X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Золота Шевченкіана Гусятинщини

Завантажити презентацію

Золота Шевченкіана Гусятинщини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Благословенна най буде година, І тая хата, і село, Що Україні принесло З великих найбільшого сина… Б. Лепкий ( “ Краківські вісті ” 10 березня 1940р. ) ГУСЯТИНЩИНА історичний зв'язок мистецькі джерела генеалогічні корені

Слайд 2

Золота Шевченкіана Гусятинщини Д. Лукіянович І. Пулюй Б. Лепкий І. Бандурка Д. Січинський Д. Макогон В. Бардачевський

Слайд 3

Богдан Лепкий ( 02.11.1872, с. Крогулець, Гусятинський р-н, Тернопільська обл.) Видатний діяч української культури, відомий поет-лірик, прозаїк-белетрист, автор емігрантського гімну. Один із найбільших на Західній Україні шевченкознавців 1902 р. – під псевдонімом Ярослав Марченко видав сценічний пролог “ На Тарасовій могилі ” 1918 р. – видав брошуру про Кобзаря та його творчість 1919-1920 рр. – підготував до друку зібрання творів Т. Шевченка у п'яти томах перекладав вірші Тараса Шевченка польською мовою намалював декілька варіантів портретів Тараса Шевченка (збереглися в краківському архіві) Два суттєвих штрихи: у березні 1914 року серед почесних гостей на шевченківському вечорі у Кракові були В. І. Ленін і Б. С. Лепкий; 7 липня 1917 року Богдан Лепкий виступив на концерті у Відні на честь Тараса Шевченка. Тоді ця промова вийшла окремою брошурою під назвою “ Прийди до нас ”.

Слайд 4

Денис Січинський ( 1865 , с. Клювинці, Гусятинський р-н, Тернопілька обл.) Український композитор, хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог. Автор музики до пісні “ Мир вам, браття, всі приносим ” на вірші о. І. Гулашевича, який у 1848 році Головна Руська Рада прийняла за гімн галичан-русинів. жанр сольової пісні займає найважливіше місце у творчості Січинського. Початком у цьому жанрі було звернення до історичної тематики. Ще у 1888 році виникла пісня “ У гаю, гаю ” на текст з “Гайдамаків” Тараса Шевченка. та найбільш цінним є внесок Січинського у вокальний жанр. Почавши від хорових обробок народних пісень, композитор поступово переходить до написання цілої низки хорових мініатюр на тексти Т. Г. Шевченка ( найоригінальніша кантата “ Лічу в неволі ” (1902р.) )

Слайд 5

Іван Бандурка 1954, с. Яблунів, Гусятинський р-н, Тернопільська обл. Український публіцист, літератор, педагог, громадський діяч. Член НСЖУ (1995р.) У публіцистичному нарисі “ Тарас Шевченко й козацтво ” досліджує факти з життя й боротьби нашого земляка Северина Наливайка у творчості Т. Г. Шевченка. вперше Тарас Шевченко звертається до образу Северина Наливайка в поемі “ Тарасова ніч ” ( вперше опублікована у “ Кобзарі ” 1840 р.); Потім образ Наливайка зустрічаємо в поемі “ Гайдамаки ” 1841р.; трагедії “ Никита Гайдай ”; драмі “ Назар Стодоля ”; поезії “ У неділеньку, у святую ” (де Кобзар змалював картину обрання Наливайка гетьманом)