X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Карло Коллоді «Пригоди Пінноккіо»

Завантажити презентацію

Карло Коллоді «Пригоди Пінноккіо»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Д А И Б В Ж Е З К А Б В Ж З Е К http://aida.ucoz.ru

Слайд 2

Мета уроку: удосконалювати вміння виразного читання та переказування послідовності подій, уміння вживати у мовленні образні вислови. Розвивати дослідницькі уміння. Виховувати почуття справедливості та відповідальності за свої вчинки. * *

Слайд 3

П а Б а і н у м н о р і о м а з к и т е к у і п і л н у о п о к 1.Читаемо склади. 2.Читаемо перші літери. Які слова утворилися? 3. Спробуйте за допомогою перших складів утворити слова.

Слайд 4

Карло Коллоді Carlo Collodi При народженні:Карло Лоренціні Carlo Lorenzini Дата народження:24 листопада 1826 Місце народження:Флоренція, Італія Дата смерті:26 жовтня 1890 Місце смерті:Флоренція Громадянство: Італія Рід діяльності:письменник, журналіст Жанр:Дитячі оповідання, казкиMagnum opus:«Пригоди Піноккіо»

Слайд 5

Піноккіо (іт. Pinocchio) — головний герой книги італійського письменника Карло Коллоді «Пригоди Піноккіо» (1883). Це оповідання стало найвідомішим твором дитячої літератури у Італії і згодом у всьому світі. Слово піноккіо (іт. pinocchio) на тосканському діалекті означало сосновий горішок. У казці Піноккіо — дерев'яна лялька, хлопчик з довгим носом, якого зробив з дерева столяр Джапетто. Як тільки лялька почала ходити, вона втекла з хати Джапетто до міста назустріч власній долі. Після різних пригод та зустрічей з шахраями Лисицею, Котом, Черапахою, Рибою-псом та доброю Феєю Піноккіо обертається у справжнього хлопця. З часу публікації оповідання у 1883 році Піноккіо став одним з найвідоміших казкових персонажів. Його образ має певне значення: кожен раз коли Піноккіо бреше у нього збільшується ніс і він обертається у хлопчика тільки тоді, коли допомагає іншим.Історія Піноккіо була перекладена багатьма мовами світу і адаптована в інших культурах. Найбільш відомими адаптаціями цього оповідання є Пригоди Цепфеля Керна німецького письменника Отто Бірбаума та Золотий ключик, або пригоди Буратіно російського письменника Олексія Миколайовича Толстого.

Слайд 6

Слайд 7

Біографія Олексія Толстого Олексій Костянтинович Толстой (1817 — 1875), російський письменник, граф. Ранні роки Народився у Петербурзі. Батько — граф Костянтин Петрович Толстой, мати — Ганна Олексіївна Перовськая, «вихованка» графа О. К. Розумовського, останнього гетьмана України[1]. Дитячі роки провів на Чернігівщині у маєтку матері. За допомогою друга Перовського — В. А. Жуковського — хлопчик був представлений теж восьмилітньому тоді спадкоємцеві престолу, згодом імператорові Олександру II, і був в числі дітей, що приходили до Цесаревича по неділях для ігор. Відносини, що таким чином зав'язалися, продовжувалися протягом всього життя Толстого. Творчість Крім інших творів, писав ліричні поезії на українські теми. Олексій Толстой клопотався за полегшення долі Т. Шевченка на засланні і сприяв його визволенню.

Слайд 8

Слайд 9

Первинне читання 1 частини. Словникова робота. Попрямував Шкода Безвихідь Шибеник Виразне Афіша Бідолашний Йолоп Розсудливіший Сольдо Прочитайте слова в колонках? Значення яких слів вам незрозуміле? Назвіть іменники, прикметники, дієслова.

Слайд 10

Читання “ланцюжком” Робота над змістом. Вибіркове читання. Вправи на розвиток швидкості читання. Знайдіть у тексті речення зі словами, які ви читали в колонках. Стислий переказ прочитаного. Порівняння казок.

Слайд 11

Не так давно американські археологи проводили розкопки в районі кладовища, де похований Карло Коллоді. Неподалік від його могили під невеличкою кам'яною плитою спочивав прах людини на ім'я Піноккіо Санчес. Коли жарти з приводу забавного збігу вичерпалися, археологи задумалися: а що це було? Тим більше, що якийсь Санчес виявився майже сучасником Лоренціні-Коллоді. І. .. зважилися таки на ексгумацію. Експертиза дала приголомшуючі результати: Піноккіо мав майстерно зроблені дерев'яні протези кінцівок і дерев'яну вставку носа. А на одному з протезів стояло клеймо майстра - «Карло Бестульджі». Приголомшені археологи кинулися ворушити архіви і церковні записи. І з'ясували: у сім'ї Санчес в 1760 році народився хлопчик. Роки йшли, він дорослішав, однак зовсім не підростав. Так і залишився карликом. У 18 років пішов барабанщиком на війну, а через 15 років повернувся повним калікою. Проте майстер - золоті руки Карло виготовив йому майстерні протези, і Піноккіо почав кар'єру на ярмарку, показуючи трюки і демонструючи своє дерев'яне тіло як диковинку. Саме тут, на ярмарку, він і знайшов свою смерть, розбившись під час демонстрації трюку.

Слайд 12

Вдячна всім я за урок, але ж є прохання : на наступний ви урок підготуйте самі все цікаве із казок “Пригоди Піноккіо “ та“ Золотий ключик, або пригоди Буратіно”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література