X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“ Чарльз Діккенс ” “ Пригоди Олівера Твіста ”

Завантажити презентацію

“ Чарльз Діккенс ” “ Пригоди Олівера Твіста ”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Автор: Н.В.Білецька Вчитель Лящівського НВК Чорнобаївського району Черкаської області

Слайд 2

Тема: “Пригоди Олівера Твіста” у творчій спадщині Ч.Діккенса. “Література має бути вірною народу, має пристрасно і ревно боротися за його прогрес благополуччя і щастя.” Ч.Діккенс

Слайд 3

Технологічний прийом “Лови помилку” Чарльз Діккенс увійшов у літературу як письменник-романтик. Письменник народився у місті Лендпорті у родині викладача університету. Під впливом діда Чарльз полюбив сцену, театральні вистави. У 1823 році Діккенси приїхали до Лондона, бо батько отримав підвищення. Маленький Чарльз працює 10 годин на добу, у кав’ярні помічником офіціанта. Чарльз отримав місце розсильного на пошті. На запрошення письменника Вашінгтона Ірвінга у 1842 році Діккенс виїхав до Канади. У 40-ві роки утверджується думка про те, що суспільство можна змінити шляхом залучення до революційної діяльності. Роман “Домбі і син” письменник любив понад усі свої твори. В останній період життя Діккенс здійснює тріумфальне турне Західною Європою. Зібрані гроші від благодійних вистав письменник витрачав на публікацію своїх книг. Діккенс помер у липні 1880 року.

Слайд 4

“Пригоди Олівера Твіста” 1838 р. Тема дитинства (“світ смутку і скорботи”) робітничий дім • сажотрус ферма • трунар притулок • на кораблі

Слайд 5

Різні видання роману Чарльза Діккенса “Пригоди Олівера Твіста”

Слайд 6

Слайд 7

“Олівер Твіст” мультфільм Опис фільма Олівер Твіст Олівер — маленька собачка. Його друзі: Плут, моторний і веселий заєць, і Чарлі — цокнуте порося, в голову якому попала блискавка. Феган — старий лис. Ненсі — хороша кицька. Аннушка — собачка благородних кровей, про яку ходять чутки, що вона — російська княжна у вигнанні!

Слайд 8

“Олівер!” (1968 р.) – музичний фільм виробництва Великобританії

Слайд 9

Дослідницька робота в групах І група Визначити наявні ознаки авантюрно-пригодницького роману в “Пригодах Олівера Твіста”. ІІ група Визначити наявні ознаки “роману-виховання” в “Пригодах Олівера Твіста”.

Слайд 10

Мій дім – моя фортеця. Англійська мудрість

Слайд 11

Історична довідка Закон про бідних виданий в Англії в 1834 році. З’явилися робітні будинки. Робітний дім (від англ. - workhouse) – благодійна установа в Англії, створена для надання допомоги нужденним у вигляді оплачуваної роботи при неодмінному проживанні в такому домі й підпорядкуванню його внутрішньому уставу. Внутрішній порядок мало чим відрізнявся від в'язничного. Існувала система заохочень і покарань: за порушення дисципліни могли призначити додаткові роботи, також практикували тілесні покарання, карцер, обмеження в їжі.

Слайд 12

Бесіда за змістом І-ІХ розділів Які труднощі спіткали Олівера під час подорожі до Лондона? Чим вразив Олівера молодий джентльмен, з яким зустрівся герой подорожі? Що незвичайного спостерігає Олівер Твіст у поведінці і звичаях Феджіна та його вихованця? Чому Олівер потрапляє під суд? Хто такий Сайкс? Що в його образі викликає страх? Яку роль зіграла Ненсі в тому, що герой знову опинився в банді Феджіна? Чому Ненсі стала на захист Олівера?

Слайд 13

Есе , есе й (фр. essai — спроба, начерк) — невеликий за обсягом прозовий твір, що має довільну композицію і висловлює індивідуальні думки та враження з конкретного приводу чи питання і не претендує на вичерпне і визначальне трактування теми; це жанр, який лежить на перетині художньої та публіцистичної (часом науково-популяризаторської) творчості. Хоча художні тексти в стилі есе відомі з часів античності, появу цього жанру пов'язують з ім'ям Мішеля Монтеня, який з 1572 року й до кінця життя працював над своїм найбільшим літературним твором, що мав назву "Essai". Визначальні риси есе Визначальними рисами есе, як правило, є незначний обсяг, конкретна тема, дана в підкреслено вільному, суб'єктивному її тлумаченні, вільна композиція, парадоксальна манера мислення. Як правило, есе виражає нове, суб'єктивне слово про щось.

Слайд 14

Завдання Написати есе: що дізналися з теми; поставити запитання про те, що залишилось незрозумілим

Слайд 15

Дякую всім за роботу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література