Чарльз Діккенс “Пригоди Олівера Твіста”
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема: Портрет на фоні історії та літератури Зображення якого міста ви бачите? Які відомі архітектурні пам’ятки вказують що це Лондон?
ГАЛЕРЕЯ ПОРТРЕТІВ ЧАРЛЬЗА ДІККЕНСА Ця людина дивовижно опанувала складне мистецтво любові до людей. М.Горький
Народився 7 лютого 1812 року в Лендпорті, поблизу Портсмута. У 1814 році Діккенси оселилися у невеличкому місті Чатемі, де для майбутнього романіста розпочались роки навчання.
Коли Діккенсу виповнилося 10 років, його родина, рятуючись від кредиторів, переїхала до Лондона, де незабаром його батько опинився в борговій в’язниці.
Любив блукати вулицями Лондона. Звичайно, то були брудні і занедбані квартали для бідних. Тут Чарльз глибше пізнав ціну людських страждань.
Протягом 3 років юнак служив у судовій конторі, а потім у колегії адвокатів. Там він ще глибше пізнав життя. Незадоволений своєю посадою Діккенс вирішив стати парламентським репортером. На початку 40-х років двічі побував у США.
Останні роки свого життя Діккенс невтомно працював. 9 червня 1870 після крововиливу в мозок письменник помер.
Період з 1837 до 1901; Названо на честь королеви Вікторії; Швидкий розвиток індустрії політичне піднесення імперії; Моральна характеристика доби вислів у кожного “є свій скелет у шафі”.
Вікторіанство – особлива система соціально-моральних цінностей у Великій Британії в другій половині ХІХ ст., яка будується на надмірній зосередженості на етичних і релігійних проблемах, схильності до моралізаторства. Скелет у шафі – щось таке, про що краще помовчати.
Творчість Чарльза Діккенса 1833-1841 “Нариси Боза” “Посмертні нотатки Піквітського клубу” “Пригоди Олівера Твіста” “Життя і пригоди Ніколса Нікльбі” Закордонні подорожі – Італія, Швейцарія, Франція, США “Американські замітки” “Картини Італії” “Мартін Челзвіт” Кінець 40-х – 50-ті рр “Домбі і син” “Девід Коперфільд” “Маленька Доріт” “Великі часи”
1918р “Різдвяна після в прозі” О.Кривичик 1924р “Різдвяна ніч” В.Черняхівська “Посмертні нотатки Піквітського клубу” М.Іванова 1930р “Олівер Твіст” А.Сельський “Повість по двоє міст” М.Сагарда “Тяжкі часи” К.Шмиговський “Домбі і син” М.Іванова 1963р “Олівер Твіст” В.Черняхівська О.Тереха 1970р “Тяжкі часи” Ю.Лісняк 1986р “Велике сподівання“ Р.Доценко
Психологічний портрет Чарльз Діккенс реаліст енергійний цілеспрямований співчутливий до страждання бідних чудовий гумор гуманіст громадський діяч письменник
Дати розгорнуту відповідь на запитання:”Чому Діккенса називають “The Great Commoner of English Letters” (великий народний письменник Англії)?
Схожі презентації
Категорії