X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
В чому сенс життя?

Завантажити презентацію

В чому сенс життя?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ Ключове питання: в чому сенс життя? Мета: узагальнити та повторити вивчений матеріал з зарубіжної літератури; формувати вміння самостійно мислити й обгрунтовувати свою думку; виховувати уявлення про справжні й несправжні життєві цінності, прагнення до самореалізації. Обладнання: електронні ілюстрації до текстів.

Слайд 2

Тематичні питання. Сенс життя : - в неперевершеній силі кохання; - в золоті; - у використанні інших людей в своїх цілях; - у пошуках краси; - у вірі в Бога; - у створенні ілюзорного щастя;

Слайд 3

ЩАСТЯ Примарна мрія – право на щастя... Це притаманне кожній людині, Але бажання вже надто часто Такі свавільні, такі злочинні. Для когось золото – щастя найбільше, Для когось – розум, для когось – правда. Хтось ощаслививсь і власним віршем, Хтось у пияцтві знайшов розраду. Для когось щастя – жіноча врода, Для когось – знати, що ти кохана, Для когось щастя, що поряд ходим, Хай навіть ятрим болючу рану. Для когось щастя – до знань дорога, Хтось уподобав тихі пенати. Для когось щастя – вірити в Бога, Для когось – просто щастя не знати.

Слайд 4

Романс, написаний на вірш Пастернака „Зимова ніч” Мело, мело по всій землі, мело,сніжило. Свіча горіла на столі, свіча горіла. Злітався сніг і вирував перед шибками, Так влітку на вогонь мошва летить роями Ліпила віхола на склі кружки і стріли Свіча горіла на столі, свіча горіла. І протяг тіні хилитав і мимоволі Схрестились руки і уста схрестились долі І черевички з ніг самі упали м`ко. І віск із нічника слізьми на плаття капав Все поглинала на землі хуртеча біла Свіча горіла на столі, свіча горіла На свічку дихала імла й спокуси сила Хрестоподібно підняла,як ангел, крила . І доки хуга по землі мела.сніжила, Свіча горіла на столі, свіча горіла.

Слайд 5

Сенс життя – у неперевершеній силі кохання. ШЕКСПІР Take all my love, my love, Yea, take them all; What hast thou them more Then thou hadst before? No love, my love, That thou mayst true love call; All mine was thine before Thou hadst this more. Then if for my love Thou my love receivest, I cannot blame thee For my love thou usest; But yet be blamed, If thou thyself deceives By willful taste of what Thyself refusest.

Слайд 6

Сенс життя – у неперевершеній силі кохання. Все страсти, все любви мои возьми – От этого приобретёшь ты мало. Всё, что любовью названо людьми , И без того тебе принадлежало. Тебе, мой друг, не ставлю Я в вину, Что ты владеешь тем, Чем я владею. Нет, я в одном тебя лишь Упрекну, Что пренебрёг любовью Ты моею.

Слайд 7

Основні положення, так би мовити, „філософії золота” Гобсека: - Золото – ось духовна суть усього теперішнього суспільства. - А хіба можуть у чомусь відмовити тому, в кого в руках мішок золота? - З усіх земних благ є тільки одне, досить надійне, щоб людина прагнула його. Це – золото.В золоті втілено всі людські сили. - Гонор – це завжди наше „я”. А що може вдовольнити гонор? – Золото!

Слайд 8

Оноре де Бальзак “Гобсек”.

Слайд 9

Життєві позиції з п`єси Бернарда Шоу „Пігмаліон”. Сенс життя квіткарки Елізи в тому, щоб нею захоплювались, кохали і поважали. Позиція Хіггінса – цілковита протилежність, для нього Еліза – це всього-навсього вдалий експеримент.

Слайд 10

Сенс життя - у пошуках краси. Оскар Уайльд “Портрет Доріана Грея”. Краса – це поза всякими сумнівами, їй дано божественне право на верховенство. Вона робить принцами тих, хто її має.

Слайд 11

ВІРШІ УЧНІВ ЛІЦЕЮ. Ты загнан в клетку, больше – ничего. Ты загнан в клетку жизни – вот и всё. Тебе не важно, как живёт весь мир Ведь ты устал от всех жестоких сил. Ты будто в коконе – навек закрыт от всех. Но разве чувствуешь себя ты человеком? Откройся миру, пока ещё не поздно. Откройся, если сможешь ты. Тогда, возможно, воплотятся все детские наивные мечты.

Слайд 12

А може сенс життя у вірі в Бога? Райнер Марія Рільке “Згаси мій зір – я все ж тебе знайду”. Згаси мій зір – Я все ж тебе знайду, Замкни мій слух – Я все ж тебе почую, Я і без ніг до тебе домандрую, Без уст тобі обітницю складу. Відломиш руки – я тоді тебе Впіймаю серцем Наче між долонь, А спиниш серце – мозок запульсує: Коли ти вкинеш мозок мій в огонь, Тебе в крові палючій Понесу я.

Слайд 13

Слайд 14

А може, сенс життя –у створенні ілюзорного щастя? П`єса Ібсена „Ляльковий дім”. Я не лялька, я – людина. Та часто так буває у житті, що правила встановлюють єдині, ті, у кого влада й гроші на меті!

Слайд 15

Коли справді можна, Авве Отче, ти цю чашу мимо пронеси. Б.Пастернак

Слайд 16

Когда мы осмыслим свою роль на Земле, пусть самую скромную и незаметную, тогда лишь мы будем счастливы. А. Сент-Экзюпери

Слайд 17

Понятие «счастье» и понятие «смысл жизни» нельзя отделить друг от друга, как следствие от причины и наоборот. Ю.В.Бондарев

Слайд 18

В поисках смысла чужой жизни можно иногда обрести значение своей. А.Б.Подводный

Слайд 19

Плохо, если у человека нет чего-нибудь такого, за что он готов умереть. Л.Н.Толстой

Слайд 20

Если у тебя нет врагов, значит – счастье от тебя отвернулось. Т.Фуллер

Слайд 21

Это счастье – Человеку встретить Человека. И.Н.Шевелёв

Слайд 22

Счастье увеличивается от того, что им делишься с другими. Ж.О.Ламетри

Слайд 23

Счастье легче пуха. Нельзя его удержать. Несчастье тяжелее всей земли, Нельзя его обойти. Кит.

Слайд 24

Настоящую цену счастья узнают лишь тогда, когда оно уже исчезло. Д.Зандерс

Слайд 25

Это тоже счастье – не понимать своего несчастья. И.Н.Шевелёв

Слайд 26

Уметь наслаждаться прожитой жизнью –значит жить дважды. Марциал

Слайд 27

Легко стать учёным, трудно стать человеком. Туркм.

Слайд 28

Жизнь слишком коротка, чтобы позволять себе прожить её ничтожно. Б.Дизраэли

Слайд 29

Когда человек не знает, к какой пристани он держит путь, для него ни один ветер не будет попутным. Сенека Младший

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота