X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пам'ятники Шевченку у світі

Завантажити презентацію

Пам'ятники Шевченку у світі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Пам’ятники Т.Г.Шевченку у світі Т.Г.Шевченко – forever!

Слайд 2

Аргентина Пам'ятник Тарасові Шевченку в Буенос-Айресі було відкрито в 1971 році на замовлення Української Громади Аргентини на знак подяки за наданий притулок українським мігрантам Пам'ятник Тарасу Шевченку в районі Палермо, Буенос-Айрес.

Слайд 3

Бразилія У Бразилії, де проживають компактні групи українських емігрантів та їхніх нащадків, зокрема в штаті Парана встановлено три пам'ятника Т. Г. Шевченку — в містах Прудентополісі, Куритибі та Порту-Алегрі

Слайд 4

Бразилія Пам'ятник Т. Г. Шевченку в Куритибі — бронзова фігура поета у повний зріст на гранітному постаменті, був встановлений 29 жовтня 1967 року. Автор — скульптор Шарл Андре.

Слайд 5

Греція 6 березня 2010 року в афінському передмісті Зографу відкрили пам'ятник Тарасу Шевченку. Пам'ятник Кобзарю був збудований на кошти меценатів. Відкриття пам'ятника привітав Президент України Віктор Янукович Вперше в столиці Греції Афінах відкриття пам'ятника Тарасові Шевченку відбулося в рамках Днів України в Греції й було приурочене до 192-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря (9 березня 2006 року). На той момент пам'ятник став 45-им монументом Тарасові Шевченку, відкритим за кордоном

Слайд 6

Грузія Пам'ятник було відкрито 2 березня 2007 року. У відкритті брали участь Президент України Віктор Ющенко та Президент Грузії Михаїл Саакашвілі. Глави держав заклали у фундамент пам'ятника капсулу з землею з села Моринці Черкаської області, де народився Тарас Шевченко.

Слайд 7

Данія У вересні 2010 року в столиці Данського Королівства відбулось урочисте відкриття бюста національного поета України, що став першим і допоки єдиним пам'ятником Шевченкові у Скандинавії. Встановлення пам'ятника Шевченкові ініціювали українська амбасада в Копенгагені та дансько-українське товариство, основне фінансування проекту взяв на себе колишній посол України в Данії Павло Рябикін, частково витрати здійснені за рахунок приватних пожертв найстарішого ветерана УПА в Скандинавії Петра Балицького та Івана Нестера. Автор монумента — український скульптор Сергій Богуславський, що мешкає в Копенгагені Погруддя Шевченка в Копенгагені (2010)

Слайд 8

Італія Оригінальний пам'ятник у Римі, де Т. Г. Шевченка зображено в ролі римського патриція, урочисто відкрито 1973 року перед греко-католицьким собором Святої Софії; автор — італійський скульптор У. Мацеї.

Слайд 9

Канада У Вінніпезі є два пам'ятника Тарасу Шевченку: монумент біля провінційного парламенту, відкритий у 1961 році, та скульптура у парку скульптур Лео Мола. Автором обох є канадський скульптор українського походження Лео Мол (Леонід Молодожанин).

Слайд 10

Канада Пам'ятник Шевченкові в Оттаві відкритий 26 червня 2011. Пам'ятник роботи канадського скульптора українського походження Лео Мола. Віктор Ющенко виступає перед пам'ятником Тарасу Шевченку біля Парламенту Манітоби.

Слайд 11

Парагвай Погруддя Тарасові Шевченку було відкрито під час проведення Тижня українського мистецтва та культури в Енкарнасіоні 15 листопада 1976. Президент Альфредо Стресснер відкривав погруддя на площі Плаза де Армас у присутності гостей не лише з Парагваю, а також з українських товариств Аргентини, Бразилії, Сполучених Штатів та Канади.

Слайд 12

Польща Пам'ятник Тарасові Шевченку в Варшаві Відкритий за участю міністрів закордонних справ України та Польщі Анатолія Зленко та Влодзімежа Цімошевича 13 березня 2002 року у сквері його ж імені на перетинанні вулиць Спацерова, Говорка і Хотиньська.

Слайд 13

Сполучені Штати Америки Пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку у Вашингтоні створив скульптор із українським корінням Леонід Молодожанин. Відкриття відбулося 27 червня 1964 року в присутності понад ста тисяч людей, відтоді 27 червня вважається українським днем в США. Розташований пам'ятник між вулицями, де міститься чимало посольств. Пам'ятник Шевченкові в Клівленді (Огайо) знаходиться в Українському саду. Бронзовий бюст поета роботи скульптора Олександра Архипенка встановлений у 1940 році коштом Українських злучених організацій

Слайд 14

Франція Париж — урочисто відкрито радянським посольством 1978 року на бульварі Сен-Жермен у скверику, який отримав ім'я Т. Шевченка. Автор пам'ятника-погруддя — київський скульптор М. Лисенко. У Києві існує копія цього монументу — у подвір'ї Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Тулуза (побратим Києва) — відкрито 1971 року в районі Бельфонтен; автор — французький скульптор А. Алас (на жаль, риси Шевченка передані не точно)

Слайд 15

Чехія 25 березня 2009 року у Празі на площі Кінських Президент України Віктор Ющенко під хорове виконання пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» відкрив пам'ятник Тарасові Шевченку.

Слайд 16

Угорщина Відкрито пам'ятник 11 липня 2007 року у Будапешті. У відкритті брали участь Президент України Віктор Ющенко та Президент Угорської Республіки Ласло Шойом з дружинами. Автор пам'ятника — Іван Микитюк. Пам'ятник вилито з бронзи, загальна висота — 3 метри.

Слайд 17

У травні 2009 року у центральному парку столиці Македонії місті Скоп'є, розташованому просто напроти національного парламенту республіки, урочисто встановили бронзового Кобзаря. Автор бюста — відомий македонський скульптор, академік Томе Серафімовський. Республіка Македонія

Слайд 18

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Баку відкрито 30 червня 2008 року за участі голів держав України та Азербайджану. Автор пам'ятника — член Національної спілки художників України Ігор Гречаник Азербайджан

Слайд 19

Тарас Шевченко – forever!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота