X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Слова з прямим і переносним значенням

Завантажити презентацію

Слова з прямим і переносним значенням

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зірвавши саван, степ сміється, Гуляє хвиля по лугах. Вінком веселим хмара в’ється, З таємним окликом несеться Під сонцем перша зграя птах… Саван – одяг з білої тканини Вжито в переносному значенні…

Слайд 2

Пряме і переносне значення слів Степ сміється, як дитина. Хвиля гуляє, як кішка. Хмара в'ється, як змія. Що відбувається? Дія з живого предмету переноситься на неживий.

Слайд 3

До мого вікна Підійшла весна, Розтопилася на шибці Квітка льодяна. Крізь прозоре скло Сонечко зайшло І поклало теплу руку На моє чоло. Видалось мені, Що лежу я в сні, Що співає мені мати Золоті пісні, Що мене торка Ніжна і легка, Наче те весняне сонце, Мамина рука. Підійшла весна – підійшла жінка. Розтопилася квітка – розтопилася крига. Сонечко зайшло – дитина зайшла. Золоті пісні – золоті прикраси.

Слайд 4

Ходить вечір на долині В синій-синій сорочині. І приносить сни казкові, І співає колискові. Настелю в колиску м'яти, Стану діток колихати.

Слайд 5

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова