X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
В світі рослин

Завантажити презентацію

В світі рослин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гра “ В світі рослин ” Налисник Г.П.

Слайд 2

Правила гри Для відповіді 1 гравець кожної команди піднімає картку з відпові-дним номером. Якщо відповідь пра-вильна,він отримує фішку-листочок. Дві команди, які набрали протягом гри найбільше листочків, виходять у фінал. Налисник Г.П.

Слайд 3

Перший тур Казковий марафон Що дід посадив, а витягнути не зміг? а) ріпку; б) моркву; ) редиску; г) буряк. З якої зернини народилася Дюймовочка? а) із жита; б) з гречки; в) з кукурудзи; г) з ячменю. Чим мачуха отруїла Білосніжку? а) грушею; б) сливою; в) вишнею; г) яблуком. Яке поле охороняли брати в казці “Горбоконик” а) рисове; б) пшеничне; в) гречане; г)конопляне. Налисник Г.П.

Слайд 4

Який овоч Фея перетворила на карету для Попелюшки? а) кабачок; б) кавун; в) гарбуз; г) перець. Тридцять кущів якої рослини мала посадити Попелюшка? а)ромашки; б)айстри; в) троянди; г) півонії. За якими квітами послала мачуха нерідну дочку взимку до лісу? а) конваліями; б) підсніжниками; в) пролісками; г) медунками. З чого Еліза з казки “ Дикі лебеді ” плела сорочки для братів? а) із деревію; б) з подорожника; в) з м”яти; г) з кропиви. Налисник Г.П.

Слайд 5

Другий тур Овочі і фрукти 1 2 3 4 5 1. Який овоч в перекладі з перської означає “ синій помідор “? Баклажан – 1 2. Потрапивши до Франції, цей овоч дуже полюбився французам, які стали його називати “ яблу- ком любові ”. Помідор – 2 3. Цей овоч люди їдять недозрілим. Огірок – 5 4. На Русі цей овоч довго не сприймали як їстівний і називали “ чортовим яблуком ”. Картопля - 3 5. Назва цього овоча прийшла до нас від французів. На Русі подібний коренеплід , але іншого кольору , був улюбленою стравою. Їли цей овоч із квасом, і з олією, і просто так. Редька – 4 Налисник Г.П.

Слайд 6

1 2 3 4 5 Я стверджую, що все це належить до городини. Підніміть картку, якщо це не так. Не так. Яблуко - 2 Налисник Г.П.

Слайд 7

Третій тур Що зайве? 1 2 3 4 5 Я стверджую, що все це кущі. Підніміть картку, якщо це не так. Не так . Вишня - 1 Налисник Г.П.

Слайд 8

Четвертий тур Світ рослин 1 2 3 4 5 Ця рослина невибаглива. Стародавні греки називали її “ петроселин ”,що в перекладі означає “ кам”яна селера ”. Петрушка – 1 У давнину цього дерева не існувало зовсім. Його вивели люди шляхом схрещування аличі та терену. Слива – 4. Червоношкірі індіанці прозвали цю рослину “слідом білої людини”, бо липке насіння цієї рослини прикле- ювалося до чобіт і таким чином розносилося. Подорожник – 2 Колосся цієї рослини схоже на житнє, але тільки зовні.Розростається вона в усі боки кореневими пагонами . Вони наскрізь проколюють картоплину, моркву,буряк, що опиняються на шляху. Пирій – 3 Просо прийшло до нас з глибокої давнини. Але його просто так не їдять - з нього роблять крупу. Як називається ця крупа? Пшоно -5 Налисник Г.П.

Слайд 9

П”ятий тур Ягоди та фрукти 1 2 3 4 5 Давні римляни називали цей фрукт вірменським яблуком. Наукова назва цього плода означає “скоростиглий”,тому що він визріває набагато раніше від інших фруктів. Абрикос -3 У перекладі з латинської означає “ведмежа гора”. А як українською ми називаємо довгасті червоні ягоди,які ростуть на жахливо колючому чагарнику? Барбарис -4 Ягода – символ України. Калина -1 Ця ягода – близький родич малини, тільки колір її чорний, а кущ,на якому вона росте – колючий. Ожина – 5 Це болотна ягода . Її люблять журавлі та інші болотні птахи. Журавлина - 2 Налисник Г.П.

Слайд 10

Фінал Протягом 1 хвилини скласти якомога більше слів із слова В І К Т О Р І Я Вітя, Віктор, яр, рік, кіт, кріт, якір, торік, рот, кір, вір, явір, тік, Кіра, Кіров (15). Підсумок гри. Нагородження переможців. Налисник Г.П.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство