прославився служінням християнській церкві, покровительством культурі й просвіті. Його діяльність справила таке сильне враження на нащадків, що з того часу в багатьох країнах Європи правителів почали називати “королями” (від лат. форми його імені – “Carolus”). Упродовж усього Середньовіччя Карл Великий залишався ідеалом правителя. Його діяння оспівані у фольклорі, епічних творах, рицарській літературі тощо.

Слайд 3

Цікаві факти з біографії ▲ Карл з дружиною. Доньки короля прядуть шерсть. За життя батька не полишали рідної оселі. Ілюстрація XIII ст. Як будь-який франк, король захоплювався полюванням. Навіть в старості він по декілька місяців на рік проводив на полюванні в лісах Саксонії. Улюблена страва – смажене м’ясо. Не терпів пияцтва, був помірний в їжі. Був добре освіченою людиною для свого часу: читав і розмовляв латиною, розумів грецьку мову, знав напам’ять великі уривки з творів отців церкви, проте писати так і не навчився. Любив музику і володів даром красномовства. П’ять разів одружувався, мав 8 синів і 10 доньок. Жодна дочка не вийшла заміж. Вони стали жертвами батьківських амбіцій. Він не зміг знайти їм гідних наречених, оскільки рівним собі вважав лише візантійського імператора – спадкоємця слави і величі Римської імперії. ▲ «Підпис» Карла Великого. Знак із букв імені імператора виводив писар, а Карл ставив лише короткий штрих усередині ромба.

Слайд 4

Війни Карла Великого ▲ Бронзова статуетка, IX ст. Більшість життя Карл Великий провів у військових походах. Здійснив 53 походи у сусідні країни, 27 з яких очолював сам. Карл поставив своєю метою відродити Західну Римську імперію. Також вважав, що йому судилося бути опорою християнства, і коли він розширюватиме своє королівство, то цим самим розширюватиме й царство Боже. В результаті походів Карл Великий об’єднав під своєю владою більшу частину Західної Європи (території сучасних Німеччини, Франції, Італії та інших країн). У 800 році папа Лев III увінчав Карла імператорською короною. Карл Великий став першим імператором середньовічної Європи.

Слайд 5