X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тема. Влада золота та її філософія в повісті “ Гобсек ”. Романтичні й реалістичні риси Гобсека.

Завантажити презентацію

Тема. Влада золота та її філософія в повісті “ Гобсек ”. Романтичні й реалістичні риси Гобсека.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гроші – головний закон світу. Бальзак.

Слайд 2

Слайд 3

Дайте відповіді на запитання. Заповніть таблицю ( див. далі) 1. Звернiть увагу на деталi портрета Гобсека: волосся, риси обличчя, очi , нiс , голос. Якi порiвняння використовує Бальзак, описуючи зовнiшнiсть свого героя? 2. Знайдiть у текстi приклади використання деталей побуту як засобу проникнення у внутрiшнiй свiт героя. Зачитайте описи помешкання Гобсека. Як iнтер’єр характеризує героя? 3. Що означас iм’я Гобсек у перекладi? Опишiть спосiб життя Гобсека i доведiть, що iм’я персонажа вiдповiдає його сутностi. Яка пристрасть визначає логiку вчинкiв героя? 4. Розкажiть передiсторiю героя. Як “романтична бiографiя” лихваря розкриває його характер?

Слайд 4

Прізвище Портрет Інтер'єр Самохарактеристика Характеристика іншими персонажами Вчинки героя

Слайд 5

Завдання.Висловіть свою точку зору з приводу наступних міркувань Гобсека. Доберіть з тексту повісті цитати – доповнення. “Тільки одне досить надійне – це золото . У золоті зосереджені всі сили людства” “ Що таке життя? Машина, яку приводять у рух гроші” “ У мене погляд як у Господа Бога, я зазираю в душі” “ Золото – ось …” “ У мене принципи змінюються…” “ А хіба можуть у чомусь відмовити тому,…” “ Гонор – це завжди наше “я”. А що може вдовольнити гонор?...” ” Я читаю у серцях…” “ Я володію світом…” “ Я досить багатий, щоб…”

Слайд 6

Гобсек – романтик? Так, бо він – самотня людина Загадковий образ. Відлюдькуватий Уособлення контрастів. Доберіть із тексту повісті цитати – підтвердження поданих тез. Схильний до філософії

Слайд 7

Завдання : Знайдіть у тексті повісті ознаки реалістичного зображення дійсності. Побудуйте гроно Реалістичні риси … … … Докладний опис фінансових дій Точність деталей.

Слайд 8

Дервіль говорить про Гобсека : “ Я пожалів його, як пожалів би хворого”. - Як вам здається, жадоба Гобсека до золота – це хвороба? - Як ви гадаєте, у чому коріння філософії Гобсека, і які її наслідки? Гобсек прагнув розбагатіти і розбагатів.А хіба можна назвати його щасливою людиною? Чи відчув він себе щасливим? Ви заздрите чи жалієте Гобсека ? Золото давало Гобсекові владу над людьми. Чи здатний він діяти в інтересах людей?

Слайд 9

Бальзак у повісті “ Гобсек” широко використовував метафори, порівняння. Створи асоціативне гроно “ Гобсек”. Зроби висновок. Гобсек Золото … … … … Глитай Очі як у куниці

Слайд 10

1. Оноре де Бальзак народився: а) 1799; 6)1802; в) 1811р. 2. Перший твiр, який принiс успiх Бальзаку; а)” Кромнель” 6) “Шуани”, в)” Гобсек” З. Перебування на Українi письменника пов’язно з: а) службовими справами;б)творчiстю;в) особистими планами. 4. Українськi враження знайшли вiдображення у творi Бальзака: а) “Селяни”; 6)” Батько Горіо”; в)” Шагренева шкiра”. 5. Творчiсть Бальзака - “енциклопедiя” життя французького суспiльства”: а) ХVІІІст. ; 6) першоТ половини ХIХ ст.; в) кiнця ХIХ ст. б. У “Людськiй комедiї” Бальзак намагався продемонструвати як дiє такий закон: а) “один за всiх”; 6) “кожен для себе”; в) “усi за одного”. 7. Повiсть “Гобсек” Бальзак присвятив: а) Дiккенсу; 6) Стендалю; в) барону Баршу де Паноан;г) Тургенєву. Як сам автор пояснив вибiр адресата? 8. Принцип зв’язку творiв у Людськiй комедiї “ отримав назву: а) колаж; 6) архiтектонiка; в) фабула; г)” технiка перехiдних персонажiв.  

Слайд 11

На вибір 9. Вислови свою думку. 1) “Найперше и найголовнiше в життi - це намагатися володiти самим собою”(В. Гумбольдт). 2)” Що втратив i що знайшов Гобсек”. 3)” Чи такi вже згубнi грошi”. Добери вислови із повісті “ Гобсек”, що стали крилатими. Для всіх учнів. Поставте по п'ять запитань Фанні Мальво і Графині де Ресто від свого імені, стосовно ситуації, в яку вони потрапили і дайте на них відповіді.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література