X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Найвідоміші Пам’ятники Тарасові Шевченку у світі"

Завантажити презентацію

"Найвідоміші Пам’ятники Тарасові Шевченку у світі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Найвідоміші Пам’ятники Тарасові Шевченку у світі Підготувала Рибак Вікторія, 7 клас

Слайд 2

Україна, Київ Пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку в Києві в Шевченківському парку.

Слайд 3

Азейбарджан, Баку Баку. Пам'ятник Тарасу Шевченку в Баку відкрито 30 червня 2008 року за участю голів держав України та Азербайджану. Автор пам'ятника — член Національної спілки художників України Ігор Гречаник.

Слайд 4

Аргентина, Буенос-Айрес. Пам'ятник Тарасові Шевченку в Буенос-Айресі було відкрито в 1971 році на замовлення Української Громади Аргентини на знак подяки за наданий притулок українським мігрантам.

Слайд 5

Білорусь, Мінськ Пам'ятник Тарасу Шевченкові в білоруській столиці (і перший за часом встановлення в цій країні) розташований у Степановському саду, поруч з новобудовою Посольства України в Республіці Білорусь. Пам'ятник є подарунком Києва й був урочисто відкритий 23 квітня 2002 року в ході Днів Києва в Мінську.

Слайд 6

Бразилія, Куритиба Пам'ятник Т. Г. Шевченку в Куритибі — бронзова фігура поета у повний зріст на гранітному постаменті, був встановлений 29 жовтня 1967 року

Слайд 7

Греція, Афіни Уперше в столиці Греції Афінах відкриття пам'ятника Тарасові Шевченку відбулося в рамках Днів України в Греції й було приурочене до 192-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря (9 березня 2006 року). На той момент пам'ятник став 45-им монументом Тарасові Шевченку, відкритим за кордоном.

Слайд 8

Грузія, тбілісі Пам'ятник було відкрито 2 березня 2007 року. У відкритті брали участь Президент України Віктор Ющенко (який перебував з офіційним візитом у Грузії) та Президент Грузії Михаїл Саакашвілі. Глави держав заклали у фундамент пам'ятника капсулу з землею з села Моринці Черкаської області, де народився Тарас Шевченко.

Слайд 9

Данія, Копенгаген У вересні 2010 року в столиці Данського Королівства відбулось урочисте відкриття бюста національного поета України, що став першим і допоки єдиним пам’ятником Шевченкові у Скандинавії.

Слайд 10

Італія, Рим Оригінальний пам'ятник, де Т. Г. Шевченка зображено в ролі римського патриція, урочисто відкрито 1973 року перед греко-католицьким собором Святої Софії. На жаль, фотографія відсутня.

Слайд 11

Канада, вінніпег У Вінніпезі є два пам'ятника Тарасу Шевченку: монумент біля провінційного парламенту, відкритий у 1961 році

Слайд 12

Китай, пекін 8 серпня 2008 року у Пекіні у парку Чаоян відкрито пам'ятник Шевченку, єдиний не лише в Китаї, але й в усьому азіатсько-тихоокеанському регіоні. Скульптор — Юань Сікунь.

Слайд 13

Куба, гавана . У квітні 1999 року в столиці Куби місті Гавані відбулось урочисте відкриття пам'ятника Т. Г. Шевченку.

Слайд 14

Литва, вільнюс Пам'ятник — погруддя на постаменті встановлено 2001 року.

Слайд 15

Польща, варшава Пам'ятник Тарасові Шевченку в Варшаві Відкритий за участю міністрів закордонних справ України та Польщі Анатолія Зленко та Влодзімежа Цімошевича 13 березня 2002 року у сквері його ж імені на перетинанні вулиць Спацерова, Говорка і Хотиньська.

Слайд 16

Росія, москва Пам'ятник Тарасу Шевченку у Москві — роботи українських скульпторів М. Грицюка, Ю. Синькевича, А. Фуженка та архітекторів А. Сницарєва і Ю. Чеканюка був урочисто відкритий у Москві 10 червня 1964 року з ініціативи Микити Хрущова.

Слайд 17

Сполучені Штати Америки, Вашингтон пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку у Вашингтоні створив скульптор із українським корінням Леонід Молодожанин.

Слайд 18

Франція, париж урочисто відкрито радянським посольством 1978 року на бульварі Сен-Жермен у скверику, який отримав ім'я Т. Шевченка

Слайд 19

Використані ресурси Українська література від michel corporation презентація 2 Michel corporation M с

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література